+1 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (1,579 puan) tarafından
Eşim pozitif çıktı ben ve çocuğum negatif 4. Günümüzdeyz eve gelip test yapiyolarmi veya nezman yaptırmamz gerekiyo

9 Cevaplar

+1 oy
(846 puan) tarafından
Geçerli bir nedenin yoksa eve gelip yapmıyorlar. Siz cikabiliyirsunuzdur zaten değil mi yaptırıp gelin.

Bende salı günü doğumum olcakti pozitif çıktım doğumum ertelendi doktor 5.gunde test yaptır negatif çıkarsa yapalım demişti. Yarın için aradım eve gelicekler inşallah. Yani bir sürü soru sordular  neden test yaptiriyorsunuz temaslı misiniz izolasyonda misiniz falan filan
(1,579 puan) tarafından
Ben zaten temasliyim ondan yaptırmak istiyorm da sırtım ve gogusum ağrıyo bakanlığı aradım ulascaz biz size dediler dönüş yapmadılar anlamadm siz hangi numarayı aradnzda ulastnz
(846 puan) tarafından
Elli tane yeri aradim o oraya aktariyo o biz ilgilenmiyoruz diyo o başka numara veriyor derken.
İlçe sağlık müdürlüğünü aradım ordan kaydettik gondercez dediler ama bakalım gelcekler mi
(1,579 puan) tarafından
İnşallah gelirler bende eve gelsinler istiyorm sonuçta temasliyim aynı evin içindeyz toplu taşımaya binipde başkasının vebalini almak istemiyorm
(846 puan) tarafından
Ya ne güzel böyle düşünmeniz gerçekten. İnsanlar şimdi çok umursamaz. Belirti olduğu halde karantinaya giricem diye test yaptırmıyor. Öyleleri yüzünden artıyor işte bu covid. Hep aramızda dolaşıyorlar.
(1,579 puan) tarafından
Evet gerçekten umursamazlar ya nasl yapabiliyolar anlamiyorm ben yapmaya çalışsam böyle biseyi ilk aklıma gelcek olan çocuğum olur başkası bana yapsa napardim diye düşünürüm
-Reklam-
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Herhangi bir belirtiniz yoksa test yapmıyorlar benım babam ve abim geçirdi canım abimin karantinası dün bitti annem de bugün test verdi 

