+1 oy
434 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Ben leğende çok yikandim .Böyle koyu mavi .Sobayi yakardi annem .O mavi leğeni de koyardi .Yikanirdik icinde .

Simdinin şisme havuzu misali sjjsjs 

Ondan midir bilmem ama  Starbucks ta cok eğreti duruyorum :D

Bi panikler , elim ayagima dolanmalar falan sjsjjsjs

Neyse ben yine su bardaginda çay icmeye devam .Anca o paklar ☺️❤️

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap

Hahahah serifem su özünü unutmayisina hastayım.❤❤❤vallahi kendini unutanlar var bazen sinir oluyorum 

Bu durumdan utananlar falan

Pazar günleri annem banyo yaptırırdı sobanın yanında ısınırdık kurulanirdik saçlarımdan akan su cis cis ederdi damlayinca :D

Soba kullanıyorum bende ve çocukları da 1 yaşına kadar öyle yıkadım banyoda üşümesinler diye :angel:

tarafından
Ayyyy var ya aynisini yapardim aynisiniiiii ❤️☺️ sicacik olurdum boyle .Bi de mayisirdim iyice .Sacimin damlamasi da cok hosuma giderdi ☺️
Ustteki telde de yarinki giyecegim corabim , onlugum .Ahh ahhh❤️
tarafından
Of yeminle aynı bak o yakalık annem ütü vururdu ütu bozulunca ağır biseyin altına koyardi kırışmasın diye
Babam meyve soyar verirdi yer yatağa girerdik açık olan bor diziye bakarak  direk uyurduk Ah be çocukluğum diyorum ne güzelmiş ❤❤❤❤ bizim zamanlar
(4,235 puan) tarafından
Ahh o pazar aksamları banyo olan yer yatagına girerdi kardesım le birlikte uyurduk, kavga ederdik.. Annemde yakalarımızı ütülerdi mavi önlügümüzü sacımı bende sobanın uzerıne sıkardm ayy ne gunlerdi yaa, cocuklugum cocuklugum uzakta kalan cocuklugum....
-Reklam-
0 oy
(7,694 puan) tarafından

Bizim küvet vardı orada yikanirdik sonra da dusakabine geçiş ama perdeyle ortuyoduk :D

tarafından
Ayyyyyy siz zenginsiniz sjsjjsjs
Olsun ya perde merde farketmez dusakabininiz varmis jsjsjs
(7,694 puan) tarafından
Yok kız ne zengini babam polis iste denk gelmiştir diyelim :D ama annem de calisiyodu yoklukta görmedim Allaha binlerce şükür
0 oy
tarafından

Ahhh şerifemmmm sorma o leğende annem banyo yaptırırken bende sobanın önünde isinayim dedim göbeğimi yapıştırdım sobaya ondan bana bir hatıra var :'(

tarafından
Bende hala da var iki günde bir minik kuşumu koyarım küvetine sobanın önünde miss gibi yıkarım ☺ simdi bile cayır cayır yanıyor o odun sesi bana huzur veriyor şerifemmmm ☺❤
tarafından
Ahh ahh bi gelebilsem hulyamm ☺️❤️ bi dertlessek soyle soba basinda❤️ cayimiz fokurdasa ustunde .Miniklerimiz oynasa beraber
tarafından
Bende totomu yapıştırmıştim yorumu görünce aklıma geldi kızlar hala iz var :D ahh o günler imkanlar kısıtlı ama huzur çoktu ❤️
tarafından
Kistan beri küçük oğluma kaç defa çorap aldım saymadim artık hahahaha ayakları sürekli sobaya yapışık
(2,562 puan) tarafından
Aynısı benede var hala duruyor izi
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Şerife hangimiz geçmedik o yollardan biz jakuzi çocuğu degiliz:)
tarafından
Evettt baharrr❤️ cidden . en guzeli bizimkiydi bence ❤️☺️ sobanin ustune portakal ve mandalina kabugu koyardik.Missleer gibi kokardi ev
(7,654 puan) tarafından
Guzine sobada ekmek,patates,elma,fındık off ne güzeldi
Samimiyet vardı be kaloriferler insanlari da bozdu:)
tarafından
Ayy bizimkinde guzineydiii .Offf offf varya o patatesin , ekmegin tadi baskaydi .isitirdik .Sonra da ustune yağ,lor peynir .☺️

Kesinlikle .Soba basi sohbetleri  cok guzeldii be.

