0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Şuanda kartlara full girmiş durumdayız eksiler bile dolu oturdum şuan kahve eşliğinde eşimle yaptigimiz aptalcaa yatırımları düşünüyorum . Yok abi bizden ne köy olur ne kasaba Allah dağına göre ksr vermiş işte . Bundan 1.5 sene önce eşimin maaşına zam gelince geriye dönük olarak 20 milyar kadar para geçti dedim ki altın alalım sonra eşim dedi ki ben sera yapicam bu arada babasının zeytin tarlaları vsr tarlaya sera yapicakmis iyi dedik yapalım marul ekerizz ulannn be adam senin neyine sera sen ciftcimisin nesin seranın demirleri iskeleti kuruldu gübre attık kuyu actirdik kuyudanda çıktımı sana tuzlu su . Yalan oldu 20 milyar seranın üstü bile kapatılmadı öylece duruyor herneyse sonra yine elimize 13 milyar para geçti o dönemde bir bitcoin fırtınası var adamlar paranın anasını aglatiyorr eksik kalirmiyiz bı bastık bitcoine tabi biz ikimizde bütün şansını dünyaya gelmekte kullanan insanlar olduğumuz için ertesi gün bitcoin piyayasi 100 liraya kadar düştü haydi bakalım gittimi sana 13 milyar para . Sonra dedik bari ev alamıyoruz araba alalım gittiyk düğünde takılan altınları bozdurduk kendi arabamizi sattık üstüne ekledik bisekilde otomatik yüksek model araba aldık almaz olaydım allahin belası araba her yola ciktigimizda mutlaka kaldık onuda öyle sattık şimdi reno var bitane ama elde var sıfır bebekte oldu Allah uzun versin şuan 3 aylık biz kaldık mi el elde baş basta hadi bakalım artık ne halt yeriz Allah kerim siz siz olun akıllıca yatırımlar.yapin anam :D 

19 Cevaplar

0 oy
(599 puan) tarafından
Geleni yeyiyoz yoksa vay halimize iki sneede 100milyar para ödedik valla bizde 
tarafından
Yok anam bizden valla bı halt olmaz
(599 puan) tarafından
Biz dükkan açtık kapattık kredi işlerine hiç girmeyizde benimki akıllanmaz borç bitsin başka bi iş yapacam der memur kendi ama aklı hep ticarette
-Reklam-
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Ahaa aklınız başınıza gelmiştir cnm büyükbaş para var tabikide yerin olcak bakacak kişi olcak fln 
tarafından
Büyükbaş değil kuzu salatalık marul ekicekti toptan saticakti
(2,860 puan) tarafından
Anladım xnm işte hayvanda para var
(1,045 puan) tarafından
Bide büyükbaş alın kız nolack :Dd
(2,860 puan) tarafından
Oyle 1 tane 2 tane değil cnm ona açık bwsi yerin olcak onların alım zamanı var o zamn alacan besleyecen ve kestireceksin et pahalandigindq ;) yani çok para o iş
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Hersey nasip biliyormusun kuzum 