Yani karantina bitince sen test ver eşinin tekrar vermesine gerek yok 
(2,565 puan) tarafından
Hayır canım eşinin karantınası 7 gün sonra bitiyor onun test vermesine gerek yok bulaşıcılığını kalmıyor ama vücutta kalıntı olduğu için zaten pozitif çıkar o yüzden tekrar kapatırlar Eve ama test vermezse bişey olmaz.
Sen kendin  ver 7 gün sonra yani eşinin karantinası bittiğinde varsa sen girersin sadece
(1,579 puan) tarafından
Sadce beni aliyolar dimi karantinaya
(2,565 puan) tarafından
Evet canım pozitif çıkarsan sadece sen giriyorsun karantinaya
(1,579 puan) tarafından
İyi bari eşim ise gtmek zorunda tedbirini alip
(2,565 puan) tarafından
Tabiki canım
0 oy
(245 puan) tarafından
Yok tekrar gelip test yapmıyorlar. Ama istersen kendin yaptırıyorsun sana kalmış birşey yani. 
(1,579 puan) tarafından
E mesela ben toplu taşımayı kullancam ya benm yüzümden başkasınada bulasrsa bu nasıl iş eve gelmeleri lazm
(245 puan) tarafından
Zaten 1 hafta veriyorlar karantina. 1 haftanın içinde belirtin olursa arayıp söylersin geliyorlar gerçi il ilden değişiyor. Karantina bittikten sonra kendin gidip veriyorsun ama. Valla çok saçmaladılar zaten şuan. Bundan bi 7 8 ay önce bir akrabam pozitifti. Hastaneden eve gelcek ambulans istedi yok. Otobüsle git demişler şahsi aracı yoktu. Yani ne yaptıkları zaten belli değil.
(1,579 puan) tarafından
Peki esimin pazr günü bitiyo ben yarın veya yarından snra test yaptrsam pozitif çıkarsam eğer esiminde mi karantinası uzuyo anlamadm
0 oy
(257 puan) tarafından
Eğer seni karantinaya aldılarsa ve 1 haftalık zamanda belirtin olursa geliyolar eve test yapmaya karantina bitince gelmiyolar kendin gidip yaptirman lazım 
(1,579 puan) tarafından
Onda belirti yok ama yinede güvenemiyorum yaptırmak istiyorm ona göre hareket ederm enazndan
(257 puan) tarafından
Konustun mu canım gelcekler mi yapmaya
(1,579 puan) tarafından
Ya yok konuşmadım dha aramadilar bile kendileri beni güya sıraya koymuşlar ama arayan soran yok bende dsari çıkıp başkasına bulastrmak istemiyorm gitmicem onlar aramazsa
(257 puan) tarafından
Insallah ararlar
(1,579 puan) tarafından
İnşallah bakalm belrtim geçti ama
0 oy
(1,033 puan) tarafından
Canım Eşim ve ben yalvardık gelin test yapın diye zaten dışarı çıkamıyoruz dedik bari siz gelin eşim aşırı kötüydü sonra bende bir anda rahatsızlandım ve hamileyim şuan bile olmuş zor nefes alıyorum gelmediler doktordan doktora bağladılar kötüyüm dedim yok yani tık yok. 
(1,579 puan) tarafından
Zaten bu vurdum duymazliklarindan herkese virüs yayıldı ya
(1,033 puan) tarafından
Maskeyi bile kaldırdılar ya aşısı tam olan temaslı bile olsa dışarı çıkıp işe gidiyor ölen ölsün kalan kalsın diyorlar artık
(1,579 puan) tarafından
Öyle tabi baksana bide millet bana bulastiysa başkasına da bulassin umrunda degl havasında herkes
(1,033 puan) tarafından
Kesinlikle eşim oldu ben kesin gribim dedi git test yaptır dedim sonuçta topluma giriyorsun yaşlısı hamilesi kronik hasta olanı var vebal alma dedim yaptı pozitif çıktı iyikide yaptırmışım dedi ama şuan malesef insanlar vicdanlarını peynir ekmek gibi yemiş
(1,579 puan) tarafından
Geçmiş olsun tabi oylelr ya şaşırıyorum onlara
0 oy
(966 puan) tarafından
Evd test yapmıyorlar.siz kendinizi koruyun 5 gün daha.gecmis olsun
(1,579 puan) tarafından
Sağol canm
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benimde eşim pozitif Di canım 14 şubatta öğrendik tam üç gün sonra kızım ateşledi oda korona oldu ayrı odalarda olmamıza rağmen tabi kız olunca banada geçti ne yaparsam yapayım 2 gün sonrada benim ağrılarım oldu test falan yapılmadı hatta asiliyim diye umursamadı bile kimse ben ne olur ne olmaz diye dışarı çıkmadım yani hersey saldılar umurunda değil devletin. 
(1,579 puan) tarafından
Gitmicem ya zaten karantina bitiyo kendimide bir hafta dha karantinaya alırım artk
(4,061 puan) tarafından
Ben o şekilde yaptım canım gitmedin bende
(1,579 puan) tarafından
Eşim ise gitti bende evi güzelce temzledim şuan rahatm ya evde temzlik yapamadigim için kendimi kötü hissetmisim
(4,061 puan) tarafından
Geçmiş olsun diyelim o zaman canım benim
(1,579 puan) tarafından
Sağol canm Allah razı olsun
0 oy
(348 puan) tarafından
Yok yapmıyorlar belirtiniz varsa siz gidip yaptırıyorsun size karantina bile cikmiyor
(1,579 puan) tarafından
Karantinam var ama toplu taşımaya bincem mecbur ya başkasına bulasrsa
(348 puan) tarafından
Valla artık yapacak birsey yok normalleşmesi başladık artık canim
(1,579 puan) tarafından
Normalleşme böyle olmamalı kimsenin hakkına girmeden olmalı bence büyükleri geçtim çocukları dusunuyorm artk benmde çocuğum var onun başına gelmesini istemedgm şeyi başkasına yapamam
(348 puan) tarafından
Bu devletin karari
(1,579 puan) tarafından
Yanls kararlar ama böyle normallesilmez
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Yok kuzum eve gelmiyorlar. Sende belirti hissedersen 184 ü arayıp izin alıyorsun gidip test veriyorsun hastanede
(1,579 puan) tarafından
Belirti var ama başkasına bulaştırmak istemiyorm gelseler dha mantikli deglmi
(3,162 puan) tarafından
Kuzum mantıklı olan o ama prosedür değişti malesef
(1,579 puan) tarafından
Ozaman bende test yaptırmam 1 hafta dha kendimi karantinada tutarm
(3,162 puan) tarafından
Bende öyle yapmıştım kuzum çok geçmiş olsun
(1,579 puan) tarafından
Sağol canm öyle yapcam başka yapcak bsey yok

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 114 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2asks&m (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 146 göst.
0 oy
5 cevap 95 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde 2 minnak (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu

380,439 soru

11,390,508 cevap

34,899 kullanıcı

...