0 oy
190 göst.
Diğer kategorisinde (478 puan) tarafından
Kizimin 2 yasina girmesine 1.5 ay var 2 gundur buyuk tuvaletini yaparken soyluyor normalde emzirmeyi birakmak icin tam 2 yasini beklemek istiyordum ama tuvalet egitimi icinde gec kalmak istemiyorum once tuvalet egitimi verip 2 yasina kadar emzirsem mi.....yoksa 2 yasina gelmeden emzirmeyi birakip tuvalet egitimi versem mi 

16 Cevaplar

0 oy
(13,702 puan) tarafından
2 yasa girmesine 1.5 ay var nasıl brakcak bezi başarabilir sen helal olsun valla.

Bnmki 3 yaş olcak 1 hafta sonra.

10 gündür birakfi bezi
(478 puan) tarafından
Ben cok onceden beri tuvalete yanima goturuyordum aşina olsun daha sonra ogretmesi kolay olsun diye 2 gundur de çis ve kaka yaptiginda soyle diyorum çişi pek soylemiyorda buyugu yaprken soyluyor bende bi deneyeyim diyorum ogretmek icin
(200 puan) tarafından
Ben bebeken 1 yaşında bırakmışım bezi :D ailem söylüyordu bende inşallah kendi bebegimde erken bıraktıririm
(3,895 puan) tarafından
Cnm zamani gelince birakmasi daha kolay bu neyin yarışı yok 1 yaşında yok 2 yaş olmadan falan bnmki de 3 yasinda birakti.En uygun yaş 3 yaş.
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım gece sürekli emmek için kalkıyorsa zorlanırsın gece emmen bebek daha çok yapıyor deliksiz uyuyan sabaha kadar kuru kalıyor 
(478 puan) tarafından
Yani once emzirmeyi birak diyorsun anladigim kadariyla degil mi..sence erken olmaz demi emzirmeyi birakmak icin suan 2 yasina girmesine 1.5 ay var
(4,089 puan) tarafından
Canım bezi bırakmak için gece kuru olması gerekiyor daha kesmek için erken bence eğer çok sık yapmıyor uykusu açılmaz gece götürürüm emince diyorsan bezi bırakabilirsin
0 oy
(736 puan) tarafından
Bence önce tuvalet eğitimi vermek lazm. Ben oğluma önce tuvalet eğitimini öğretecek inşaallah snra memeden keserim diye düşünüyorum benim düşüncem byle 
0 oy
tarafından
Emmekle tuvalet eğitimi ne alaka kız madem söylüyormuş dene bakalım belki bırakır ama emsin yani 
(478 puan) tarafından
Ikiside zorlu surec tramva olabilir diye duymustum
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Haber veriyorsa hazır demektir önce bezi bıraktı ben geç kaldım hala ceremesini çekiyorum sonrada emzirmeye bıraktırırsın canm 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Çocuk hazır tuvalet eğitimini ver derim unutmasın
(478 puan) tarafından
Emerken sıkıntı olmaz degil mi
(14,428 puan) tarafından
Olmaz bence bi dene bakalım peşine de memeyi bıraktırırsın iki günde bırakır
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Canım ben önce bezi bıraktırdım daha sonra da emzirmeyi bıraktırdim . 2 yaşındaydı tuvalet eğitimi verdim . 2. 5 yaşına jadar da emdi (◔‿◔)
(478 puan) tarafından
Zorlandin mi peki bezi sütten once biraktirdigin icin
(1,381 puan) tarafından
Yok canım benim için zor olan kısım sütten kesmeydi ne yazık ki. Oğlum artık herşeyin farkındaydı ne sürsem anne git yıka gel diyordu ya da havlu kağıdı getirip kendi silip tekrar emiyordu öyle öyle en son şeffaf bant var ya onunla bıraktırdım ◉‿◉
0 oy
tarafından
2 yas bez icin erken insallah birakir.. yani biz once sut sonra bez yaptigimiz icin aksinin sonuclarini bilemiyorum 
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Benimki 28 aylık bi hafta oldu sütten keseli. Nisan mayıs gibide tuvalet egitimine başlıycam lazımlığa klozete yapıyor ama tek sorun çıplak gezmek istiyor eşoftmanı zor giydiriyorum o yüzden hava biraz ısınsın istiyorum
0 oy
(2,565 puan) tarafından
BEbek uykudan uyandıkça çiş yapar yani eğer bebeğin sabaha kasar hiç uyanmadan uyuyorsa alıştırabilirsin çişe ama emmek için kalkıyorsa çok zorlanabilirsin en iyisi sen önce emzirmeyi kes 
0 oy
tarafından

Gece emen bebek daha çok çiş yapar geceleri. Kendi topuğuna sıkmış olursun yani :D

(478 puan) tarafından
İşte bende o yuzden 2 yasindan once biraktirsam olur mu acaba diyorum sütü biraktirsam sonra bezi biraktirsam
tarafından
Onu bilmiyorum inan ❤️❤️
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Emzirme bence.      
0 oy
(558 puan) tarafından
Ben önce emmeyi bıraktirmistimm
0 oy
(686 puan) tarafından
Bence tuvaleti söylüyorsa hemen başlayın memeyide bı şekilde bırakır inşallah 2 side zor ama en zoru tuvalet gibi geldi şuan ışık varsa 2 haftada öğrenir en fazla
0 oy
(378 puan) tarafından
Canim ben kizima 2 bucuk yasina yaklasirken tuvalet egitimi verdim, emmeyi de 2.5 yasindan bi kac ay sonra biraktirdim bi sorun olmadi yani bagimsiz seyler diye dusunuyorum
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bence aceleye gerek yok şimdi denesen tuvaletini soylese bile 2-3 aya anca öğrenir çünkü çocuk küçük bebek yani 1 buçuk ayda ogrenmesini bekleme.Aklı yarım hala.. Hızlı öğrensin bilmem ne yarışına girme nasıl rahatına geliyorsa oyle yap yok 3 yaş geç diyenlere de aldirma.Sen biraktirmaya calişmasan da o çocuk yaşlanana kadar bezle dolanmayacak zaten 3 yaşında çevreyi görüp bakıyorlar bez takmayanlara özeniyorlar  bezi bırakmak istiyorlar çocuğunun isteğine göre hareket et çevrenin isteğine göre değil.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 86 göst.
24 Nisan 2024 Aile kategorisinde Meleniko (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (478 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Munise001 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Canveannesi (1,032 puan) tarafından soruldu

380,295 soru

11,386,247 cevap

34,887 kullanıcı

...