0 oy
983 göst.
Aile kategorisinde (345 puan) tarafından
Kizlar en başından anlatayım size ben 2014 de ablamı trafik kazasında kaybettim ve o zaman büyük yemin ettim eğer bı gün evlenirsem çocuğum olursa adını ablamın adı koycam dedim ve evlendim şuan da hamileyim doğuma az bı sure kaldı fakat diğer ablamin da kız cocigu oldu o da vefat eden ablamın adını koydu şimdi benimde kızım olacak bende o ismi koymak istiyorum ama kaynanam gil ne gereği var ablan koymuş zaten ölülerini ismini koymak iyi değil boşver diyorlar bende dedim tamam ben yemin ettim o ismi koyayım sizde bı isim istiyorsanız koyalım iki isim olsun dedim yok bize soruyorsan tek isim koyacaz o ismi istemiyoruz diyor bu da benim zoruma gidiyor ama eşim de annemlerin gönlü kalmasın ikna edelim diyor ama ben hem çok sinir oluyorum bu sözlere hemde zoruma gidiyor sizce ne yapmalıyım ben 

17 Cevaplar

0 oy
(12,851 puan) tarafından
Ya herkes neden karışır ki en çok annenin hakkı isim koymak bizde de vefat edenlerin ki konulur çok saçma çok 
(12,851 puan) tarafından
Sadece ela güzel :) ecem ela olabilir en azından 1 harf farklı canım
(2,423 puan) tarafından
Ece linda olsun ne güzel  . Hem koymak zorunda da değilsin onların dediğini kendi çocukları sanki. Fikir vermeyi anlarım da diretme yi anlamıyorum
(345 puan) tarafından
Bende diyorum ama yaklaşmiyorlar madem Ece olmasın diyorsunuz Ecem olsun diyorum yok tek olcak diyorlar yokuşa sürüyorlar yanii
(2,423 puan) tarafından
Sende tek ece koy gec o zman
(345 puan) tarafından
Öyle yapacam canım akşam eşim gelsin konusacam istemiyorum iki isim tek Ece olacak diyecem
-Reklam-
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Çocuk esin ve senin çocuğun bence dışarıdakiler sadece fikir verebilir ! Ve yemin etmişsin iki isim koymak mantikliymis onada yanaşmamışlar, çocuğu taşıyan sensin dogurcak olan sensin eşinde istiyorsa dışarı dinleme.. 
(345 puan) tarafından
Evet biz sevgiliyken dahaa söyledim ben evlenmeden önce bana dedi bı kuralın bı isteğin var mı evlilik üzerine diye bende dedim çocuğumuz olursa isim konusunda kesin ve netim buna karisamazsin dedim tamam dedi anlayışla karşıladı ama onlar hayır böyle şöyle diyorlar en sonunda senin dediğin gibi dinlemeyecem onları kendi bildiğimi yapacm valla
(5,436 puan) tarafından
ALLAH yardımcın olsun ne diyim
0 oy
(15,521 puan) tarafından
Yemin etmişsin ki bu çok önemli ikincisi eşinin ve senin rızan varsa onlara laf düşmez ki ama malesef her b*ka muhalefet olurlar sanki marifetmiş gibi 
(345 puan) tarafından
Aynen ya bide söyleyiş tarzları zoruma gitti o isim nedir iyyyy öyle isim mi olur aynen böyle söylediler benim de çok zoruma gitti
(15,521 puan) tarafından
Terbiyesizler ya insan da az saygı olur
(345 puan) tarafından
Aynen çok zoruma gitti sinir oldum eşimin abisi de biz evlendikten 3 ay sonra vefat etti erkek bı çocuğumuz olsa ben karışmam seve seve bırakırım ses bile etmem ama onlar öyle değil
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Onlari takmayip bildiğini okusan ne olur?
(345 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama eşim onların gönlü kalmasın diyor ama en sonunda dinlemeyecem onları galiba
(7,165 puan) tarafından
Hiç bir şey bir ömür soylenme dışında çokta tin bence arkadaşta umursamasin :)
0 oy
tarafından
uzlasmiyorlsrsa tek ablanin adını koy oylede kotu olcan boylede hem onlara ne senin adini koyalim desen atlardi hemen koyun diyr
tarafından
kaynanain adi ne :)
(345 puan) tarafından
Sağol canım kaynanamın adı da birsen
tarafından
ece daha güzel :)
(345 puan) tarafından
İşte onlara da sorsan iyyyyy ne biçim isim diyorlar
tarafından
cunku ablanin adi ya esinin ablasinin adi olsa cok guzel olurdu
0 oy
(7,165 puan) tarafından
Ay onlara ne ya sanki kendi çocuğuna koyuyor kadına bak . Valla benim kız kardeşim hayatta çok şükür onun adını koyacağiz aslında hiç aklımda yoktu.  Kız olursa eşim erkek olursa ben koycam diye anlaştık . Hamile kaldım umreye gittik Hz. Fatma dan çok etkilendik eşim Fatma olsun dedi . Sonra eşimin tarafından ağır bir isim yanına yumuşak bir isim koyun diyen çok oldu iş arkadaşları falan. Fatmagül mu olsun demiş eşim arkadaşları da öyle bir dizi vardı koyma bence demiş o zaman Fatmanur olsun dedi . Kardeşimin adı ile denk geldi . Bizimkilerden laf eden oldu zaten var bir tane ne gerek var diye kaynanam da bir kere komşuları sordu ne ismi diye Fatmanur olacak dedim sanki ilk defa duyuyo gibi tepki verdi yalandan bende dedim herkesin Fatmanur u kendine . Onların ki ona benim ki bana dedim sustu daha da bir şey diyen olmadi . Annem ile kız kardeşim dört köşe :) 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Asil ismiyle yasatilr sen esinin kanina gir o tamam dersr bi sey diyemez 
(345 puan) tarafından
Eşim zaten tamam diyor ama diyor annemleri ikna edelim onların da gönlü olsun diyor bende eşimle tartışmak istemiyorum ailesinin söylediği sözler yüzüne onlar da olmaz tek isim olacak diyorlar
0 oy
(2,497 puan) tarafından
Çok saçma geliyor bu konu bana ya çocuk senin onların söz hakkı olmamalı isim konusunda sen ablanın ismini koymak istiyorsan koy ve sen orta yolu bulmaya çalışmışsın iki isim koyalım diye onlar kabul etmemis daha ne yapabilirsin
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Koyy canimm onlar istemiyirlarsa pasa gonulleri bilirr alla alla yaa bize kalsa istemiyorlarmiss 
(345 puan) tarafından
Aynen canım ablamin adını koyacam daha da onlara bişey danismayacam
0 oy
(214 puan) tarafından
Öncelikle başınız sağolsun. Çocuk sizin çocuğunuz eşinizde anladığım kadarıyla karşı değil ve iki isim koyabilirsiniz, kayınvaldenize ne oluyor acaba, siz eşinizle konuşup anlaştıktan sonra 3.kişilere laf düşmez 
(345 puan) tarafından
İşte eşim de onların da gönlü olsun diyor öyle deyince de böyle anlaşmazlık yapıyorlar
0 oy
(11 puan) tarafından
Bence takma onları sen koy ablanın adını... Bende yaşadım aynı şeyi onlar istemiyo diye vazgeçtim kendi istedigimden onların dedigini verdim ama öyle pişman oldum ki 3 sene geçti üstünden hala daha oturur ağlarım keşke onları dinlemeseydim diye... Sonra pişman olmaktansa ver istedigini onlar ne laf ederse etsin sonra unutulup gidiyo... Ama iki isim vermende mantıklı hem diğer ablanla karışmaz
(345 puan) tarafından
İşte diyorum iki isim olsun yok diyorlar artık kendileri bilir ne diyim
(11 puan) tarafından
Aynen öyle canm sen teklif sunmuşsun onlar kabul etmemiş... Sen için nasıl rahat edecekse onu ver
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Geriksiz insanlar işte ne istiyor san koy kuzum
0 oy
tarafından
Valla kaynana kayinbaba istedi diye gebersem isim koymam.Hatta sevdikleri isimleri hic koymam.Ki senin durumun cok hassas hem yemin etmissin hem ablani kaybetmişsin.Bu insanlarda hic vicdan yok hele bu kaynanalarda asla.hep benim dedigim olsun isterler.Lakin yapmayin tutmayin kötü olun ama bi durusunuz olsun.Kayinbabam kendi ismini istedi büyük oglunuz koysaymis cocuklarina dedim.Ondan sonra soleyemediler.
(345 puan) tarafından
İşte bende buna sinir oluyorum ya canım yanii hadi ben annemin ismini koymak istesem falan neyse yada yaşayan ablamın ismini koymak istesem neyse ben kaybettiggim ablamın adını koymak istiyorum ama anlamıyor
0 oy
(2,130 puan) tarafından

