+2 oy
735 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (665 puan) tarafından
Ya kızlar bunlar algı operasyonu gözünüzü seveyim birlik olmamız lazım neye talep patliyorsa ona zam yapıyorlar kafalarına göre almayın almayın kısmet denen rizk denen bişey var gözünüzü seviyim stok falan yapmayın firsatcilara gün doğmasın son damla bitene kadar almayın ya ...

35 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Katılıyorum bu yazıya stoklamadım stoklamamda
(17,787 puan) tarafından
Aynen evde 2 lt yağ kaldı ama nasip herşey kısmet herşey insanlar rızka olan inancını kaybetmiş hırsa bağlanmş
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Valla ay sonu nasıl gelir diye düşünüyoruz stok yapacak halimiz yok. 
+1 oy
(1,837 puan) tarafından
Valla 2 ltlik aldım gecen hafta o da aylık alışverişime denk geldi bu yaygara. O yağ bana neredeyse 3 ay gider stok yapmak çok saçma geliyor 
(1,837 puan) tarafından
Öleceğim diye de o kadar yağ kullanamam ki yavrum :D evimdeki fırınım kek börek pisirmiyor anca patates atabiliyorum. Aslında fırınım olsa bende yaparım o tarz şeyleri ama yapacak fırınım yok. Kızartma yagini 10 defa kullanınca kömür olur bacım sen ne yaptın ya
(3,551 puan) tarafından
Gamzecim bebeler büyüsün de mecbur.. Öğretmen listeyi atıyor wp dan. Yapsan ayrı yapmasan ayrı.. Herkes aynı getirip benimkiler farklı götürünce olmuyor ki. Bide şişman değiliz. Eşimi. Bi gör yer yer çöp gibi ortanca kız da öyle. Millet evlenince kilo alır. Benimki zar zor. Benden de çok yiyor ama metabolizma hızlı çalışıyor. Ben öyle çok düşkün değilim ne meyve yerim ne tatlı be bişi. Bi sigaram var birde kahvem.. Cocuk küçükken eşin sabah işe gidince kendine Bi ekmek arası yapıp yersin ama büyüyünce istiyorlar. Kızartma olsun yumurta sucuk.. Mecbur ben yemeyin onlar yesin diyorum. Sabah sucuk yapmıştım mesela ben yiyene kadar Bi baktım bitmiş. Sabahın 7 sinde nasıl midese
(1,837 puan) tarafından
Çok haklısın canım. Diyorum ya ben iki kişiyim kızım 9 aylık eşim akşamdan akşama evde yemek yer. O yüzden yapmıyorum çünkü hemen kilo alıyorum zaten 80 kiloyum :D yürüyen damacana olmuşum daha yemesem de olur modundayim. Hem fırınım da yapmıyor öyle şeyleri. Ama benim de bebe büyük olsa okul için vs. Elbet bende yaparım Rabbim hepinizin evine bereket versin helal kazançlar versin
(3,551 puan) tarafından
Amin canım amin. En önemlisi o. Helal kazanç.
tarafından
Okulda öğretmen listeye kek poğaça yazıyısa çok yanlış diye uyarın faydalı şeyler yazsın ızgara köfte fırında patates gibi ben hamur işi yemeden büyüdüm annem hiç yapmazdı ne hamur işi ne kek ne tatlı sadece hafif zeytinyağlı yemekler  yapardı bende öyle alıştım öyle yapıyorum
+1 oy
(1,371 puan) tarafından
Ve ayrıca çoğu marketlerin depolarından 5 lt Lil yağlar çıktı yok dedikleri halde 
(665 puan) tarafından
Diyom ya algı hep algı...
(1,777 puan) tarafından
Ben bunu 3 gün önce algı diye paylaştım çünkü birçok proflar galeyana getiriyorlar dedi bende onu dinledim adam çok mantıklı konuşuyordu
(599 puan) tarafından
Onalri alıp millete bedava verecekler ozman ders alırlar belki yaptırım olamasi lazım tükiye gibi ambarda yasa sonra yok yok de ya mantık dışı
(1,371 puan) tarafından
Bencede yaptırım olmasa bir halt olmaz. Helede şu 3 harfli marketler iylce soğuttu beni
0 oy
tarafından

