0 oy
283 göst.
Aile kategorisinde (1,464 puan) tarafından
12. Haftaya giricem. 13. Haftada doktora gidicem belki gösterir kendini. Göstermede de elbet gostercek. 

Cinsiyet partisi yapsam mı yapmasam mı kararsızım. Bı yanım istiyo bı yanımda boşa masraf diyo. Şimdi benim ailem uzaktalar gelirler. Kaynanam işte ben gelmem kim cinsiyet partisi yapiyomus ayıplarlar. Köy gibi bı yerde yaşıyoruz ilçede. İşte burdaki insanlar hamileyiz der geçer diyo bilmem ne diyo. İsmine bile karisiyo da neyse ona sinirlenmiycem. Eşimin dayisinin gelini de bebek için tedavi goruyolar yapsam cagirsam gözlerine sokmuş gibi olucak. Ve ayriyeten şunu da belirtmek istiyorum. Parti yaptığımda evimi elestircekler ister istemez birşeyler yapıp koyucam. Arkamdan dedikodumu yapicaklar. (Eşimin ailesi için geçerli.) Yapmasam içinde kalıcak elimde bı video bı fotoğraf gosteremiycem ilerde bak biz sana böyle şeyler yaptık falan diye. Siz yaptınız mı? Benim yerimde olsanız napardiniz?

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yapmadim. İyiki de yapmadim. O paraya 10 paket bez alirim. Durumunuz çok iyiyse yap. Ama bak kendin olacakları yazmışsın. Ben kaldirirdim bunları sen kaldrabilecekssn öyle yap. Sonra hevesin burnundan gelmesin. 
-Reklam-
0 oy
(5,185 puan) tarafından
Çok uyguna halledebilirsin arkadaş ortamında yapabilirsin abartı olmadan köy falan mı kaldı canım bizim burda köyde kiler sehiri geçti oncedendi o yapmak istiyorsan hiç kimseyi dinleme 
0 oy
(12,881 puan) tarafından
Kim ne derse desin yapardım hayatımı onlar ne diyecek diye yaşamıyorum sonuçta 
0 oy
(545 puan) tarafından
Ben gereksiz görüyorum cinsiyet partisini ama içinde kalmasın diyorsan kendi ailenle yap bence dedikodu falan yapacak insanlarla görüşmek zorunda değilsin 
0 oy
(817 puan) tarafından
Bu hazdıkların başıma gelecekse ben yapmazdım hiç canımı sıkamam
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Ben yaptim canim benim de arkamdan ne gerek vardi diyenler olmus. Ama ben iyiki de yaptim diyorum cok eglendim evde 2 3 cesit bir sey yaptim esimin ailesk benim ailem geldi balon patlattik oyle aman aman da masraf gitmedi. Hem de anısı kaldi. Yazdıklarından anladigim kadariyla milleti cok dusunuyorsun. Cok üzülürsün bu kafayla boşversene önemli olan sensin. Cok masrafa girmeden yap bir seyler. Gelen gelsin gelmeyen gelmesin. Konusan da konussun umursama. Yengenin de umarim bir an once cocugu olur. Ama nispet gibi dusunme cocuk dogunca da onun yaninda sevme o zaman. Olmaz oyle sey. Yarin bir gun o hamile kalsa ve cinsiyet partisi yapsa icinde kalmaz mi senin. O yuzden sadece icinden geleni yap
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Kendini gereksiz yorma derim
0 oy
(348 puan) tarafından
Ben olsam yapardım:)
0 oy
(11,084 puan) tarafından
İçimde kalacak diyorsan arkadaş cevreniz varsa onlardan cagirabilirsin ya da aile olsun diyorsan anne babalar kardeşler varsa eşleri olsun yeter bence ben yapmadım bizim buradakiler de neymiş o kafasindalar heveslenmedim de hiç 
0 oy
(2,372 puan) tarafından
Ben yapmadım içimde kaldı. Keşke küçük bi kutlama ile yapsaydım dedim abartısız sade bi kutlama kaldı içimde. 
0 oy
(118,978 puan) tarafından
kimseyi takma bebek senin istedigini yap sonradan keske deme 
0 oy
(665 puan) tarafından
Canım aslında kendinde anlatmışsın ne kadar boş bir iş olduğunu sen eğer evladın için biseyler yaomak istiyorsan o boş şeye para harcayacağınız o parayı evladın hayırlı afiyetli sağlıklı dogabilmesi için bir hasta ama li olur yardıma ihtiyacı olur başka bir bebeğe vererek İnan ki evladına göstereceğinden daha güzel bir iş yapmış olsun ...
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Ben iki oğlumda da yaptım kimseyi cagirmadim bir kaç mavi pempe balon bir tane siyah balon bir de beyaz bir pasta aldım toplasan 150 lira gitmedi... İçimde kalacağına yapayım dedim sakin sakin eşimle kutladık çektiğim videoyu da paylaşmadim bile bır yerde kimsenin gözüne sokmiyim kimse icerlemesin diye ama paylaşsamda kimse bişey diyemezdi.. içinden yapmak geliyorsa yap bence imkanın el verdiğince
0 oy
(3,151 puan) tarafından
İlk kızımda yapmamıştım zaten acemilik vardı bide o dönem yoktu. Böyle şeyler..

İkincide yaptım ama şöyle benim ailem şehir disinda eşimin ailesi de öyle biz gurbete tekiZ. Eşimin ailesinin orda kaynanamın evinde eşimin arkadaşlarını ve eşlerini çağırdım pasta yaptım kendim mavi pembe bikac balon falan masa hazırladım öyle gün gibi börek sarma vs vardı. Masanın önünde balon patlatıp ikramları yedik sohbet ettik öyle.
0 oy
tarafından
Çok saçma bir şey gerçekten 
0 oy
tarafından
Yapanlara saygı duyarim ama ben gereksiz buluyorum ne gerek var cinsiyetin ne önemi var birde eş dost gelmesin sevmem zaten pandemi pandemi kendimi bebeğimi riske atamam 
0 oy
tarafından
Ben yapmadım ama kendim istemedim mide bulantısı falan çoktu bende  yapsam da kimse neden yaptın demezdi istiyorsan yap tatlım kaynanana ne yani icinden geliyorsa o çok biliyor kaynanan gelmezse gelmezin ailem ile kutlarsin köy olsun ne fark edecek arzu ediyorsan sonra neden yapmadım dersin 
0 oy
(1,831 puan) tarafından

Yapmadım hiç aklıma da gelmedi yapmak erkek dediler kız oldu :D iyi ki de yapmamışım o da ayrı bi masraf ayrı bi tantana çünkü bana gereksiz bi durum geliyor açıkçası. Durumun varsa çocuğunun hayrına bir şey dağıt veya illede içimde kalcak diyosan dedikodu tayfasını çağırma kendi aranızda yapın küçük bir şey 

0 oy
tarafından
Güzel bi masa hazırlayıp çok kişiyi çağırmadan yapardım kuzum en azından bi balon bile patlatsan anısı kalır♥️
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bana cinsiyet partisi kadar saçma gelen başka bir şey yoktur herhalde. Hem gereksiz masraf hemde komik geliyor ama tabii tercih meselesi saygı duyarım. İçimde kalacak diyorsanız dışarıda bir yerde eşinizle birlikte yapın ve bir yakınınızı çağırın fotoğrafınızı çekmesi için

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 142 göst.
8 Ocak 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde busey_578 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 135 göst.
10 Eylül 2021 Aile kategorisinde Biranne42 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 597 göst.
0 oy
3 cevap 327 göst.

377,139 soru

11,286,622 cevap

34,694 kullanıcı

...