Nasibinde ve kismetinde ne varsa onu yasarsin 

Gecmis icin hic keskelerin olmasın 
tarafından
Vallahi öyle ama ve ben çok ayran gonulluyuz Bizim gönlümüz bi tuhaf :D ne hevesle başladık o seraya gittik kendi ellerimizle gubre attık falan ama kuyu işi çok canımızı sıktı soguduk resmen işten
(4,986 puan) tarafından
Nefsine ağır gelen hakkında hayırlı olandır kuzum
Sizin icin belki de boylesi hayırlı
tarafından
Aynen oyle
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun :) 
tarafından
Amin :D
0 oy
tarafından
olsun sağlığınız yerinde :D bkz. polyanna :)
tarafından
İçimdeki polyana şuan kendini kesiyor hemde dikine dikine :D
0 oy
tarafından
Başlığı görünce aha dedim bu canım kocamla ben içeriği okuyunca yaa dedim bu kesinlikle biiiz
tarafından
Ahshsjd içelim anam :D ya manyakk gibi evlendigimiz sene arabalar o kadar ucuzdu ki gittik gramlari bozdurup şahin olduk ulann akılsız boz bütün altınlari al bitane sıfır araba 150 milyara alsak araba şuan 300 milyardi ama biz şahin aldık neymiş adam ise gidip geliyormuş lazımmış neyse 7 milyara alıp 27 milyara sattık Allah'a şükür bı ondan kar etmişiz :D
tarafından
Bizde koyun aldık altınları bozdurup sala.k gibi bahçede koyun mu bakılır hiç onlari sattık araba aldık motoru yandi hurdaya çıktı sonra bi tane daha aldık onu sattık amaannn neler yaptık neler saçma sapan allaha şükür maaşı iyi fe bizi çok sarsmadı bunlar şimdi kafaya koyduk ben de caliscam beraber kredi cekip ev alcaz inşallah
tarafından
İnşallah Allah'ım nasip olsun . Ya bizim ev skintimiz yok biz tatil beldesinde yaşıyoruz kiradayiz ama 700 lira kira veriyoruz ve benim evim denize sıfır içi full yapılı . Ev sahibi çok yakın tanıdık biri olduğu için ordan skinti cekmiyoruz yani kendi evimiz gibi şuan
tarafından
Bizde 650 veriyoruz ama tamamen şansa yani yoksa oturduğumuz yerde 1500 den başlıyor evler bide çocuk küçükken ne yapabilirsek büyüdüğünde bişey yapamayız diye korkuyoruz
tarafından
Vallahi aynen bizimde burda 2.000 den başlıyor kiralar evet haklısın çocuk için akıllıca yatırımlar yapicam bundan sonra bende
0 oy
(2,438 puan) tarafından
O zaman sana bunu armağan ediyorum :) akşam izledim çok komik

tarafından
İzlicem az sonra şuan bebeği uyutuyorum :D
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Kız baya da şey etmişsınız ah ah can sağlığı olsun neyse :D

tarafından
Şey ettik ama yok yani :D hep bunlar nazar anam
(3,156 puan) tarafından
He bunuda nazara bağladın yani ahahaha :-D
tarafından
Ahshdhdh bkz. Bir fakir tesellisi :D
(3,156 puan) tarafından
Aynen :-)
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ay sen ben misin. Bız ne araba aldık ne ev gelen ggitti giden geri dönmedi. Bizde hiç gormedik. Ama sorun bende değil eşimde bence
tarafından
Vallahi bizdeki sorun eşimle ikimizin aynı kafada olması birimiz daha akıllı olaydık böyle olmazdı :D sizde nasıl durumlar
(6,047 puan) tarafından
B.ok gibi. Kayınpeder ev aldı tarikatlarıni yapıyoruz eve kombi petek birde koltuk döşemeleri mi yenileyecektik para yok. Eşim dedi iş yeri ile anlaşıp işten cikicam tazminatla alırız. Neyse çıktı işte 32bin tazminat aldı geçen ay. Ne kombi ne petek nede koltuklari halledebildik. Para nerede dersen eğer bilmiyoruz :) evde tek görünen şey yeni bir valiz aldık o.
tarafından
Vallahi aynen öyle bizimde tek aldığımız görünen şey robot süpürge :D
0 oy
tarafından
Yatırımlık paramız olmadığı için sevinmeli miyim acaba (◔‿◔).