Hele şey olurdu .pazar gunu yikaninca sobanin yanina gecerdim.Yuzum cok gergin olurdu boyle .Mayisirdim orda ☺️❤️ yukardaki telde önlugum ve kulotlu corabim .miss gibiydi

Kalorifer insanlari bozdu be cidden
(7,654 puan) tarafından
Çocukken banyo sonrasi popom sobaya yapismisti :) 6 7 yaslarimda ama severim sobanin samimiyetini içtenliğini kokusunu ugrasmasi zordur ama özlüyorum o günleri
 Kolonya döküp çıkan ates bize eglenceydi;)
tarafından
Jajsjsjs yaaaa ❤️☺️benim de ayagim ☺️❤️ niyeyse hep ayagimi sobaya yapistirirdim .Soba iyice isininca bi cekerdim ayagimi .coraplarin topuk kismi erimks olurdu sjsjsj

Cok patik yirtildi oyle☺️
0 oy
tarafından
Kızımı daha dün sobanın yanında legende yıkadım çok da sever annemlerdeyim vala mis gibi yıkandı soba başında leğen hiç almadım pişman oldum geniş geniş yıkandı çocuk küvet pişmanlık oldu
0 oy
(331 puan) tarafından

Bir leğen çocuğu da ben :) sonra sobanın dibinde beklerdik ısınalım diye

Ama o Starbucks fln hiç  benlik değil eşimle bi kere gittik abi bize kahve ver dedik ne içersiniz diyor sonra eşime dedim Aşkm kalk çorbacıya gidek burayı sevmedim dedim 

tarafından
Aynenn ya nasil guzeeldi o gunler  nasilll☺️❤️ cok ozledim valla .

Starbucks inan bana gore de degil .bi havalar bi seyler
(331 puan) tarafından
Bnde özledim valla o günleri
0 oy
(13,147 puan) tarafından
Ne güzel günlerdi ❤
tarafından
Hem de nasil ☺️❤️
0 oy
(7,466 puan) tarafından
bız yıkanırdık kucuken 
tarafından
Biz deee ❤️☺️
0 oy
(2,251 puan) tarafından
Biz on kardeşiz banyo gününde leğen yerden kalkmazdi annem suyuda sobada kaynatir sıcak sıcak döker yikardi bit olmasın diye ama nerdeyse yaniyorduk
tarafından
Ama guzel degilmiydi o gunler ❤️☺️
(2,251 puan) tarafından
Çok güzeldi şimdi kardeşler toplanınca hep o günlerden konuşur güleriz ♥️
0 oy
(251 puan) tarafından
Ayy kız bende çok yikandim eskiler aklıma geldi ben hiç sevmezdim banyoyu saçlarım kıvırcık olduğu için açılmazdi çok ağlardım annemde sinirlenip tasla kafama vururdu arsizdim tabi daha çok ağlardım bide anne diye bağırarak:)
tarafından
Sjjssjjs :D benim saclarim da kivircikti ve cok acirdi ya biliyorum o hissi ❤️☺️

Ama yine de ozluyrum o zamanlari .Sabundan gozumun yanmasini bile .düsün jsjsjs
0 oy
tarafından
Ooooo o Legende yıkanmak gibisi yoktu valla Serifem şimdi bile banyoda kırmızı leğenim var arada çocuklar öyle banyo yapmak istiyor dolduruyorum sıcak su mis gibi 
0 oy
(119,577 puan) tarafından
o mavi legenle kışin gunduz karda kayar aksamina yikanirdim cok amacli kullanimi vardi ☺
tarafından
Hahaah
0 oy
(566 puan) tarafından
Ohoo leğeni geç eskiden her odanın kapı arkasınsa (suluk) dedimiz yarım metre yükseklinde kare binevi küvet tarzı yıkanma yerimiz vardı orda bile yıkandım ben 
0 oy
tarafından

Kırmızıydı rengi :) Bir de demir den hamam tası vardı hala annemlerde duruyo annem kardeşlerim ben yıkanırken durmayınca kafamıza onunla vuruyodu durun susun die :) 

0 oy
(3,744 puan) tarafından
Yaa pazar akşamları yıkardı annem bizi sonra da sobanın kenarında minderde büzüşüp kitap okurdum babam da TRT de maç yorumlarını izlerdi babaannem portakal soyardı ne kadar huzurlu günleri ❤️ elhamdülillah hala huzurlu bir aileler bende kendi huzurlu ailemi kurdum :) inan Starbucks da hiç gitmedim :D
0 oy
tarafından
Gecen haftA bizde zeynoşu yikadık sobanin yaninda pek legene sığmadı ama olsun 
0 oy
tarafından
Evet bende tıkandım hatta resim bile çekmiş annem
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Banyomuz Türk hamamı tarzında yapılmıştı, göbek taşı ve kurna vardı. Annemle orada yıkanırdık. Banyo yaptığımız gün ben her gördüğüm kişiye annemle banyo yaptık derdim ve annem çok kızardı :) genelde postacı veya kapıya gelen herhangi birine söylerdim, çocukluk işte :) 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
O zamanlar öyleydi kuzum. Biz de yıkandı o meşhur legende. 90 larda çocuk olmak. Kendimi şanslı hissediyorum. Çok güzel zamanlardı bizim çocukluk yıllarımız. Gerçekten güzel  miydi biz çocuk oldugumuz için mi güzel geliyordu hala ayırt e demesem de
0 oy
tarafından
Çocukluğumun en güzel yaniydi belki ama bizim banyo sobasida vardı kucukcuk banyo birde soba bir tarafimizi degdirmeden yıkanmaya çalışırdık kizimida yıkıyorum legende anneme gittiğim zaman ☺️ ❣️

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 1,054 göst.
11 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 352 göst.
10 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 670 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ASENA40 (17,924 puan) tarafından soruldu

381,695 soru

11,426,421 cevap