0 oy
297 göst.
Diğer kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Kızlar ayak bas parmaklarındaki tırnakları kendiliğinden düşüyor yerine yenisi büyüyor ama sürekli oluyor saçlarında sürekli cansız dökülüyor dişleri desen üst damak ön dişleri düştü 3 ayda anca çıktı yerine. Kemiklerine ne gibi Bi sorun olabilir. 22 martta 1 haftalık tatilde doktora götürcem ama neden olduğunu bileniniz varmı. Ayrıca çok da zayıf. Yemesi iyi yani brokoli haslamasınu bile deli gibi yiyen çocuk. Şaştım kaldım ben bu kıza. 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Mutlaka bi Dr. Götürüp tüm kontrolleri ve tahlilleri yaptırın.
(3,551 puan) tarafından
Daha önce götürdüm canım Baska Bi doktora yine götürcem. 2 şişe ferro sanol surup verdi daha yeni bitti işte. Şaştım kaldım valla ya.
-Reklam-
0 oy
(348 puan) tarafından
Mutlaka bir sorun vardır hastalığı hic normalnbir olarak değil nasil bu saatte kadar beklettin analayamadim
(3,551 puan) tarafından
Daha önce götürdüm canım. Beklemedim. 2 şişe ferro sanol verdi yolladı. İçirdim hiç fayda görmedim. Parasına bakmam ne vitamin olursa alır içirirm. Zayıf ama saglıklı beslenmesine de çok dikkat ediyorum. Organik yumurta pekmez bal sebzelerden brokoli karnıbahar. Hergün 3 mandalin yer mesele sürekli muzu olsun sütü ev yapımı yogurdu. Hiç kötü gıda vermem. Tek arada Bi verdiğim nesquik oda arada ya ni. Nodle falan heves ediyorlar yediremiyorum diye ona izin veriyorum.
0 oy
(1,995 puan) tarafından
canım multivitamin takviyesi al cocuğa düzelir vitaminsizlikten oluyo
(3,551 puan) tarafından
Vermezmiyim canım veriyorum daha yeni 2 şişe de ferro sanol şurup bitirdik doktor vermişti.
(1,995 puan) tarafından
aaa doktora danış inş ciddi
bişi değildir
ama o verdiğin şuruptan olabilirmi ?
(3,551 puan) tarafından
Şurup bunun için vermişti doktor. İnşallah amin canım.
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Tüm tahlillerini yaptır vitamin eksikliği olabilir 
(3,551 puan) tarafından
Canım ferro sanol 2 şişe bitirdik.
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Benimde tirnaklar falan cikiyor yerinddn yenisi geliyor ama surekli oluyor botamin eksikligindsn dediler ama doktora gitmedim ama sen en kisa zamanda git
(3,551 puan) tarafından
Canım ferro sanol varya ondan 2 şişe bitirdik yenile fayda vermedi. Götürdüö Bi doktora. Şimdi başka bir doktora daha götürcem ama dersten geri kalıyor diye kendine dert ediniyor 6 aylık olacak oğlum 2 sini bir götürüyüm demiştim onunda kalbi delik doğdu kontrolu vardı.
(3,669 puan) tarafından
Anladım gecmiş olsun cnm
0 oy
tarafından
Cnm 22 martta tatil yok ki..nisanda var bu arada 9 günlük..sorunu bilmiyorum doktora gitmesi görünmesi daha iyi olacaktır
(3,551 puan) tarafından
Ya martta dediler birde bana. Offf neyse beklemeyin bari. Bi götürdüm 2 şişe ferro sanol yazdı Bi fayda etmedi. Yemesi de iyi zayıf ama baba tarafı hep zayıf boyu uzun kızımın. Acaba kemik hastalığı mı var diye korktum.
tarafından
8 nisan cumadan başlıyor 17 akşamı son..götür cnm bir gün gitmesin okula birşey olmaz..belki genetiktir..görümcemin de kızları bebekken çok ilaç içti hastalık geçirdi dişleri bile çürük gibi karardı hep ilaç içmekten çok da zayıflar ama uzun boylu benim kızdan bir yaş küçüğü var mesela benim kızı geçmiş yani
(3,551 puan) tarafından
Randevu alıyorum şuan canım. Bi Baska doktora götürüyüm.
tarafından
İnşallah ciddi bir durum yoktur cnm geçmiş olsun
(3,551 puan) tarafından
Amin sağolasın canım
0 oy
tarafından
Doktora götürsene kübram
(3,551 puan) tarafından
Balım götürdüm Bi 2 şişe ferro sanol yazdı içti hiç faydası olmadı... 22 martta ara tatil ya onu bekliyorum dersten geri kalınca bu sefer de asırı stres yapıyor kızım 2.sinif.
