+1 oy
1,924 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 33 haftalık hamileyim Annem tarafına ilk torunu ben vereceğim ama eşim 3. çocuk yani kayınpederim tarafına ilk torunu vermiyorum benden büyük 2eltim var. Neyse eşim baştan beri ailenin ilk torunu diye her şeyi Annemlerin almasını bekliyor A'dan Z'ye kimsenin kimseye bir şey alma zorunluluğu yok ki ama ben kendi tarafıma ilk Torun verdiğim için eşim her şeyi onlar alacak diyor üstüne Üstelik altın getirecekler diyor. Normalde kız tarafı beşik alır birkaç parça kıyafet Eğer ki durumları iyi ise de altın alabilirler bunu inkar etmiyorum zaten eşime de söylüyorum diyorum ki Sizinkiler de bir şeyler getirsin o zaman Sonuçta Onların da torunu yok diyor bizimki 5. Torun alma gibi zorunlulukları yok babam yaşlı diyor kendi geçimini zor karşılıyor diyor ama benim babam da inşaatta ve ailede tek çalışıyor 6 boğaz doyuruyor 50 yaşında adam. Dese ki ne Sizinkiler alsın ne Benimkiler alsın yemin ederim tamam diyeceğim. Kendi çocuğumuz bizim masraf yapmamız gerekiyor iki tarafında bir şey almak gibi zorunluluğu yok. Ama bunu eşime anlatamıyorum hepsini Sizinkiler alsın diyor yemin ederim oda takımını Babamlar aldı beybinest seti falan var onu aldılar küvet takımını almışlar beşiğin yatağını nevresim setini uyku setini bir sürü takım almışlar ayakkabısından tutun başındaki bereye kadar Hastane çıkışını bile Onlar aldı şampuan tırnak makası oyun halısı battaniye ya aklınıza ne gelirse..... Biz ne aldık biliyor musunuz sadece bebek arabasını. Oda letgodannn 2 ellllll:(( durumumuz yok desem O da değil şükür durumumuz da iyi ama Babamlara para harcatmak istiyor hep her şey Onlar alsın getirsin istiyor. Ve bir şeyden de memnun olmuyor İnsan bir der ki Allah razı olsun o da yok sanki mecburlamış gibi davranıyor ailemi de sevmiyor yani bunu biliyorum Geçen gün konu açıldı eşyalarımızı ne zaman getirecekler diyor altınımızı da getirsinler haa diyor. Ben ailesine karşı böyle konuşunca ailesini hemen savunmaya geçiyor. Benimkiler alıyorsa onunkiler de alacak yani çok zoruma gidiyor Yemin ederim ben böyle şeylerin insanı değilim kimseye yük olmak istemiyorum Kendi işimi kendim halletmek istiyorum ama eşim buna fırsat vermiyor her şey senin ailen yapsın diyor ilk Torun Sonuçta diyor Ay kızlar çok doluyum ne yapacağımı bilemiyorum Kusura bakmayın çok uzun oldu hakkınızı helal edin Sinirden elim ayağım titriyor:(((

