0 oy
110 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (985 puan) tarafından
Kızlar abim bize hataydan bir kavanoz yeşil zeytin getirdi . Birlikte çalıştığı adam vermiş.  Lakin zeytinler sert ama acı daha . Suyunu değiştireyim dedim.  Pek beceremem bozarım diye korktum nasıl yapabilirim bileniniz var mı?

6 Cevaplar

0 oy
(2,487 puan) tarafından
5lt şişede yapıyorum ben. 5 yemek kaşığı kaya tuzu, 1 yemek kaşığı limon tuzu erittim suda. Haftada bir değişiyorum. Acısını çabuk alıyor. Sen göz kararı bişeyler kat
(985 puan) tarafından
Teşekkür ederim kardeşim
-Reklam-
0 oy
(601 puan) tarafından
Acı olan zeytini günlük 2 yada 3 kere normal su ile suyunu değiştir 3 gün sonra bak acılık gitmiş ise yiyeceğin şekilde damak tadına uygun tuzlu su yap güneş görmeyen çok sıcak olmayan yerde muhafaza et ye Cnm bizim zeytin bahçemiz var biz bu şekilde yaparız asla bozulmaz tuz u salamuralık turşuluk tuz kullan limon tuzu biraz ekşimtırak yapıyor biz tercih etmiyoruz sana kalmış artık 
(985 puan) tarafından
Teşekkür ederim kardeşim
(601 puan) tarafından
Afiyet olsun cnm
0 oy
(576 puan) tarafından
Tamamen suyunu dökmeden dibinde biraz kalsın öyle üzerine tekrar su koy. 3 günde 1 değiştir. Acılığı gittiğinde tuz ve limon tuzu ekle damak zevkine göre 
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Ben sade seviyorum o yuzden uzerine su koyup her gün suyunu değiştiriyorum acısı cıkınca afiyetle yiyoruz canım
0 oy
tarafından
Ben hiç ayar falan yapmıyorum canım tatliladwna kadar haftada iki defa suyunu suzuyorum tatlilastiktan sonra çürüme olmasın diye haftada bir defa suzuyorum suyunu masAllah taş gibi kalıyor yemek istediğimde çıkarıp hafif tuzluyorum 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Ben şişeui açıp 5 kglık bidona katıp sabah akşam yıkayıp tuzluyorum en son tatlandıgı zaman biraz limon tuzu biraz tuz katıyotum yiyoruz limon ve pulbineri döküyorum kahvaltıda çok güzel oluyo 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 147 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 159 göst.
25 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 351 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu

385,753 soru

11,533,435 cevap

35,207 kullanıcı