0 oy
932 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bn kaynım ve gorumcemle beraber oturuyoruz ne zamandan beri evlenme teklifi yapacak diyordu ama hiç bo zaman sem gel demedi kaç defa görümcem i kızla tanıştırmaya götürdu ama beni götürmedi bu gün de evlenme teklifi yapacak ama bm değil görümcem gitti nereye gidiyorsunuz dediğimde ise bo yere dediler ...... 

Bn okadar hizmet ediyorum yemekleri camasirlari herşeylerini yapıyorum bide 7 aylik bi bebeg8m var bi gun bile önlerine kahvaltı koymadım hasta olsam da yemek yaptım hizmet ettim sizce boşuna mi üzülüyorum çok ağrıma gitti 

27 Cevaplar

+6 oy
(16,009 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
1. Senin tabirinle onlara sürekli hizmet etmen senin sorunun. Gelin iseniz bu evde her isi sizin yapacağınız anlamına gelmiyor. Neden kendini bir hizmetçi olarak görüyorsunuz onu da anlamış değilim. 

2 . de yine senin tabirinle onlara hizmet ediyor olman sana her seyi anlatıp seni de kendi özel günleri için bi yere götürmek zorunda da değiller. Tabi bu benim fikrim. 

Şu kendini hizmetci olarak gören gelinler biraz silkelenin bi kendinize gelin ya
(1,754 puan) tarafından
Aynen katılıyorum canım +++
-Reklam-
+5 oy
(119,345 puan) tarafından
sahsen bana evlilik teklif edilcek olsa eltim yanimfa olsub istemem
tarafından
Bence evlenme teklif edilen yerde gorumcenin de eltinin de kaynananın da işi olmamalı ha fotoğraf çekmek için bı arkadaş goturursun yanında okey ama gerisi boş beleş
tarafından
Kardeşini kaç defa tanıştırmaya götürdu beni de götürebilirdi tanıştırmaya
hicde agrima gitmezdi benim gorumce bacisi sonucta belki onden bi supriz yapcak cicek bocek alcak o anlar diye goturmustur
iyode tanissan nilcak tanismasan nolcak demekki seni tanistircak kadar deger vermiyo
tarafından
Haklisiniz
+1 oy
tarafından
İyi de sen neden onlara kahvalti hazirliyosun kuzu ??

Elleri ayaklari yok mu Allah askina ya .

Niye kendine hizmet eden konumuna dusuruyosun sen ?
tarafından
Hasta da olsam yemek yaptım bi gun olsun kahvaltı vermeodm önlerine doğum yaptım 2 gün yatak da kaldım sadece 7 kişiyiz gelişme de hizmet ediyorum
tarafından
İste boyle yaparsan yaranamazsin .Guclu dur biraz .Mecbur degilsin onlara hizmet etmeye.boyle yapinca eziliyorsun
tarafından
Öyle yapinca da kötü oluyorum
tarafından
Hey Allahim ne benciller ya .sanki eve yardimci abla almislar .
+1 oy
tarafından
Napcan gıı gidip gel desede gitmezdim ben olsam milletin özelinde be işin var allah aşkına 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Aman bırak gitsinler canm  bebeğin var belki ondan dememislerdir bide eltinin ve görumcenin  evlilik teklifinde olmasida değişik olurdu
0 oy
tarafından
Evlenme teklifi olcak yerde gorumcenin de ne işi var Allah aşkına
tarafından
Bnle aynı yaşta bekar onu götürdü bana da diyebilirdi gelecekmişim diye belki bende çocuğum var gelmiyorum diyecektim ama keşke sorsaydi
tarafından
E sen gelince bi sor bakalım beni niye cagirmadiniz diye
tarafından
Vardır bahaneleri elbet
0 oy
tarafından

Bence boşuna üzülüyorsun:ermm: 

0 oy
(190 puan) tarafından
Ben olsam biraz tavır koyardım.hatta direkt söylerdim.mesafeli olurdum bundan sonra.
tarafından
Bmde öyle yapacam
(190 puan) tarafından
Bide dersin meraklısı olduğumdan değilde.nezaketende olsa insan Bir teklif eder gelmek istermisin diye..
Demek ki.hizmetlerine değecek kişiler değil
.ona göre hareket edersin.
0 oy
(775 puan) tarafından
Evlenme teklifi 2 kişinin arasında olur
tarafından
Ama kardeşini götürüyorsa bana sorabilirdi
(775 puan) tarafından
Orda haklısın cnm
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Görümceniz kız kardeşi değil mi ? Siz kardeşi değilsiniz sonuç olarak. Ne kadar iyilik yapıyorsanız da böyle bir beklentiye boşu boşuna kendinizi sokmuşsunuz.
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Kaynın evlenince görünmcenide ver yanına azda orda yasasinnn......
tarafından
Hiç sanmıyorum kız çok uyanık
(15,823 puan) tarafından
Sende uyan canim azcik o zamann kendini strese sokma
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Götürmesin kız ne olacak boşver takılma 
tarafından
Ne bilim kafama takildi
(3,826 puan) tarafından
Aman boşver ne kadar mesafe o kadar iyi
0 oy
tarafından
ama o bacısı sen yengesi bacısının gitmesi bile mantıksız seni niye götürsün ki 
0 oy
tarafından
Bunu mu dert ettin  ? 
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Kardeşini götürmesinden daha doğal ne var
0 oy
(14,428 puan) tarafından
A aaaa hizmetçi tayin etmişler seni 

Gelince elti hanım yapar artık,sen de terfi edersin
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Herseyi geçtim sen neden hizmetcilik yapiyorsun eli ayağı tutan insanlara birde ne kadar fedakarlık yaparsan yap gün gelir yapmasaydin derler sen şimdi eltinede yaparsin evde hizmet bence kendine dur Kimsenin hizmetciligini yapma bundan sonra 
0 oy
tarafından
Birincisi evet bosuna uzuluyosun mecbur degil seni goturmeye, daha dogrusu kimseyi goturmeye. Goturur goturmez bu kendi ozeli. Takilma bu kadar.

İkincisi neden herseylerini sen yapiyosun? Eli ayagi tutan 2 koca insan. Birak kendi islerini kendileri yapsin. Boylelikle sende bir beklenti de olusmamis olur. 
tarafından
Bn yapmasam kimse yapmayo görümcem üniversite hazırlığı yapiyo herşey bana kaliyo 8 kişiyiz
0 oy
(273 puan) tarafından

• 8-)Aman canım yaaa derdin bu olsun ne takıyorsun hem unutma sen eltisin dış kapının dış mandalı gibi düşün. Hem özel biseyin olsun sende onu cagirmazsin olur biter 
tarafından
Aynnn
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Onların özel anında görümce ve eltinin ne işi var oldu olacak cümbür cemaat gidin valla tuhafsınız

Ayrıca sen hizmetçimisin eşşek kadar insanlar kendileri yapsınlar yapma 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 786 göst.
0 oy
4 cevap 172 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Sadece cocuk (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 327 göst.
14 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu

380,266 soru

11,385,110 cevap