0 oy
(3,578 puan) tarafından
İhmal edilecek birşey değil bu tatili falan bekleme doktora git 
(3,551 puan) tarafından
Canım 2.sınıf hem dersten geri kalıyor bunu stres yapıyor hemde öğretmen yok yazı yor. Doktorda gün aşırı çağırdıgu için 22 marta 1 haftalık ara tatil var o zaman gidelim dedim. Bugün 7 si zatenö
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hiç duymadım canım çok geçmiş olsun acile git en azından
(3,551 puan) tarafından
Gittim canım sağlık ocagına falan 2 şişe ferro sanol surup verip gönderiyor ama fayda görmedik.
0 oy
tarafından
Mutlaka en yakın zamanda götür hastaneye biz bilemeyiz canım insanların lafiyla olmaz mutlaka götür 
(3,551 puan) tarafından
Götürcem canım ama ara tatili bekliyorum öğretmen yok yazıyor çünkü. Dersten de geri kalıyor.
tarafından
Öğretmenden izin alın rapor al sonradan
(3,551 puan) tarafından
Tatil 22 mart sanıyordum 22 insanmış artık öyle yaparım. Kızım kendisi de 1 gpn okula gitmesin oturup aglıyor dersten geri kalıyorum diye.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Yorumlarini okudumda onu verme canim ücretli olanlar var gücünüz yeterse o vitaminlerden alın demir b12 ve kan değeri baya düşük belliki
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım randevu alıp Bi Baska doktora götürüyüm. Doktora soruyum sonuca göre.
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Vitaminsiz olabilir demir eksikliği olabilir canm doktora götür
(3,551 puan) tarafından
Götürdüm canım 2 şişe ferro sanol yeni bitti. Şimdi şehir hastanesinden randevu almaya baktım. Çocuk bölümünde ne cildiye var ne KBB. Yarın saat 4 de Bi 182 yi arayım.
0 oy
tarafından
vitaminlerinde bir eksiklik vardir
(3,551 puan) tarafından
Daha yeni bitti 2 şişe fayda vermedi kuzum ya.
tarafından
valla cnm bnde iciriyorum ona bakarsan yine hasta oluyor.. ama tirnak dusmesi bir vitaminle ilgili die bilyorum tabi hangisi onu hatirlamiyorum belki kullanilanin icinde o yoktur.
(3,551 puan) tarafından
Hiç kolay kolay hasta olmazlar canım ama ufak kızın böyle Bi sorunu var. Herşeyğ de yer organik alırım kyden yumurta süt yogurdu kendim yaparım. Sebzelerin hepsini yer. Brokiliyi bile çoğu çocuk sevmez haşlayıp üstüne sarımsak sirke limon sosu yapıyorum deli gibi yiyor. Anlamadım gitti. Ekşi msyalı ekmekler tereyag lar.. Yazım domates salatalık biber hep tarladan organik. Ev yapımı tarhana yumurtalı erişte. Neler neler. Valla eşim artık diyor ki bogazınıza yetişemiyorum. O derece en iyisini alıyorum ama yok. Kafayı yiyecem her sene bir şişe balık yagı veririm 1 kutu entoregermina veririm. Kefir vs aburcubur almam evde saglıklı yaparım. Düzenli uyku saatlerinde yatırırım. Vallahi 3 coxuk var onlara yetişmekten kendime geç kaldım 29 yasındayım ne agzında diş ne saçım kaldı beyazlamadık. Çok takıntılıyım herşeye.
tarafından
bende oyleyim bir de boyle olmasak ne olacakti dedigimiz cok oluyor ama iste bilemiyoruz ki insallah kolay atlatilir birsey cikar cozumu
(3,551 puan) tarafından
Sağol canım inşallah.. Bi doktora daha baktırıyım da inşallah hemen iyileşir.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 600 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 187 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde busraa46 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 107 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Berivan022 (3,527 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.