Vallahi canım gözleri doymuyor ne diyelim Allah kabul etmesin inşallah :angry:

(665 puan) tarafından
Amin canım ya...
0 oy
tarafından
Ben de aynı şekilde düşünüyorum Eninde sonunda aldığımız diğer yağlar da bitecek yine alınacak bu döngü böyle devam edecek stok yapmaya hiç gerek yok Bu dönemde idareli kullanmak yeter.
tarafından
Mikrop lafı beni güldürdü :) ama cidden Bu yağın fiyatının yükselmesi bu insanların stok yapmasından dolayı oluyor Yani aslında fiyatı yükseltenler stokçular TV'de bir reklam çıkmasın bir haberde un mu dediler hemen koşuyorlar markete yağmı dediler hemen markete koşuluyor mesela millet koşması fiyat o kadar yükselmeyecek insanlar bu kadar abartınca o yükselen fiyatlar düşmüyor da
(665 puan) tarafından
Tabi canım maket çalışanı diyor yağ bitmez abi yağ bitermi hiç diyor ama millet saldırınca markette kalmıyor diyor e talep artınca ureticide zam yapıp keyfine bakıyor diyor...
tarafından
Yok işte Ne insanların hareketlerini ne de fikirlerini değiştiremeyiz kurunun yanında yaş ta yanar
(15,224 puan) tarafından
Sanki A haber izliyor gibi oldum akdhshhdhdf
tarafından
:D :D
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz valla balkona her cikisimda milletin elinde yağ goruyom  paralarida bitmiyo sanirim hic:D
(665 puan) tarafından
İşte onlar oraya buraya çıkıp para yok yetmiyor diyen aç gözlü insanlar ..
0 oy
tarafından
Her hafta zam gelirse nasıl stok yapmıcaklar insanlar ucuzken alalım bari diyor napsınlar
(5,863 puan) tarafından
Ha ayrıca gelen zamları savunmuyorum yani denetleme eksiği var ülkemizde kim o yağdan nekadar kar yapıyor belli değil. Yağın normalde olması gereken fiyatı kimse bilmiyor bu diğer ürünler içinde geçerli. Üreticide mutsuz tüketicide sürekli bir döngü var denetleme yapılmıyor
(5,863 puan) tarafından
Aynen öyle sokakta gördüm adam 20 lt yağ almış ya
(665 puan) tarafından
Sorsan ay sonunu zor getirir adam ama yağla karın doyuracak...
tarafından
Evet haklısınız zaten tabiki fiyat artar yapmamak lazım ama dar gelirlinin bunu hesaplayıp gidip yağ almama şansı yok o kendini nasıl kurtarırsa onu yapmak zorunda
(5,863 puan) tarafından
Valla şu durumda orta halli insan kalmadı herkes ya dar gelirli yada zengin gerçekten. Ama şu var biz hayır demeyi sorgulamayı bilmiyoruz gelen herşeyi kabul ediyoruz neden bukadar zam? Dolar 18i görünce gelen zamların hiçbiri geri çekilmedi hala artış var neden?
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Almadım almıyorum almicam 
(665 puan) tarafından
Helal kız...
0 oy
(143 puan) tarafından
Aynısını düşünüyorum hatta bi yarım litre yağım kalmış almadm yağsız yerm gene bu fiyata almam
0 oy
(2,463 puan) tarafından

Amaa olurmu kızartma yemezsek yaşayamayız:D fırına atın patatesi de. Son yıllarda sayılıdır patates kızarttığım. Allah hayırlısını versin 

