0 oy
399 göst.
Aile kategorisinde (1,778 puan) tarafından
Annemle konuştuk amcam var benim Hali vakti yerinde şükür, babamında öyle ama hiçbir zaman parayı buldu diye annemi üzecek şeyler yapmadı, hani ailemizde bir takım laflar dönüyordu kaç zamandır, bizde diyoruz yengem bizden neden uzaklaştı herkesle muhabbetini koparttı, bu amcam dini nikahlı evlenmiş meğer, babaannemede göstermiş, babaannem tepki göstermiş baya kızmış ama ne fayda, bu arada az öncede parayla ilgili post açılmıştı Asla çok param olsun istemem çünkü baba tarafıda Trilyonlarla oynuyorlar hepsi 3 katlı Villalarda, hergün en iyi yerlerde oturup kalkarkar, bişey diyemem helaliyle kazandı şirket kurdu kendine zengin ama para gerçekten insanı çok değiştiriyormuş az olsun mutluluğun olsun yeter ben bunu anladım

12 Cevaplar

+1 oy
(3,014 puan) tarafından
Valla birebir bu olayların içindeyim. Artik midem almiyor. Bazen sağır olsaydim da hicbirsey duymasaydim dediğimde oluyor
(1,778 puan) tarafından
Nasıl canım
(3,014 puan) tarafından
Kayinpederim öyle 4 yil oldu bir kadinla imam nikahi kiydi. Yetmedi cocuk yapti. Kaynanam baslarda bosancam diye tutturdu ama yalandan simdi herkes herseyi biliyor. Kayinpederimin babasi anasi diger kadini istiyor kayinvalidemi istemiyor. Kaynanam her lafin basini sonunu buraya bağlıyor. Imkani varken ayrilmiyor. Cunku seviyor. Boyle sacma sapan seyler
(1,778 puan) tarafından
Aman kayınbabanda 70 inden sonra azmış
(3,014 puan) tarafından
Yok ya genc bendekiler kayinbabam 50 yaşında vardir.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah ıslah etsin. 
(1,778 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(5,273 puan) tarafından
Bnce karakter meselesi her parayi gören degismiyor
0 oy
(422 puan) tarafından
Rabbim az verip aratmasın çok verip azdirmasin
(1,778 puan) tarafından
Amin kuzum ne diyim, 2 senedir beraberlermiş hatta yengemede söylemiş kadın tabiki normal karşılamaz
(422 puan) tarafından
Normal karşılanacak bı durum yok şimdiki erkekler çok değişik peygamber efendimizi öne sürerler hemen sanki efendimizin her dediğini yapıyorlarmış gibi
0 oy
(3,445 puan) tarafından
Parayla alakası yok ki 

Karakter yok vazilarinda.

Evde yiyecek ekemgi olmayıp karı kız peşinde koşanlar var
(1,778 puan) tarafından
Onlarda bir değişik
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Evinde huzurun yoksa dünyayı eline alsan ne fayda ne borçla uğraşıp birbirine saygısını sevgisini yitirmeyen insanlar var bi laf vardır Allah az verip aratmasın çok verip şaşırtmasın diye yarın malimizin da hesabını vericez öbür dünyada 
(1,778 puan) tarafından
Tabikide öyle, Çok üzüldüm gerçekten bir kadın olarak
0 oy
tarafından
Çok para insanı bozar her xmaan 
(1,778 puan) tarafından
Kimisi parayla alakası yok diyorda gerçekten alakası var, bazen eşim takılır arada sizde para var diye, bende derim ben seninle evliyim babamın yada başkasının parası beni artık ilgilendirmiyor diyorum gerçekten de yengeme üzüldüm
tarafından
Var canım var parayla cook alakası var kimse demesi boşuna beni bozmaz diye
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Para insani gerçekten çok değiştiriyor bi akraba vardı karısını da çok severek evlenmişti kız adam kendinden 10 15 yaş büyük kadınla birlikte yaşıyormuş karisi da inat etmiş boşamıyormuş 
(1,778 puan) tarafından
Nikahımı vermem diye ayrılmıyodur yengemde o yüzden ayrılmıyor
(1,621 puan) tarafından
Çok üzücü bisey Allah yardımcıları olsun
0 oy
tarafından
Erkeği varlıkta kadını yoklukta tanırsın demişler 
0 oy
(4,093 puan) tarafından
İnsanın içinde olduktan sonra para olsa da olmasa da bi şekilde yapar canım ama benim çevrem de de var böyle duyduğum iki zengin adam şehrin en lüks semtine bi ev daha açmışlar orada imam nikahlı eşleri oturuyor ilkinde çok şaşırmış tepki göstermiştim ama ikinci de o kadar tepki veremedim hatta birinin çocuğu olmuş kocaman ve iki adam da 50 yaş üstü ben daha çok eşlerine şaşırdım hiçbi şey yok gibi arabalarına binip gezip tozup kalabalık alışveriş kahvaltı yemek toplantılarına devam ediyorlar boşanma falan yok tabi ki içleri kan ağlıyordur ama bu kadar kabullenmiş olmaları insanı şaşırtıyor Allah her şeyin hayırlısını versin ne zaman eşim dua et şu işi alayım dese hiç inşallah olur demem ben hep hayırlısını isterim 
(1,778 puan) tarafından
Öyle kuzum tabikide, buda ayrılmıyor
0 oy
(2,055 puan) tarafından

Bacım fakirlerde böyle şeyler  yapıyorlarki o yüzden  az verip  bezdirmesin çok  verip  azdırmasın parası  olmayıp böyle  naneler  yiyen  çok  var Rabbim  parada  verse  azdırmasın şaşırtmasın  inşallah  her  parası  olan  böyle  değil  insanın  ilmi  neyse  zikride  o olur amcanın  içinde  varmiş fakirde  olsa  emin  ol  yine  yapardı bu fışkıyı;)

0 oy
tarafından
Para herkesi değiştirmiyor ama değişende var 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 444 göst.
+1 oy
11 cevap 166 göst.
5 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (664 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 411 göst.
9 Şubat 2024 Aile kategorisinde Elif&hanim (5,489 puan) tarafından soruldu