0 oy
127 göst.
Aile kategorisinde (234 puan) tarafından

Eveet alemlerin en klasik sorusu bir de benden gelsin. Az kaldı bebe aniden gelse ismi yok. Oğlumda bastan belliydi de kiz isminde zorlandık. Tam bir isim beğeniyorum bu olmalı kesin diyorum, sonra birden soğuyorum. Herkese fikir soruyorum söyleyince beğenmiyorum vs. Mesela kac ay önce ablam Mina demişti, ben de "olmaz o tam dalga gecmelik" dedim, ama simdi de acayip içim ısındı. Mesela biara Lina ya takmıştım ama yabancı ismi gibi dedi bazıları. 

Cok eski ağır isim istemiyorum ama öyle pelinsuu gibi fazla modern isimler de istemiyorum.

İçinde ç ş ü ğ gibi Türkçe karakterler cok olsun da istemem çağla buğlem vs gibi 

En önemlisi okulda dalga geçilir mi korkusu da var.

Mesela Sare ismini begendim oğlum direkt fare dedi, onun aklına gelen başka çocukların da aklına gelir diye eledim :D bozulmasın kızcağızımın psikolojisi.

Asel demesin lütfen kimse. Esila da olmaz :) 2. İsim olarak nur dan da gına geldi.. 

Hem anlamı olsun hem güzel olsun, lina soylenisi zor derken aklım Mina ya yattı. Ama hani ilerde çocuklar küfüre benzetip dalga geçer mi diye de düşündüm:/ kızının ismini Mina koyanlar var mi? Miray da düşündüm oğlumun ismine uygun diye. Miraç Efe - Miray Ece mesela

Daha ismiyle emzik zinciri, nevresim falan yaptırmak istiyorum da ismi belli olsa :D

2 isim de olur tek isim de

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Arkadaşımın kızınin adı minanur baya var bu isim bu ara çok duyuyorum Miray bence daha hoş 

Kızımın adıni herkes biliyor zaten ikinci kızım olursa MİHRA EFLİN koyacağım inşallah çok olan isim sevmiyorum 
(234 puan) tarafından
Eflin ne demek? O da güzel aslında..
tarafından
Cennete açılan kapı demek Farsça kökenli
-Reklam-
0 oy
tarafından
minayla daha kolay dalga geçilir :/
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kardesime verdigim isim.ama bugunku akllim olsa vermezdim..dag tas toprak ismi verilmemesi gerekiyormus
0 oy
(907 puan) tarafından
Bende bulamiyorim bir turlu kizim olacak ama mina ,mia,lina bla bla hemen hemen her 10 kisiden 7 si bu ismi koymaya basladi dokdu tasti ....cok kullanilan bir isim ama yinede sen bikirsin
(234 puan) tarafından
Burada birçok kişi bunu yazmış ama ben hiç çevremde duymadım görmedim yahu. Bir tek Eskişehirde yaygın degil heralde. Olsun mesela 2 isim koyarsın mina eda gibi farklı olur :P
(907 puan) tarafından
Valla bu programda bak meshur canim, ben surekli takip ediyorum bu ismi surekli oneriyorlar yoksa bende begeniyorum ana okulunda uc lina,2 lena, 2 mia ve diger siniflarda uc miya, bir mina var kabus gibi ))) sanki baska isim kalmamis gibj
(907 puan) tarafından
Ama insanlarada hak veriyorum yeni isimleri koymak istiyorlar oda elde avucta cok olmayinca yigiliyor ben nasil bir isim koyacam bilemedim valla ((
(234 puan) tarafından
Yok ya ben soruyu sormadan önce sorularda aradım mina, mina ismi gibi şeyler yazıp hep mina gözde diye bi kullanıcı çıktı, hic soru bile çıkmadı. Karıştırıyor olmayasın?
0 oy
tarafından
Çok güzel .

Güneş,

Yıldız

Mehin

Şebnem.

bende bunları çok severim
(234 puan) tarafından
Mehin ne demek? Guzelmis
tarafından
Sabah rüzgarı. Hafif rüzgar
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Kızımın adı babası verdi benim de içime sinmemisti isim ama babasiyla bir türlü baş edemedim ben Meva istiyordum o rüyasında gördüğü için Mina dedi ve öyle de yaptı iki isminide babası verdi 

AHSEN MİNA matmazelimin adı
(234 puan) tarafından
Aa ben de Meva ismini rüyamda gördüm hatta cok guzel bir rüyaydı, çok da huzurlu tatli bir uykuydu. Ama begendiremedim kimseye. Benim de içime sinmedi pek.  Aslında önemli olan senin içine sinmesi. Allahtan güzel isim koymus babasi :)
(2,405 puan) tarafından
Halen içime sinmiyor maalesef ki ismi minnoşsum diyorum
(234 puan) tarafından
Kiyamam keske az baskın olsaydın kiz o ağrıları sen cektin
0 oy
tarafından
Mina ismine ben pek isinamiyorum ya 
0 oy
tarafından
Benim prensesim adi Lina cennet meyvesi demek  bende dogurdu hastada eşimle dusunjp bulduk zaten secenejler arasındaydı ldldls
(234 puan) tarafından
Lina hurma fidesi demekmiş:) ben beğendim de begendiremedim kimseye
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Gayet hoş havalı ve kibar bi isim çiçek gibi
(234 puan) tarafından
Dimi ya
0 oy
tarafından
Mina 

Miray 

Bu iki isme bayılıyorum 
(234 puan) tarafından
İste benim isimlerimmmm

Mina ya yaygın diyolar nesi yaygın  benim cevrede hic yok :)

Ama miray aslında erkek ismiymis

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 328 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Prensesp (7,317 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 294 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Prensesp (7,317 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
25 Mart 2021 Diğer kategorisinde Ebruirmak (370 puan) tarafından soruldu
0 oy