0 oy
273 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından

Tuvalet eğitimi vermek istiyorum ama ne çiş ne kaka hiç birşey diyemiyor zaten konuşmuyordu bir gün boyunca altını açtım hep halılara akıttı her şeyi bide kakasını yapıyor üstüne basıp geçiyor:angry: valla çok sinir oldum o yüzden dedim artık seneye veririm eğitim acaba erken mi geç mi kaldım sizce tuvalet eğitimine siz olsanız ne yapardınız

9 Cevaplar

0 oy
(4,725 puan) tarafından
Bence geç kalmadın. 24 ay ve sonrası sağlıklı olan. Ayrıca demek ki şuan da senin bebeğin hazır değil ısrar etme ileride karakterini bile etkiliyor bu eğitim. 

3 ay sonra olsun ama hazır olduğu zaman olsun
(316 puan) tarafından
Bu gidişle 3 ay değil anca seneye olur diyorum çünkü hiç soylemiyor rahatsizda olmuyor kaka yapsa çıkarmadan yatar sabaha kadar o derece
-Reklam-
0 oy
tarafından
daha cis diyemiyorsa beklerdim once demesi gerek ben oylr yapmistim ve 25 ayda ogrenir mi evet ogrenir ama gec ogrenir ben 3 yasa dogru verdim bu egitimi cok da kolay oldu kii erkek cocuklari daha zorluyor bu konuda bence bekle
(316 puan) tarafından
Benim çocuk ta erkek
0 oy
tarafından
Konuşamayan bebeğe tuvalet eğitimi veremezsin zaten canım ilk başta knusmayı çözsün sonra verirsin bi tanıdıpımın kızı 3.5 yaşında konuşamadığı için hala veremedi WC eğitimini
tarafından
Benim oglumda 26 aylik konuşmuyor  bende veremem arkadaşın  dedigi bak 3 bucuk ama  verilmiyor benim.yigenim konuşmasına ragmen soylemedi 4 yaşında söyledi cis diye
tarafından
Doktorda demiş zaten konuşması lazım veremezsin boşuna yorma ne kendni ne bebeğini diye anlaması konuşması lazım ki verilebilsin
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Hazır değil demekki yaptıktan sonra bile heyecanmiyir mu
(316 puan) tarafından
Hayır hiç birşey yok
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Benim oğlumda seninki gibi 23 qylik hiç rahatsız olmuyor ama bezini de baglattirmiyor bende baslicam diyorum cesaret edemiyorum çünkü oğlumda konuşmuyor 
0 oy
(207 puan) tarafından
Bende senin gibi uğraştım sonra yok dedim bu böyle olmayacak biraz daha büyüsün dedim. Benim oğlum 27 aylık oda konuşmuyor, çiş pipi diyebiliyor ama çişi gelince söylemiyor yaptıktan sonra çiş diyordu, şimdi ise gün geçtikçe çişini tutmaya başladı paşam ben bazen 1 bazen 2 saatte bir tualete götürüp yaptırırım. Maşallah birgün bide baktım akşamlarıda tutmaya başlamış, akşamlarıda bir defa kaldırıp tualete götürüyorum bide sabah kalkınca hemen götürüyorum ama yinede bazen bağlıyorum çünkü kakasını tualette yapmıyor. Bide ben direk tualete oturtmadım, önce banyoya götürüp alışması için orda yaptırdım, sonra zamanla tualete oturttum, yapmadığı zaman gene banyoya oturturdum. Biraz oyun haline getirmeye çalış sen otur bak bende çiş yapıyorum falan de, yapmasa bile kızma, 15 dkk sonra tekrar götür. Biraz sabır gerekiyor canım
0 oy
(347 puan) tarafından
27 aylık bir haftadır açtım ve hiç zorlanmadım derdini anlata biliyor çocuğun ikili kelime kuruyor mu yani derdini anlatsa yeter aslında kızım da çiş yada kaka demiyor direk tuvalete götürüyor
(316 puan) tarafından
Yok hiç birşey demiyor
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bence çocuğu bi doktora götür zeka engeli mi var acaba konuşmaması garip ya da basıp geçmesi vs tuvalet eğitimi için gayet ideal ama bence şüpheli durumu
(316 puan) tarafından
Götürdüm sorun yok dedi genetik dedi
(1,501 puan) tarafından
O zaman boşa uğraşma bence konuşmadan baskı yaptıkça korkar sinirlenir de insan haklı olarak yani her yer kaka çiş bekle az daha
0 oy
tarafından
Dil gelisimi olmadan tuvalet egitimi verilmemeli cocuk kendini ifade edemez bide altina yaparsa iyice öfkeli bir cocuk olur. Tuvalaet egitimi deyip gecme . Tüm karakteri uzerinde cok etkili bu süreç

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 157 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 259 göst.
17 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde yusra25 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 171 göst.
28 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esmaesma (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 111 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde GSmsl (797 puan) tarafından soruldu

383,437 soru

11,475,135 cevap

35,080 kullanıcı

...