0 oy
78 göst.
Aile kategorisinde (688 puan) tarafından
12 aylık erkek bebeğe sahibim erkek diye belirtmek istedim erkek anaları beni anlar :( tuvalet eğitimi nezaman vermekliyim ilk annelik tecrübem onu korkutmak istemiyorum yeni yeni büyük tuvaletini yaparken kolidora kaçıyor önümüzde yapmıyor utanma duygusu geldi sanırım ama onu utandırcak bişey yapmadım aslında nasıl bir yol ve zaman izlemeliyim bununla ilgili bir kitap varsa severek okurum teşekkür ederim 

5 Cevaplar

0 oy
(1,004 puan) tarafından
1,5 yaşta kasma gevşeme olayı başliyor
(688 puan) tarafından
Nasıl yani :)
(1,004 puan) tarafından
Çiş tutma :DD
(688 puan) tarafından
Aa 1.5 yaştan önce tutamıyorlarmı ilk defa duydum kızz
(1,004 puan) tarafından
Doktor demişti kontrol olayı 1,5 yaştan sonra başlar dedi kasıp gevşetme
-Reklam-
0 oy
(8,905 puan) tarafından
Ben her zaman özel durumu yoksa 2 yaşına kadar tamamlanmasi taraftariyim çünkü 3 yas hem inatlaşma hem beze alışkanlık dönemi olduğu için genelde sancılı geçiyor fakat 2 yaş küçük olduğu için biraz daha söz dinleyip beze bagliligi olmuyor 
(688 puan) tarafından
Bende erken diye düşünüyorum korkutmak ve utandırmak istemiyorum şimdilik bez değişiminde hadi gel bezi değiştirelim otur diyorum sözümü dinliyor ama büyük tuvaletini yaptıysa kaçıyor gülerek oyunmu oynuyor yoksa utanıyormu bilmiyorum
(8,905 puan) tarafından
Utanma duygusu gelişiyor cocukta gayet normal... aksine ne kadar erken o kadar kolay oluyor 3 yaş ve sonrası tuvalet egitim postlarina bak çocukların ne derece zorlandigini anlarsın.... benim oğlum 11 aylık 3 ay önce eşimle birlikte tuvalet iletisimine basladik artik tuvaleti organini klozeti taniyor tam olarak yürümeye baslasin hemen verecegim egitimi 2 yaşından önce tamamlamak çok daha kolay hemde daha az stres ama unutma ilk 1 yıl kacirmalar çok normal ve bez ciktigi an tekrar bez takmamak bu en önemli kurallar sabırlı ve kararlı olmak
(688 puan) tarafından
Bizimki yürüyor 10 aylıktan beri bu hatta şuan koşuyor tutabilene aşk olsun iletişim konusunu bende araştıracağım gözlemlemek gerekiyor sanırım ben hiç önceden hissetmedim çünkü yada gözümden kaçtı şu önümüzdeki bir kaç gün bunu araştırmam lazım sanırım
(8,905 puan) tarafından
İletişim genelde tuvalet saatlerini anlayip gozlemlemektir fakat bide tuvaleti vücudunu tanıma kısmı var ben tanima kısmına daha odaklı olduğum için saatleri çok onemsemiyorum benim sana tavsiyem önce cisin kakanin ne olduğunu ikisinin nerden yapıldığını göster ogret tuvalete giderken onuda götür orda şarkı dinlesin tuvalet şarkıları olursa daha iyi olur büyüklerin beze değil klozete yaptığını gorerek baslamasi ilk adımları olcak
(688 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için
0 oy
(811 puan) tarafından
Hazır olduğunda babasıyla tuvalete gitse?  Erkek çocuğu olduğu için diyorum. Ben kızıma daha el kadarken ana kucağıyla girerdim tuvalete hep tuvaletteyken gördü daha kolay hazır oluyorlar 
(688 puan) tarafından
Babası ev babası olursa seve seve kabul ederdim fakat günün %80nini benimle geçiriyor ve öz bakımlarını ben yapıyorum genelde.
(811 puan) tarafından
Ozaman tuvaletinizi yaparken gösterebilirsiniz bazı çocuklar korkuyor oyüzden diyorum
(688 puan) tarafından
Aslında kendisi destursuz giriyor yanıma orada dile getiriyorum ama beni izlemek yerine etrafı kurcalıyor sadece. Onu oturtsam korkarmı acaba diyorum. Bir defasında elini soktu klozete hala merakı vardır bence :((( ;)
(811 puan) tarafından
Bence seninki henuz şuan hazır değil canım biraz daha beklemelisin
0 oy
(74 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun 
0 oy
(4,206 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi değil ama tuvalet iletişimine başlayabilirsiniz bence. Bi internetten araştırın derim. 
(688 puan) tarafından
Teşekkür ederim hemen bakıyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 102 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 287 göst.
0 oy
2 cevap 66 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
15 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sadevatandas (2,132 puan) tarafından soruldu

379,242 soru

11,352,014 cevap

34,822 kullanıcı

...