0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde (149 puan) tarafından
Kizlar ben ultrasona cok sık girdim genelde rahatsizdim idrar yolundan veya kanamdan cewremdekiler ultrason iyi degil diyor cok korkuyorum ya sık gireniniz oldu mu

24 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
3 haftada bi gidilmesi lazım 3 4 ay gitmeyenler hayret ediyorum bebek hareket ediyo diye sağlıklı olduğunu düşünüyolar
-Reklam-
+1 oy
(4,429 puan) tarafından
Allah allah kimmis o cok bilmis cahiller 

ULTRASON RADYASYON YADA HERHANGI BIR ISIN ICERMEZ SES DAGALARİYLA GORUNTU ELDE EDILIR ANNEYE -BEBEGE -EMZIREN ANNEYE HİÇBİR ZARARI YOKTUR ...
0 oy
tarafından
 Keyfiyen girmemissin sonuçta kulaklarını tika
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Bnde çok girdim yapacak bişey yok.doktro gerekli görürse alır.
0 oy
(1,850 puan) tarafından
İlk üç ay son üç ay nerdeyse 15 günde haftada girdim bişey olmaz
0 oy
(406 puan) tarafından
Ben sık giderdim cnm cok takintili oldgm icin sukur birsey olmadi yani
(149 puan) tarafından
Bilmiyorum sacma sapan konusuyorlar insaallah bisey olmaz
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Herkes bişey söylüyo doktor çağırıyo zaten ne gibi bi zararı olacak ki hadi oldu diyelim doktor bunu göze alır mı ? Ben çok girdim bişey olmadı
0 oy
tarafından
Son aya kadar ayda 1 gittim. Son ay 3.4 kez gittim sanırım. 
0 oy
tarafından
3 ay boyunca her hafta girdim diğer aylarda 2 kere ayda girdim ne alaka ya ne olcak doktordan daha iyi biliyorlar banada sık nts ye girme diyorlardı kimseyi dinleme
0 oy
tarafından
Hiç birşey olmaz haftalık yada  iki haftaya bir gittim iki doktora gidiyordum zaten bir hafta birine bir hafta birine yada iki hafta arayla ben bir zararını görmedim için rahat ediyordu bebeğimi görüyordum mutlu oluyordum bebeğim doğdu bir anormallik yok Allah'a şükür tatlım ultrosonun bebeğe Bir zararı yok ki ellimizde tuttumuz telefonlar ultrason dan daha zararlı yaydığı ışınlar radyanson yayıyor  yani ultrason zararlı diye kim uydurduki  
0 oy
tarafından
Hiçbişey olmaz riskli hamilrlik geçirdim 3 /4 günde bir ultrasonla doktorum kontrol ediyodu kızım 13 aylık şuan 
0 oy
tarafından
Bir zararı yok canım ultrasonun ses dalgası ile görüntü elde ediliyor istersen her gün ultrasonla baktır no problem 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Doktor sık girilmemesi gerektiğini düşünerek gerekli görürse alıyor .

Ben hamileliğimde çok bi sorun yaşamadım.Kontrole gittiğimde  şu gün geleceksin diyordu o gün gidiyordum
0 oy
tarafından

Haftada 1 gittiğimde oldu  haftada2 3 kere gitiğim de oldu çok sıkıntılıydı hamileliğim çok sık gitim oğlum 7 aylık olucak çok şükür sapa sağlam yanımda

Hayırlısıyla doğurursun inş kazasız belasız<3

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hüçbiley olmaz kulak asma
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Başlarda 3 haftarda bir sanırım gittim sonlara doğru ay ay gittim. Rabbimin izni sağlıkla sıhatle aldım. Kimsenin ne dediğine bakmayın hiç. Daha çok derler son aylar ne zaman doğurcan ne zaman doğurcan sinir bozucu sorular gelir takma bacım :D
0 oy
(628 puan) tarafından
İyi değil diyenlerin tıbbi bilgi derecesi nedir acaba. Aksine sık kontrol doğru olandır. Ben en başından 34. Haftaya kadar ayda 2 kere kontrole gittim. 34ten sonra haftada bir gittim. Ayda 1 kez felan gidenleri yadırgıyorum çok uzun süre. Ultrasonun hiçbir zararı yok radyasyon içermez .  Doğum yapalı 5 ay oldu şükür şimdi olsa yine ayda 2 kere giderim
0 oy
(5,220 puan) tarafından
2 ve 3. Ayda nerdeyse her hafta usg girdim canm bişey olmadı çok şükür 
0 oy
(223 puan) tarafından
Yani ultrason kötü bişey olsa kadın dogumcular bebekleri görebilmek için farklı alternatif yollar düşünürdü. Kimse bebeğinizin canına kastetmek istemez heralde. Bu kadar saçma şeylere bu kadar kolay inanmanız çok saçma 
0 oy
(2,469 puan) tarafından
Zararlı olsa doktor zaten o kadar sık girmene izin vermez rahat ol canım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
0 oy
8 cevap 233 göst.
12 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne-bebek (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
6 Ocak 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Ht (2,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.

379,095 soru

11,347,931 cevap

34,814 kullanıcı

...