0 oy
162 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2 puan) tarafından
Arkadaşlar oğlum da bazı kelimeler var ve ****** sesleri var onun haricinde konuşmuyor. Ve söylemekte istemiyor. Çok isteksiz ama her şeyi anlıyor eşyaları hayvanları tanıyor. Arabamızı yolda görse tanıyor. Evde ki eşyaların yerini biliyor. Komutları da yerine getiriyor ama kelime yok. Hangi bölüme gitmem lazım. Bana acil fikir verirseniz çok sevinirim 

8 Cevaplar

0 oy
(2,868 puan) tarafından
27 aylık oğlumu anlattın herşey biliyo adını yalan yanlış söylüyo ama konuşması yok çabalıyoda vakti vardır bence ben takılmıyorum 
(2 puan) tarafından
Ya sağlık ocağındaki hemşiremiz 3 yaşına kadar uzarsa korkmayın erkek çocukları tembel oluyor gelişim normal dedi ama istiyoum konuşsun. TV de izliyor ama kitap okuruz gezeriz her şeyi anlatırız her şeyi anlatarak yaparım sorular da sorarım anlıyor da ama kelimeleri söylemiyor. İsteksiz
(2,868 puan) tarafından
Gelişimde sorun yok onlar ne zaman isterse konuşur canım. Oğlumla herşeyi birlikte yaparız en basit çorabını getir giydirelim derim gider dolaptan alır gelir. Herseyin adını biliyo yerini biliyo komutta sıkıntı yok hayvanları biliyo seslerini çıkarıyo sayıları bir iki olarak biliyo bı çok yalan yanlış kelimesi var ama cümlesi yok bende istiyorum konuşmasını ama zamanı var eminim birden konuşmaya başlayacak sabırla bekliyorum valla doktorluk bişey yok canım
(2 puan) tarafından
Ya evet benim ki de öyle her şeyi biliyor anlıyor yerlerini biliyor getiriyor yardım ediyor topla desem toplar yerini bilir koyar. Evde bir şey kaybolsa sorarırım koyduğu yerden çıkarırı. Ama konuşmuyor çok endişel dim
(2,868 puan) tarafından
Harfi harfine aynı kız kaybolsa getirir :)
-Reklam-
0 oy
(1,496 puan) tarafından

Canım konuşma ve gelişim geriliği için aylardır gidiyorum oğluma koymadıklari teşhis kalmadı 4 yaşına kadar normal karşılıyoruz diyorlar bugün de gittim gelişim testinde yine konuşma geriligimiz çıktı ama doktor fazla üzerine düşmeyelim siz kreş desteği aliyorsunuz şuan dil terapistine gitseniz bile faydası olmayacaktır dedi 

(1,496 puan) tarafından
Çocuk psikiyatri ye gidiyorsunuz onlar muayene Edip çocuk gelişim bölümüne yönlendirme yapıyor orda sorular soruluyor gözlemleniyor ona göre rapor düzenleniyor size sorular soruluyor
(190 puan) tarafından
Çocugunuz kaç yaşında Büşra hanım
(1,496 puan) tarafından
2.5 yaşında 33 aylık
(190 puan) tarafından
İkili cümlesı yok mu hiç
(1,496 puan) tarafından
Kreşe başladıktan sonra 2 li cümleye ufak ufak başladı
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Çok tv telefon izliyorsa etkiler
(2 puan) tarafından
Sadece akşamları
(1,893 puan) tarafından
Ama işte kaç saat annesi ? Mesela akşam 2-3 saat izliyorsa bile çok fazla
0 oy
(345 puan) tarafından
Kızlar benim eltimin ikizkerinden birisi normal konuşma süreci olurken diğerinin konulması hiç yoktu .ha gelişti ha gelişecek derken çocuk resmen konuşmuyordu . 3 yaşında hepimiz konuşur zamanla derken doktora götürdüler . Dil altı bagı baglıymış dendi. Onu kestiker. Yine konulacak diye bekledik .konulmadı. Sonra başka bğyük bir sorunu ortaya çıktı . Tabi bu sorun sadece konulmadıgı için ortaya çıkmadı. Fizik yapısı da bozuktu. Demem o ki ben de 4 yaşına kadat konuşmamalarını normal buluyırdum taki bu yiğenimizi görene kadar . Erteleme asla. Birşeyi yoksa bile erkenden başlarsın ne yapman gerekiyırsa. Hangi bölüme gittiler tam bilmiyorum ama çocuk polikinlipinden başladılar sürece.onlar yönlendirmiş hep. 
(2 puan) tarafından
Yaaa çok üzüldüm peki hiç kelimesi vs var mıydı çocuğun. Mesela benim oğlumda kelimeler var. Ama 2 li cümle yok 27 aylık
(345 puan) tarafından
Onun anne baba dediğini sadece anlayabiliyorum. Başka kelimesi yok. Annesi biraz ne anlatmak istedipini anlıyor agız yapısından bakışlarından mırıldanmasından. Başkada kimse anlamıyor . Zaten 4 yaşına yaklaştı kimseyle iletişim kurmuyır.
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Hangi kelimeleri soyluyo 
(2 puan) tarafından
Anne baba kedi kimo İbo dede mama acıkınc ham ham******n sesleri çıakrıyor bide o kadar
(6,864 puan) tarafından
Hiç yok değil ama var yinede konusmuyo gelişim geriliği veya başka bi rahatsızlık diyemezsin yaşıtlarından biraz geç konuşacak sadece
(2 puan) tarafından
Gelişimi normal erkek çocuklar tembel olur o yüzden konuşması gecikebilir dedi hemşiresi ama yine de endişeleniyorum
(6,864 puan) tarafından
Hiç endişelenecek bişey yok takılma
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Bence akran bulusmasi, parka goturmek, evdeki her isi onunla konusarak yapmak, isaretle birsey jsteyince konusarak soylemesinui istemek, oyun gruplari, kreş faydasi olabilir. 
(2 puan) tarafından
Ya işte tek çocuk biliyor musun hiç yaşıtı arkadaşı da yok bildiğin tek ya garibim ondan da olabilir mi ki bakıcımızın çocukları var ama onları sadece 40 50 dk görüyor öğle arası eve geldiklerin de
(1,008 puan) tarafından
Evet tek kaldigindan belki kendi yasitlari ile bir araya gelse   cok iyi gelir
0 oy
(995 puan) tarafından
Benim kızımda konuşmuyordu 1 haftadır herşeyi birden konuşmaya başladı 30 aylık 
(2 puan) tarafından
Ya cidden mi maşallah oğlumun yürümeside bir anda oldu ama konuşması aylardır sadece kelimeleri var kitap filan okuyoruz hatta kendi alıp okuyor gibi yapıyor anlatıyor ama anlamlı sesler öıkarmıyor
0 oy
(580 puan) tarafından
Kafaya takmamanı söyleyip çocuk doktoruna bu durumu söyleyip onun yönlendirmesi ile çocuk gelişimine gidiyorsun. Sıra yok diye biliyorum. O sana soracağı soruları sorup bilgilendirme yapıyor. Olmadı çocuk piskoloğunada gidebilirsin son olarak
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 109 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde GSmsl (793 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 152 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 243 göst.
10 Mart 2022 Diğer kategorisinde Erenimm.05 (427 puan) tarafından soruldu