Ah bu anlayissiz insanlar nediyim ki guzelim is kocada bitiyor bnde babami 2013 yilinda kaybettim kazada dogumuma iki hafta vardi ama hic demedilerki babayin adini koyalim gtti esim babasinin adini koydu ikinci oglumdu ilk oglumda koydurmadi babasi kendi adini ama ikinciye gelince sirf bn babamin adini koymayim diye kendi adini koydurdu hayat cok acimasiz malesef insalarda hayattan beter :ermm:

0 oy
(10 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam bile onlari dinlemedim. Ablamın ismini koyman içinde kalacaksa kimsenin gönlünü yapmak için taviz vermek zorunda değilsin bence. Eşini ikna et gerisini de düşünme bence yani bu kadar anlayissizlik yapıyorlarsa bu konu biter başka bir konuda yaparlar...
(345 puan) tarafından
Aynen eşim zaten karışmıyor bişey demiyor ama annesigil yok diyor
0 oy
(95 puan) tarafından

Vala ben olsam karıştırmam kaynanamlari onlar niye kariyisiyo senin çocuğunun ismi ne 

Kız tarafı ailesi için bisey yapınca ne gerek var 
Erkek tarafı ailesi için bisey istese kesin olucak diye ısrar ederler kız tarafını onemsemiyorlar  özellıkle kaynanalar
0 oy
(95 puan) tarafından
Ablanın ismine iyyy diyorlar ya sende onların inadına  

O ismi koyyy  

Kim onlar benim ablamın adına iyy diyolar yaaa

2 isim bile koyma isteyen adını söylesin istemeyen söylemesin çokta umursama umursayinca  gelin biz ne dersek onu yapmak zorunda gibi bi algı olusturuyolar  kafalarindaaa
(345 puan) tarafından
Aynen dinlemeyecem canım eğer dinlersem yada iki isim koyarsam hep diyecekler bizim dediğimiz olsun
(95 puan) tarafından
Aynen bırak  senin yuvan senin hayatın sen   onun bunun gönlü olsun diye yaparsan evin yolunu bulamazsın

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 634 göst.
6 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Yiğitin annesi (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 294 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayatnur (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 959 göst.
6 Nisan 2019 Aile kategorisinde Busraaltindg1 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 233 göst.