0 oy
75 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar zeytinlerimi bıçakla çizmiştim 10 gün boyunca sularını değiştirdim sararmışlardı fakat bazıları yeşil kalmıştı azıcık 10 gündür de içine limon tuzu tuz ve limon koyduğum şekilde bekliyor fakat sanırım kutular hava alıyor açıp tadına baksam sıkıntı olur mu 

3 Cevaplar

0 oy
(1,450 puan) tarafından
10.gunde olmaz zeytin
-Reklam-
0 oy
(2,360 puan) tarafından
Canım günüyle alakası yok. Eğer zeytini hemen yiyeceksiniz suyunu 3 günde bir değiştirip tadına bak ki aciligi gitmiş mı o önemli. Eğer acılık gittiyse.  

1 lt kavanoz zeytine

1 dolu yemek kaşığı kaya tuzu

1 dolu tatlı kaşığı limon tuzu

1 tatlı kaşığı şeker. 

5 kiloluk bidona.   UZUN SURE SAKLAMAK İÇİN DE BUNU YAP - YEMEK İÇİN DE

5 yemek kaşığı kaya tuzu

1 dolu yemek kaşığı şeker

2 dolu tatlı kaşığı limon tuzu . Tarif bu canım. Zeytinini olduysa en güzeli köy 1 lt kavanozlara aralara limon yerleştir biraz sonra bu ölçüyü uygula. 

Bende yeni yaptım çok güzel oluyor. Sorun varsa sorabilirsin
tarafından
Çok teşekkür ederim güzel anlamışsınız da hava alıyır benşmkiler bellidir kavanozların kapakları güzel değil çünkü yine de olur mu zeytinlerim
tarafından
Bir de kapağını açıp olmuş mu diye baksam sıkıntı olur mu
(2,360 puan) tarafından
Yok canım açabilirsin ağzını ama hava almasın yumuşar büyük ihtimalle. Normal kola şişeleri yok mu onlara koyn yiyeceğin Zaman dediğim gibi yaparsın dolaba koyarsın. Öyle yapıyorum ben.
0 oy
(68 puan) tarafından
Tayinden dolayı 1 yıldır hatayda yaşıyoruz burda öğrendiği kadarıyla zeytinleri kırıp 10 gün boyunca sabah akşam suyunu değiştirip kapaklarını kapatıyorum üstü açık olursa kararirlar aciligi gidince sadece tuzlu su yapıp salamura ettim yiyeceğim zaman çıkartıp ekşisi baharatlı neyse soslayıp yiyoruz 3 yaşındaki oğlum her sabah neredeyse 1 kase zeytin bitiriyor tadı çok güzel. Ekmeği sonuna banıp yağsından yiyecem diyor:-))

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 145 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (569 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 109 göst.
13 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Tomurcuksss... (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.
25 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 349 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu

382,074 soru

11,438,930 cevap

35,007 kullanıcı

...