Geçmiş olsun canım Allah hayırlı kapılar açsın hepimize inşallah ❤️
tarafından
Şuan akıllı davnsaydik 50 milyar kadar paramız 70 milyar kadarda altinimiz vardı ama işte neyse sağlık olsun
tarafından
Anlık işte canım siz daha çok olacağını düşünüp yatırım yapmak istemişsiniz ama olmamış. Kimse eriyip gideceğini bildiği yere yatırım yapmaz. Hayat kısa diyoruz ama değil ömür varsa daha uzun zamanlar olur önünüzde o zaman daha düzgün yatırımlar yaparsınız inşallah ❤️
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Yedirmicek olan Allah cebine de koysan yedirmez canım sera ve bitcoin sizin seçiminiz olmuş evet ama arabada bilemezdiniz ben o yüzden elinde varsa para ne eksikse onj al değilse koy bi kenara kafasındayım 
tarafından
Evet nasip olmadi malesef neyse seranın bütün malzemeleri kuruldu bitek üstüne brandasi cekilicek şu icinde 3 tonluk varil aldık bı şekil halledicez belki 3 5 bişey gelir
(11,166 puan) tarafından
Branda da çok tutar canim hayırlısı olsun hakkınızda baya büyük yapmışsınız demekki
tarafından
Büyük 400 metre kadar brandasinida aldık ama havanın rüzgarsız olduğu bir gün çekilmesi gerekiyormuş gergin olması lazımmış
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Canım üzüldüm açıkçası ama ben bitcoini hiç önermiyorum eşimde hep bitcoine girelim dedi yok demiştim iyiki yok demişim ama bundan sonra elinize para geçerse ya dolar al bacım ya altın al öyle yap bence 
tarafından
Dolarda bir inip bir çıkıyor biz o parayı unuttuk zaten canım kısmet belki yukselir gerci ülkede karısık nasıl olur bilmem ama nasip
(1,730 puan) tarafından
Aynen öyle canım her şey kısmet
0 oy
(2,457 puan) tarafından
Kahve eşliğinde haline yanmayanda ne bileyim :) 
tarafından
Yani nebiliyimm yani :D
0 oy
tarafından
Kız benım koca da tam tersi naptıysa tutturdu 3 sene önce arabayı degıstırcem xedı 80e sattı 82ye araba aldı sonra bır artmaya başladı arabalar suan araba 320 demısler, bır arsa taktı kafaya alcam bunu dedı bozduralım altınları ulen dedım kuş uçmaz kervan geçmez asla alamazsın ben borç alıcam senden cercem altınlarını dedı hadı dedım vereyım aldığı arsanın önüne otoban yapılmış 30a aldı suan 500 verseler vermem dıyo, kelepır bır daıre buldu yatırımlık alalım dedı daıreyı aldım altına Karaca açıldı yanına avm yaptılar bunda bır şans var 
tarafından
Bende harcamayi severim benim eşimde böyle yatırım yapıp yükselme peşinde ama asla şans yokk 10.000 kaybetti yeter bukadar dedim
tarafından
Tabiki güzel ama bı tık yaşamakta lazım ben demiyorum ki parayı alsın ords burda çar çur etsin ama ayda birde olsa bir restaurant bir eğlence bir keyif olsun ne biliyim bı renk olsun onu demek istedim
tarafından
Kız Gülcan onu yapıyoruz zTen ahshshshd ayda 3-4 kere dışardan yerız bız,anneler bızdeyse gece muzıklı yemeğe götürür falan  ben alısverıs manasında soyledım :D
tarafından
Yani oda lazım bizde aynen valla yeme icmede acımam asla paraya eşimde aynı şekil o konuda kısıtlamayiz bence doğru olan bu
tarafından
Ay Rabbım herkesın bırını bin etsın ya devır çok kötü
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcınız olsun ne diyim  :)
tarafından
Amin inşallah :D
0 oy
(422 puan) tarafından
Huzurun mutluluğun olsun seni doyuracak kadar da para gerisi boş hepmizin giyeceği beyaz kefen gideceği yer kara toprak 
tarafından
Allah'a şükürler olsun kimseye muhtaç değiliz bir şekilde dönüyor çark ama bu saydıklarım olmasa rahat olurduk ve kenarda paramız olurdu
(422 puan) tarafından
Öyle de vardır bunda da bir hayır belki o para olucakti mutluluğun huzurun olmuyacakti herşeyde vardır bı hayir
0 oy
(2,054 puan) tarafından

Off ne para  var  ne pul birtek Allaha verecek  bir can borcumuz  var  para mı o neydi kız yetmiyorki ahan  bu ay  eksiye girdik ahsh keşke  olaydı da azıcıkta  biz  böyle  şeyler  yapaydın yok  bacım  nerede  birtek 99 model  Toyotamız var  evimde  olsa  başkada  birşey  istemezdim ama  yok  iste babamın bitane  ortak olduğu tarla  var tokinin  oraya  ev  yapmasını  bekliyoruz toki eger  o araziye 6 daire  verirse üçü bize  üçüde tarla  ortağına  babam  hepinize 1 daire  verecem dedi  hadi  inşallah  toki yapsa  oraya  daire  gidip  yerleşip  oturacak memlekete  ;)

0 oy
(5,283 puan) tarafından
Biz bütün takıları bozdurduk arabayı sattık ev aldık krediyle 2 buçuk sene önce sıfır daire şimdi olsa alamam evler uçtu iyiki almışız bence bu birazda şans işi  Benim koca kredi ödüyor bende kumbaraya para biriktirip kızıma döviz biriktiriyorum hesap açıcam kızıma. Elime para geçse ilk yapacağim şey altın döviz almak bu ülkede başka işlere girişilmez helede şu an en kötü ihtimal arsa alırım 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 556 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Syma (651 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,002 göst.
11 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Aycann56 (649 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 537 göst.
29 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 593 göst.