0 oy
378 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Ya çocuk gelişimi icin kitap aldım . maalesef ki bunu anneme soylemis bulundum.neymis o kitaplar yalan soyluyorrmus.hakkina giriyor musun. O beni uyarmak zorunda imiş.isin ilginç yanı ben ilahiyat mezunuyum ve uzun yıllar ogrretmen olarak görev yapan birisiyim.basima ağrı girdi.diyirum kendi kendime takma diye ama yani nasıl atlatacağım ya artık engel mi koysam diye düşünüyorum ya .

15 Cevaplar

0 oy
(181 puan) tarafından
Canım ben kitap almadım ama internetten ne arastirdiysam onu yaptım dediğin gibi ailem çok her şeye çok karışır onlar yalan onlar yanlış derlerdi ama onları dinlemedim iyi ki de dinlemiyorum çünkü eski zamanda yapılan çok yanlışlar var 
tarafından
Okumak araştırmak kime zarar vermiş ya arayıp arayıp hakkını helal etmiyorum diyor ya inan artık engel koyacagim
(181 puan) tarafından
Diyeceksin ki bu benim çocuğum böyle yetiştirmek istiyorum annemle kaynanam bir olup beni kandırmaya çalışırlardı eşim de en son kızdı onlara huriyeye bırakın diye artık benim sözümden çıkmazlar eğer bir kere tamam deseydim vay halime tepeme çıkarlardı şimdi oğlumu anneme bırakırım beni yetiştirdiği gibi değilde ben ne dersem ne yaparsam öyle yetiştiriyor bir nokta da belirtmen lazım yoksa cidden çok üstüne geliyorlar
-Reklam-
0 oy
(119,342 puan) tarafından
fasik ne demekdi
tarafından
****** demek
(9,615 puan) tarafından
Çok açıklayıcı oldu nokta koysana ☺️☺️
0 oy
tarafından
Okursun fasık olursun okumazsin cahil. Boşver canım kendini geliştirmen güzel birşey 
tarafından
Ya insan boş veremiyor bir annem var benim babam yok kardeşim akrabalar zaten varsa yok  ya her seferinde insan evladını gömer mi
tarafından
Belli etme o zaman okuduğunu sende
0 oy
(599 puan) tarafından
Tamam anne de kendi bildiğini bak canım 

Ama onlarında yaşanmışlıkları var kulak ardı etmemek lazım bende kitap okutup büyütmedim onlar biraz hurafe geliyor kitap diğerleri 
0 oy
tarafından
Okumanın kimse bugüne kadar zararını görmemiştir bence. Okumak araştırmak kadar güzel ve doğal bir durum yok. Sen devam et bildiğine.
0 oy
tarafından
Fasık ne demek bilmiyorum ama ben de cocuk uzerine hep okurum arastiririm aklima takilan olursa doktora sorarim annem ben sizi kitaba gore yetistirmedm siz cok biliyosnuz der ben takmam
tarafından
İslam'da olmayan şeyleri İslam'a ait gibi göstermeye fasık denir
tarafından
Cok sacma annen abartmis kitap okumakla dinin ne alakasi var
tarafından
Off bacım ne anlatayım ne diyeyim
tarafından
Bisey anlatmak zorunda degilsin ki sen yine kendi bildigini yap kimseye bisey ispatlamak zorunda degilsin
0 oy
tarafından
Oku canım. Kendin için öğren. Çok iyi yapıyorsun
0 oy
tarafından
Bilgilerin bize gökten zembille inecek hali yok, tabi ki kitaplardan öğreneceğiz. Anneniz ne boş konuşmuş.
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Kitaplar neden yalan söylesin ? Cehalet daha mı iyi, yani okumamak ? 

Okumaktan kime zarar gelmiş bugüne kadar ? Çok enteresan bir bakış açısı.
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Ailene söyleme sende. Bilmesinler 
tarafından
Ya ne bileyim içinde masal kitabida var gelişim kitabı yani kitabın ne olduğunu bile bilmiyor ki
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Kendini geliştirmek kadar güzel bir şey yok kimseyi takma

0 oy
(1,414 puan) tarafından
Ahahahaha bu şey değil mi yaa benim annem :)
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Çocuk gelişimi kitabı okuyorsun sonuçta fantezi dergisi karıştırmıyorsun ya.. Mantığa bak ya 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Okuduğun kitabın içeriğini bilmeden mi yorum yaptı. Hayatta en sevmediğim insan tipidir önyargılı olanlar
0 oy
tarafından

Bende öğretmenim , çocuk gelişimiyle ilgili kitaplarin ne gibi bir sakıncası varmista , çocuğun hakkına giriyorsun diyorlar çok merak ettim. 

Bizim eğitim hocamız çok rahat biri olmasına rağmen 1.5 yaştan itibaren kesinlikle erkek çocuklarını baba , kız çocuklarını anne banyo yaptıracak. Alt değiştirmeyi mümkünse tek kişi yapsın bunlar bilinç altı için çok önemli , erkek çocukları çok dar giydirmeyin fln demişti mesela.   
tarafından
Aman boşver sende , kocaman kadınsın her yaptığını söyleme. Kbakma ama cahile laf anlatılmaz. Kendini uzdugunle kalırsın . Bilip bilmeden hakkımı helal etmem diyerek seni tehdit ediyor resmen . Bilse ne kadar faydalı olduğunu kendisi oku der.
tarafından
Ya artık aramak istemiyorum kıyamıyorum tek evlat diye ama böyle giderse sonuç o olacak çünkü beni hasta ediyor tavırları
tarafından
Sırf bu yüzden aranizı bozmaya değer mi bilmiyorum. Haberi olmasın yeter diye düşünüyorum. Ama sen bilirsin tabii ki . Aile yapınızı ve iletişiminizi bilmiyorum sonuçta. İçinden nasıl geliyorsa , nasıl mutlu olacaksan öyle davran.
tarafından
Ya herşeye öğle ama tencere aldım diyorum dandiktir diyor perde aldım diyorum onca alınacak şey var niye onu aldın çocuk nasıl diye soruyor iyi diyorum ne yapsın baskı olunca iyi olmuştur vs vs
tarafından
Annen niye böyle. Sürekli eleştirmek için eleştiriyor gibi. Açıkça sorsana anne niye böyle yapıyorsun çok üzülüyorum eğer aynı şekilde devam edeceksen bir süre gorusmeyelim ikimiz için de böylesi daha iyi de bakalım ne diyecek.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 150 göst.
6 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 698 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 296 göst.
30 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde forumdostu (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 728 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu

380,162 soru

11,380,710 cevap

34,871 kullanıcı

...