0 oy
386 göst.
Aile kategorisinde (1,075 puan) tarafından
 Kizlar yıllarca namazlarımı kılıyordum hem de hic namz kılınmayan bir evde yasamama ragmen ilk çocugumdan sonra nasip oldu tesetture girdim zaten namaz kılarken rahatsiz oluyordm acık olmaktan ikinci çocuguma hamileyken  sıkıntılar esimden kaynakli sorunlar derken yapamadım ve maalesefki geri acıldım .Ve ikinci çocuktan beridir de duzenli olarak namazlarima baslayamyrm o icimdeki eski kıpırtı huzur kalmadı bir an hissediyrm baslamaliym diyrm ama bir türlü yoluna sokamadım.Üstüne sürekli  gergin huzursuzum .Yani  ikinci cocuktan sonra psikolojik olarak kaldıramdım onun yükümü yoksa baska bir dini sebebi mi var anlayamdm neden böyle oldugumu var mıdir bilen 

9 Cevaplar

+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Ya Allah de kalk şimdi başla canım kurtuluş namazda !!!
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani ben Allah kabul etsin elimden geldiğince bırakmıyorum qma kafa çocuklarla dolu olunca veremiyoruz sanırım kendimizi eskisi kadar 
(1,075 puan) tarafından
Onunda etkisi var tabi ama ben ne olursa olsun bırakmazdım nasıl böyle.oldugumu anlayrm
0 oy
tarafından
Hepsi bahane nefsin rahat birakmiyo bacım seni bende öyleyim 14 yaşında kapandım namazımı kuranimi hiç ihmal etmezdim başka şehre taşındık hiç istemediğim için burayı sevmedim içimden gelipte namaz kuran devam edemedim çok şükür açılmadim ama ne namaz kaldı ne kuran düşünüyorum şimdi hep bi bahane buluyorum yok şu temizliği bitireyim öyle başlayalım yok önce şunu yapapyim öyle başlayayım tamamen bahane nefsin izin vermiyor
(427 puan) tarafından
Bende sevmediğim bı şehirde yaşıyorum ve çok yalnızım çok ağladım hala ağlarım çok zode
tarafından
Buraya tasindigimiz ilk zamanlardaki benim halim işte o geciyo da ibadeti bi kaçırınca geri toparlayamiyosun :(
(427 puan) tarafından
Benimde 4. Yılim ama hala aynıyım :( senin kaçıncı yılın canım hangi sehirdesin
tarafından
Bizimde 6 yıl oldu da ben o zamanlar alışmıştım bacım
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Dünya hayatına çok önem veriyoruz ondan ben de sıkıntıda olmasam kılıyorum 4 4 lük aman bişey olsun hemen gevşetiyorum oturmuyor bir türlü 
(1,075 puan) tarafından
Inanki öyle bir ortamda aksatmadan kılabiliyrdm bırakmazdm da nasıl böyle oldu bilmiyrm hani bir baslayayim bırakayim yok devamı gelmiyor
(2,537 puan) tarafından
Rabbim bizi islah etsin inşAllah  oturturuz
(1,075 puan) tarafından
Amin insaallah
0 oy
(48,627 puan) tarafından

Kizima hamileyken birakmistim enfeksiyon mantar yuzunden 

Bir arkadasim uc cocukla kiliyo ondan utandim basladim.bir haftadir kılıyorum insallah birakmam yine
(398 puan) tarafından
40 gün kendini zorla kıl ve sen bıraksanda o seni bırakmaz artlk
(48,627 puan) tarafından
İnsallah canim bakalım
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Vaaz dinleyin kendinizi tazeleyin sürekli. Prof dr Mahmud Esad Coşan Rha. tavsiye ederim, yemek yaparken, yerken bi işle uğraşırken vs kulağınız orda olsun. Ben çok çok faydasını gördüm, kazaları da kılmaya çalışıyorum ama bebekten sonra vakit bulmak çok zor, hep diyorum keşke güzelce vaktinde kılsaydım. Her gün öldüğünüzü düşünün bir kaç dakika, cenazenizi ve kabre konulduğunuzu hayal edin, namaz gelip sorgu meleklerine karşı yardımcı olacak. Dünyada kalıcı değiliz bi anlasak:(
0 oy
tarafından
Nefis sana basamak basamak yaklaşmış. Namaz bekler. Allah ile en güzel bağımız. Her insanın namaza ihtiyacı vardır. Ruhumuzun gıdası. Huzur kaynağı.
0 oy
(119,237 puan) tarafından
nefisdendir zorls kendini
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Bismillah de geri başla bacım namazını terketme. 4 gözle bekliyorum lohusalığımın bitmesini ne varsa namazda var huzurda orda bi abdest al gerisi gelir inşallah
(1,075 puan) tarafından
Vallahi bende oyleydim ozel günlerde o bir hafta cabucak gecsin isterdim ozlerdim ne olduysa kalbim kapandi sanki
(1,045 puan) tarafından
Nefis kuzm. Kendini zorla namazını bırakma

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 163 göst.
17 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Fatma1112 (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 129 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde arzu07 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
28 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kübraaaaa (1,426 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 172 göst.
3 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu

379,115 soru

11,348,251 cevap

34,813 kullanıcı

...