73 Cevaplar

0 oy
(191 puan) tarafından
Aynı psikolojiyi kaynanam yaptı bana kız tarafı alır kız tarafı yapar. Benim de ailemin ilk torunuydu dedim ki anneme güvenip mi yaptım çocuğu. Ama annemlerde ellerinden geleni yaptılar kaynanam 6 aylıktı 1 çorap alıp gelmişti. Bazı insanlar kendilerine müslüman 
-Reklam-
0 oy
(348 puan) tarafından
Siz kendiniz alın herseyi daha iyi olma mı durumu olan var olmayan var
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Hiç de bişey aldırma altın da dahil kocayın kalıbına tükürüyüm o nasıl söylüyorsa sende söyle alacakları kadar aldılar mecbur değiller  ***.üne zor geliyosa yapmasaydın benim aileme mi güvendin de kestir at istediği kadar söylesin o arsızsa sende öyle ol konuşsun dursun 
0 oy
tarafından
Aaa yok artık. Bebeği yapan bizleriz ailelerin birşeyler almak için ne mecburiyeti varmış acaba. Kimseye güvenip yapmıyoruz sonuçta. Canım eşin çok av gözlü belli ki. Ama keşke sen ailene hiç bir şey yaptirmasaydin
0 oy
(1,123 puan) tarafından
Okurken bile sinir oldum ya ...ne düşüncesizce konuşmuş öyle....  Bazen ne yaparsan yap yaranamazsın ddkleri bu olsa gerek... Keşke o kdr şey alacaklarına bı altın alsaydilarda eşin gözü doysaydi.... 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Yarn öbür gün çocuk doğduğunda bezini mamasını da senin ailenden isterse şaşırmam. Böyle adamlardan niye çocuk yapiyosunuz Allah aşkına.
0 oy
tarafından
Şimdi eşin ben erkeğim kocayım ve babayım diye ortalıkta dolaşıyor öylemi yazık cok yazık 
0 oy
(223 puan) tarafından
Bence o çocuk o adama fazla. Çok mu aradın da bunu koca olarak buldun 
0 oy
(1,021 puan) tarafından
O zaman sende arayacaksın kaynanayı kayınpederi benim ailemden istiyor oğlunuz her şeyi mademki ben çocuğu babamın evinden getirmedim bi zahmet söyleyin oğlunuza yada siz alın kalanları diye benim kızımın her şeyini abim kardeşim aldı ama kendi istekleriyle eşim asla şunu slsınlar demedi diyemez bu çocuk bizim sonuçta kimseye güvwnip yapmadık baksmayacaksa yapmasaymış
0 oy
tarafından
Hata sende sen aldırmayacaktn 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Yani sonuçta senin ilk çocuğun değil mi onların ilk torunu olmasa da senin ilk çocuğun tabiki onların daha fazla alması gerekiyor ben olsam eşim böyle yaptığı için aileme 1 çöp dahi aldırmaz dım ne aileni bu duruma sok ne kendini ezdir 
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Okudukça ben gerildim aileni sevmiyorsa aldığı eşyaları kabul edecek yüzü nerden buluyor acaba benim annemlerin ilk torunu benim kız a dan Z ye herşeyini aldılar beşik hariç şimdi abimin çocuğu oluyor onlara da aynılarını alıyorlar 2. Torun ya da 3. Diye almasınlar mi şimdi. ne alaka isteyen alır isteyen almaz zorla dayatmak nedir yani bu erkeklerdeki kafa da valla nasıl bi kafaysa 
0 oy
tarafından
Ben olsam bunun acısını misliyle çıkarırım ondan. Ailen altın verirse sende ailene geri gotur.
0 oy
tarafından
Eşine deki sen kendi evladının ihtiyaçlarını benim ailemden bekleyecek kadar yetersiz bir adam mısın 
0 oy
(13,101 puan) tarafından
Insan utanır ya 
0 oy
tarafından
Ne igrenc bir zihniyet ya  diyecek laf bulamadim. Pes
0 oy
(331 puan) tarafından
Canım kızma üzülme ama eşinin ağzının ortasına kürekle vurasım var bu ne biçim bir düşünce dir yaa senin ailen daha ne yapsın herşeyi almışlar istese almazdı ailen kimse kimseye yapmaya mejbur değil ki bn ne kendi ailem den ne eşimin ailesinden bu kadar görmedim kayınvalidem braz aldı sonra dedi ki kızım ellinde bi gelirim olsa daha çok alırım yaparım dedi Allah bin kere razı olsun onun ellinde olsa yapacağını bn biliyorum zaten annem desen annem de aynı ayyy çok sinir oldum çocuk sizin çocuğunuz eşinin alması lazım 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Böyle adamları memnun etmek imkansız canım yerinde olsam kurban ederim anneme babama onu inadına hiçbişey aldırmazdım 

Eşşşşek gibi aldı kendisi 
0 oy
tarafından
Ay çöpe sifon çek adamı salla annemler eşya getirmesin sen onlara yerles bu adamla olmaz 
0 oy
(3,101 puan) tarafından

Yemin ederim senn yerinde olsam aileme cöp aldirtmam

Bak sana tavsiye annene laf arasinda syle egerki takacaklarsa kesinliklee sana bi kolye bise alsinalr.satamasin o okuz kocan.baban desinki bunu olene sakla bizden hatira  

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 968 göst.
0 oy
2 cevap 369 göst.
28 Eylül 2020 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 587 göst.
5 Aralık 2021 Aile kategorisinde Anneciik (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 318 göst.
5 Aralık 2021 Aile kategorisinde Anneciik (5 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...