0 oy
298 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (338 puan) tarafından
Kızlar ben 3 aydir regl olmuyorun doktora gittim polikistik over cikti.Bebek istedigim icin doktor progestan verdi gunde 3 kez agiz yoluyla.Kutu bitince regl olucaksin.Reglle birlikte 16 gun say 16.gun yeni kutuya basla boyle boyle devam et regl olmadigin zaman test yap dedi.Kutu 2 gun sonra bitecek.Regl olmadim hala.Eger olmazsam yinede test yapsam mi ? adet olmadan hamile kalinir mi bilemiyorum.Siz nasıl kullandiniz.Kutu bitip regl olmayinca yeni kutuya basladiniz mi ? olmayi mi beklediniz?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
O kadar sene çektim bu illetten hiç Progestan vermediler ama böyle Bi tedavi olduğunu biliyorum Progestan bebeğe zarar vermez aksine eğer bebek olursa daha iyi tutunmasını sağlar. O yüzden doktorun dediğini yap inşallah tez zamanda kavuşursun duana
(338 puan) tarafından
Polikistik overdan mi  ? siz neler yasadiniz hamile kaldiniz mi? Amin insallah :(
tarafından
9 sene üstüne pespese 2 bebeğim oldu biri 2 biri 1 yaşında şuan. Anlatması çok uzun 6. Gebeligimde oğlum oldu. 2 aşılama yaptırdım negatif. 3 tüp bebek yaptırdım. İlk tüp bebek tuttu 7. Haftada kalbi durdu. Sonra araştırıldı bende kan pıhtılaşması çıktı hamile kaldığım an kan sulandırıcı vuruluyorum. 2. Tüp bebek negatif 3. Kimyasal 2 kez bitkisel macun felan yedim onunla kaldım onlarda Kimyasal oldu. Sonra klomen içtim 3 ay onunla da hamile kaldım. Ondada yükseldi ama duzensizdi kanama başladı kürtaj oldum. Sonrasında ben dahiliyeye gittim bütün tetkiklerimi yaptırdım o endekrine gönderdi ordada yapıldı. Bütün tahliller normaldi sonra ben yine klomen içtim sonraki ay adet olacam diye beklerken adet ağrısı çektim ama bisey yoktu lekelenme oldu günde bir iki kez öyle dedim tuhaf bisey oluyor eşime dedim test al aldı getirdi hemen 2. Çizgi geldi biz hemen kan vermeye gittik ki 8 haftalık hamileymişim
tarafından
Ha birde gebelik sırasında kanamalarım olduğu içinde ilerleyen haftalara kadar Progestan kullandım. Günde 2 kez 200mg
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlaç bitince adet olursun canım
tarafından
16 gün ara vereceksinya o arada olursun
0 oy
(230 puan) tarafından
6 ay kullandım bir halta yaramadı sonra doktorumu değiştirdim klomen ve çatlama iğnesi kullandım sonra hamile kaldım şuan kaçak adamı uyutmaya çalışıyorum Rabbim gönlüne göre versin inşallah 
(230 puan) tarafından
Ve bende hasan hocaya gitmiştim o vermişti banada progestanı mal etmişti o ilaç resmen beni sorhoş gibi geziyordum ortalıkta
(338 puan) tarafından
beni 2 gun oyle yapti suan alisti bunyem

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 190 göst.
0 oy
1 cevap 422 göst.
0 oy
2 cevap 397 göst.
0 oy
6 cevap 189 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Devran.Aras (224 puan) tarafından soruldu