+2 oy
1,009 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Biraz önce marketten geldik herşey zamlı fiyatlı geçende 900 tutmuştu bu ay hem yine zam gelmiş hemde  10 aylık oğluma  ceviz falan birşeyler aldım 1000 lira tuttu diye söylendi milletin içinde aylık alışveriş yani sizce çokmu 1000 lira eve gelene kadar söylenen konuşmuyor yine hep bir tartışacak konu bulur dedi birdaha seni götürmüycem markete trip atıyor Allah'a bırakıyorum 

49 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Değil tabi ki de canim bizimde 1000 TL tutuyor ki arada aldıklarımızi eklemiyorum bile 
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Çüüüüüşşşşş 

Ne alırsa onunyeyin canım gitme bidaha sende
0 oy
tarafından
Gitme ver listeyi eline alsın iyilik yaramaz bunlara saatlerce dolansin dursun 
tarafından
Annesiyle seve seve gider ben gözüne batıyorum
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Saçmalık meyve sebze birer kilo falan aldık içinde erzak yok temzilk malzemesi çamaşır suyu ve yağ sökücü aldık 500 den fazla tuttu
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Gitme  öylesine hiçbir yere gidilmez liste yap eline  ver  eğer yazdığın herşeyi  alıp geliyorsa 
tarafından
En kötülerini alır vallahi en iyisini de almasın bu pahalılıkta ama normalini bile almaz ben yokken ben gittiğimse bile ucuzunu alıyoruz
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Gayet normal az bile
0 oy
tarafından
Kim için çalışıyor acaba size harcamıycak ta napcak parayı hem 1000 ne ki gayet normal 
tarafından
Anne babasının borçlarını ödüyor
0 oy
(7,689 puan) tarafından
Çok iyi bence benim geçen ay 1500 tutmuştu her şey aşırı aşırı pahalı eskiden aldıklarımla hemen hemen ayni şeyleri aldım 300 400 rahat oynadı arada
0 oy
tarafından
Bizim 1000 TL geçiyor hele arada aldıklarını,i saymıyorum 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Yap listeyi kendisi alsin

tarafından
En kötülerini alır normalini alsa hadi neyse herşeyin en ucuzu nerde ona koşar
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Çok terbiyesizce bii hareket bu. Noğaza verilen parayı milletin içinda laf  edcek kadar. Yazık yanii 
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Pazar günü yaptık temizlik malzemeleri almadık 1250 falan tuttu hiçte çok değil bence
tarafından
Cimri işte 5 kuruşun hesabını yapar
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Bugun eşim marketten ıvır zıvır aldı 360 tutmus sizinki iyi bile canım uzme kendini. Bi daha kendi gitsin eline liste ver bakalım nasıl cıkacak işin içinden 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bizimde öyle tutuyo normal ki 100 lira fark oldu diye mi küsmüş daha neler aylık alışverişte en az 1000simdi deterjan falan girdimi ohooo haberi yok zaar fiyatlardan marstan mi götürdün markete
tarafından
Deterjan falan almadım hiç
(4,430 puan) tarafından
Alsan 1000den fazla tutuyorki zaten siviyagla bı araya gelirse
0 oy
(119,456 puan) tarafından
1000 bile az kocan etiketlerin farkinda degil sanirim
0 oy
(9,640 puan) tarafından
Ay biz lazım oldukça alıyoruz 200 300 ama aylık hesap yaparsın bini bile geçer 
0 oy
(1,123 puan) tarafından
Aylık mi o kdr gidiyor çok iyi vala... bizim  bır iki haftada okdr gidiyor.. napalim herşey pahalanmış mecbur alınıyor
0 oy
(494 puan) tarafından
Geçen hafta benm eşim gitti 1400 lira vermiş gelmiş şok oldum niye bu kadar şey aldın dedim oda gersey zamlı aylık alışveriş yaptım bisey eksik olmasın evde dedi daha sebze falan hiç yoktu içinde  ben adama kızdım vallayazik o kadar paraya diye hayat şartları zor onlarda zor kazaniyo malesef erkeklerde haklı ama senin yapacak biseyin yok sana boşa kiziyo hersey pahalı 
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Aylık keşke 1000 lirayla marketten çıkabilsek.
0 oy
tarafından
O ne demek ne essek gibi bakacak sanada çocuğuna da bende dün gittim markete bi markete 747 lira bıraktık diğerine 130 lira bizimkide tuttu 900 ki biz iki kişiyiz sizde bi de çocuk varmış ki benim bu alışverişinin için de meyve yok sık sık 2 güne bi muz portakal alıyoruz çabuk bozuluyo diye alamadım 1 aylık alışveriş bile değil seninki çok çok hesaplı olmuş çok konuşmasın eşin market çok tuttuysa maaşında zamlandi de sus ki bunu söylemesi bile tobe tobe valla dün ben hesaplı tutsun diye gittim herşeyin ucuzunu aldım bi yandan da bütçe asmasin diye hesaplayarak aliyodum 600ü geçince neyse daha almayalım bişey dedim eşim bana kızdı mecbur alcaz yiyoz ki aliyoz alıp alıp çöpe mi atiyosun boşver al dedi bi sürü de abur cubur aldı bi erkeğin bu sekilde söylenmesi çok yanlış yaa görevi sonuçta 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 348 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 41 göst.
0 oy
5 cevap 208 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 327 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,732 puan) tarafından soruldu