0 oy
tarafından
Bn hiç almıyorum 
0 oy
(553 puan) tarafından
Bende ayni seyi düşünüyorum stokculad yuzunden malesef fiyatlar artiyor marketler de bunu kullaniyor haliyle evde yarim yağım vardi cikip almadim bile hatta markete gittik esimle ihtiyaçlar icin ertrsi gun herkesin arabasinda 4 5 yag biz almadik bile rizkin kefili rabbimdir bu korku ne 
(665 puan) tarafından
Mİllet bilse rabbimin kimseyi kismetsiz bırakmayacağını...
0 oy
tarafından
Aciklama yapildi ya temmuz ayina yetcek kadar yagimiz suan var diye bizde almadik almayizda
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Bu iş dolar işine döndü insanlar panikle yağ alıyo pahalı pahalı çok afedersiniz giren kazık alıcıya giriyo satıcı kar ediyo  pandemi başındada makarnaya zam gelmişti sonra şeker yok denildi şekere zam geldi  ne oluyo bu millete anlamıyorum sanki yağma yapar gibi her yerde yağa hücum etmiş insanlar
(665 puan) tarafından
Kız bide kıtlık falan olsa Allah korusun ne olacak anlamıyorum ya...
(1,068 puan) tarafından
Millet sokakta bulduğunu yakaladıklarını kesip yiyecekler herhalde ne bileyim ya anlamıyorum bizim milletimiz böyle değildi sanki eskiden yoksulluktan geldik çoğumuz bu panik niye anlamış değilim aslında insanlarda bilinç yok zaten düşecek bunun fiyatı mecbur kalınca talep patlaması olmasa ama izin vermiyoruzki düşsün pandemi başladığından bu yana hep makarna bitti maske bitti şeker bitti yok tavuk horozdan boşandı satıcılarda öğrendi tabi bitti denildimi hücum edeceklerini haberlerde sosyal medyada azıcık dillendirdimi ertesi gün zam oluyo hiç değişmedi bu durum
(665 puan) tarafından
Hee kız arınma gecesi yapacaklar Allah seni emi aklıma o geldi...
0 oy
(5,863 puan) tarafından
Normalde yedekçiyim ben herşeyi yedekli alırım yani huyum böyle ama fiyatı yükselecekse değil aniden biterse diye insanlar stok yapıyor diye aslında fiyat artışı birden bukadar oluyor anlamıyorlar adam 4 5 tane lt alıyor iyide onlarda ömür boyu gitmeyecek elbet bitecek.. 
(665 puan) tarafından
E yani herşeyin bı sonu kardeşim nedir bu boğaz telaşı yumruk kadar mide ya alıp alıp koyacanda ne olacak bir damlasını yerken hik diye olup gitmeyecegin ne malum...
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Aynen canım noktasına kadar haklısın. Ama biz bir tek kendimizi dusummeyi bırakmadan bitmez bu algı operasyonları. Ki insanları telasa surukluyorlar gecen cıktı TV ye kimdi unuttum 45 günlük stok kaldı dedi. 
(665 puan) tarafından
Hey Allahım insan ne aciz ya
..
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bi Tanesini zor aldık canım Stok yapmak neyimize bu pahalılıkta 
(665 puan) tarafından
İste stok yapıp odaları dolduranlar yüzünden bu pahalılık ya zaten...
(2,565 puan) tarafından
Sanki stokları bitince zamlı fiyattan almıycaklar
(665 puan) tarafından
Aynen kafaları bı. Çalışsa hiç bitmeyecek sanki alınanlar...
0 oy
(191 puan) tarafından
Kuzum ben stok yapmadım ama yapanlara asla karşı değilim helali hoş olsun bu fiyatları vatandaşın düşünmesi zorunda değil devletin düşünmesi lazım. Stokculuk başladıysa ülkeyi bu hala getirenlerin suçu.... 
(665 puan) tarafından
Ohooooo sen bastakine bakarsan onun ne kaygısı varki milleti düşünsün...
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ayy aynn yaa millet sanki yag alip banyo yapacak ay bizim milletimiz cogu abartiyo iki gun kapanma olacak die gecenn bi saatinde adam luppoyla cola almaya cikiyo iki gun yemese olecek. Ne bekliyosun ki
(665 puan) tarafından
Allahım herkese hidayet nasip etsin
..

İlgili sorular

+1 oy
37 cevap 1,132 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 518 göst.
12 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 388 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gurbett (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 231 göst.
25 Ekim 2023 Diğer kategorisinde ipek4161 (1,570 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...