+1 oy
305 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar biz 2 buçuk yıl önce evlendik 9 bilezik 8 çeyreğim vardı. Evlendik balayına gittik 2 bilezik yedik. 1 bilezik bozdurup evin marketi ıvır zıvırını aldık. 6 bileziği iş kurmak için aldı. Eskinpayronuyla ortak oldu. Ama sağ olsun 2 ayda battık. Ha şimdiki aklım olsa direkt araba alırdım eşim de eski işinde asgari ücret ile devam ederdi ama nasip... Benim sadece 8 çeyreğim vardı biri eşimden o zamanlar borç istemiş. Ben de eşime kızmıştı bi bu kaldı onu da mı vereceksin adamı ara paramız yok de dedim. Adamı arattırdım. Eşim abi bende de para yok vs dedi. Adam da eşinin 8 çeyreği var ya 3 tanesi ver dedi. Ben bunu duyunca kan başıma fırladı. Yabancı adam benim çeyrek sayıma kadar nasıl bilir? Eşim sabah 5de gidiyor bazen gece 3 4de geldiği oluyordu. Yeni evliyiz evde tekim. Millet 5 lira için bile kendini vuruyor. Neyse eşimle biraz tartıştık ettik sonra anladı hatasını. 80 günlük bebeğim var ona da çeyrek vs taktılar. Ben bu paraya dokunmasını istemiyorum.  Eşimi arkadaşı aradı ben de duyuyorum falan borç istedi eşim ben de yok dedi adam eşime diyor ki coin de paran vardı ya oradan çek. Eşim de ben battım tüm parayı çektim dedi bu sefer senin kızın çeyreğinden 4 tane versen söz sana diğer ay yapıcam dedi. Eşim de çeyrekleri yedik dedi. Adamda 16 çeyrek nasıl biter 2 ayda dedi. Yine aynısını yapmış. Millete gidip evimdeki paranın altının miktarını söylüyor. Her şeyi söylüyor

17 Cevaplar

0 oy
(369 puan) tarafından
Bir şey diyecektim de neyse ya sabıır
tarafından
Bebeğin çeyreğini ne yapmalıyım sizce? Bankaya atsam beni kandırıp çeker. Durumu iyi onlara ihtiyacı yok bebeğin nasibi diye saklamak istiyorum
(369 puan) tarafından
Sakla kesinlikle verme ben hiç birini vermedim çok peşine düştüler ama
tarafından
Çeyrekte kolye oluyormuş öyle bir şey yaptırsam diyorum. 1 çeyreğe ihtiyaç olunca ben de kıyıp kolyeyi bozdıramam
-Reklam-
0 oy
(17,718 puan) tarafından
Çenesinin vidaları gevşemiş sıkılması lazım
0 oy
(398 puan) tarafından
Eşine söyleme diyecem ama bilemedim ki
0 oy
tarafından
Ben senin yerinde olsam gider bankaya altınları yatırır altın hesabı açardım. Hem değerini kaybetmezdi hemde riski olmazdı. Bir erkek neden bu kadar şeyi anlatır ben anlamıyorum eşim şuan kaç tane ceyreğimiz var onu bile bilmiyordu bilezikleri bozdurmak için sayana kadar 
0 oy
(119,237 puan) tarafından
boyle kocayi girtlaklamak lazim
0 oy
(687 puan) tarafından
Umarım hepsini borç vermişsin zamanı gelince sana geri verir.bnde eşime lazım oldukça veririm ama parası olduğu gibi gidip altını alır yerine koyar 
tarafından
İkimizde çalışıyoruz benim maaş eşimin hesaba yatıyor. Ben şimdiye kadar hiç borç niyeti ile vermedim. Ama bir keresinde kavga etmiştik ben babamın evine gitmek istemiştim çalıştığım halde cebimde 5 kuruş yoktu. O günden beri hep aylık bir kenara 100 lira dahi olsa atıyorum eşime demiyyorm
0 oy
tarafından
Yok artık eşin tuhaf arkadaşları daha tuhaf be demek eşinin çeyreklerinden ver manyak mı ne 
tarafından
Coinden bir ara baya kar yapmıştık. Herkese ama herkese demiş. Eşimi sırf o gün 2 kişi aradı Coinden para istedi. Kar edince parası olunca millete hava attığını sanıyor. Artık nasıl anlatıyorsa millet sürekli borç isiyor. Ama inan faturaları zor ödüyoruz
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Ayyy okurken sinirlerim zıpladı... Evdeki olan herşeyi dışarı mi anlatiyo
tarafından
Eşimi tanıyan herkes çok iyi insan der ki bence de öyle. Ama değişik huyları var. Kar edince herkese söylemek kendince hava atmak istiyor. Param var benim demek istiyor.
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Eşimi öyle bı tembihliyorum valla benim aileme bile tek kuruşumuz var demiceksin olsun veya olmasın kimse açlığınızı toklugumzuu bilmesin dedim kaldiki elaleme soylicek 
0 oy
(691 puan) tarafından
Vala gidip bilezige çevirip tak koluna 1 tne bile olsa en azından bozdurulmaz en mantıklısı bu 
0 oy
(281 puan) tarafından
Esinin yaptigi cok yanlis ayrica arkadaslari borc degil de bildigin yolmak icin aliyorlar giden geri gelmez bence hic verme gerekirse kavga et bankaya kendi ustune altin hesabi actiramazmisin yada ailen saklamaz mi senin icin bilemedim 
0 oy
tarafından

Agzina cakk iki tane bu ne ya herseyi millete anlatmis. benimde esim evlendigimiz zaman herkese iste bu yemegi yapti sunu bole yapti diye cok diyorru en son vidasini sıktım simdi diyemez ;)altinlari anlatan baska seylerinide anlatir gbime geliyor kız canim sende surekli ben istemiyorum kimsenin bilmesini de ama tatli dille anlamiyorsa kavga et trip et abartmadan

Altinlarida bence annene ver o saklasin eli eıkiysa emanete iyi bakarsa yada kendi adina bi hesap ac at oraya biriksin
0 oy
tarafından
çeyrekleri götür bankaya kendi adına altın hesabına koy yoksa Bi bakmışsın çeyrek falan kalmamış evde 
0 oy
tarafından
Oha ya esin de masallah ne var ne yok dökülmüş millete
0 oy
(576 puan) tarafından
Yok artık... Başka şeyleri de anlatıyo olabilir dikkat et be kadar gevşek biriisi
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Çekilecek çile değil. Allah sabır versin 
0 oy
(1,229 puan) tarafından
Ayy sinir oldum ikisinede

İlgili bir soru bulunamadı

379,119 soru

11,348,763 cevap

34,813 kullanıcı

...