0 oy
412 göst.
Aile kategorisinde (1,730 puan) tarafından
Hepinize öncelikle iyi akşamlar galiba oturdum hayatımı sorguluyor o kadar emek o kadar uykusuzluk aç kalma üniversite yılları lise zor okuma her şeyi yaşadığım ve şu an koca bir hiç kendime 2022 önlisans KPSS'ye hazırlanma ya adammışken hiç beklemedigim zamanda 2. Bebegimin olacağını öğrendim ne sevinebildim ne uzulebildim şaşırdım ve kalakaldım olabileceği hiç aklıma gelmezdi ki şans ta burada ya doğum ayım tam sınav ayına denk geliyor kızlar ne yapacağımı inanın bilmiyorum evde oturmaktan çok sıkıldım kendimi dershaneye yazdıracaktim calisacaktim iyice dişimi tirnagima takacaktim sağ olsun eşimde destek oldu bana bu konuda ama ben sınava giremeyecem bu sene çok üzgünüm kızlar boşa mı okudum boşa mı emek verdim diye düşünüyorum ve bu düşünceyi kafamdan atamıyorum 1 aydır mutsuzum ne yapacağımı bilemiyorum 

8 Cevaplar

+1 oy
(833 puan) tarafından
Boşamı okudum boşa mı emek verdim diye düşünmeyin. Benim 4 uni bitirmiş görümcem suan 4 cocuga bir kaynataya bakıyor yatalak adama. Ama hiç isyan etmıyor. Çalısmak istemek hakkınız tabiki. Ama rabbim size ondan cok daha guzel cok daha faziletli annelik görevi vermiş. Biraz buyuyubce yınr ıstedgnızı yaparsınız bunlar hiç bişeye rmgel degil allah korusun bebek degilde ya bir saglık sorununuz olsayfı ve o yuzden gıremeseydınız. Böyle dusunun isyan etmeyın. Hayatı kendınıze karartmaya gerek yok
(1,730 puan) tarafından
Ayyy canım benim yazdığın o kadar çok hoşuma gitti ki
(833 puan) tarafından
İçinizi ferahlattıysam ne mutlu :)
(1,730 puan) tarafından
Aynen valla canım
-Reklam-
+1 oy
(3,446 puan) tarafından
Bir laf var ya nerden biliyorsun hayatının altının üstünden iyi olmayacağını diye.

Evlendim 5 yıl çocuk istemiyordk ilk gece hamile kaldım muhasebecydim herkesin bürosunda olmamı istediği kadar iyiydim işimde.ikinci üniversitemde son yılımdi evlendiğim yıl.

Doğumdan iki gün SONRa okulumun biteceği son sınavım vardı ve gidemedim yataktan bile kalkamadım çünkü.okul bir yıl uzadı bir sonav yüzünden.

Kziim bı yaşına girdi evi ilçeye tasidim eşim orfa üniversitesde diye.burda kızımı büyütecek yüksek lisans yapacak ve mali müşavirlik sınavını halledip merkeze geri dönecektim.

Çok sıkıldım geldiğim ilk aylarda ve ücretli öğretmenlik yapmaya başladım.5 ay sonra ikinciye hamile olduğumu öğrendim ne bekliyordm ne istiyordum.sonava hazırlanacak burdan kurtulacaktm.

Kızım doğdu diğer kızım abla oldu.

Küçük şimdi 3 yaşında ve. Bı iki yıllık geldiğim yerde 4 yılı bitirdim.

Şimdi yeniden başlayacagm sınava mesleğe dönmeye.

İnan hiç bir meslek hiç bir makam şu an içimdeki huzuru bana veremezdi.

Sevin. Sınava önümüzdeki yılda çalışabilirsin ama karnındaki canı bir daha ki yıl karnına geri koyamazsin
(1,730 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım okurken duygulandım valla haklısın
0 oy
tarafından
Her şeyde vardır bir hayır bebeğin doğduktan sonra bir daha hazırlanırsın üzme kendini
(1,730 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım her işte bir hayır vardır 
(1,730 puan) tarafından
Aynen oyle diyelim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım Rabbim bizim için hayırlı olanı istemeyi nasip etsin
(1,730 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(901 puan) tarafından
Bence sınav doğumunuzla aynı gün olmadığı sürece yine girebilir hazırlanabilirsiniz umudunuzu kaybetmeyin hamilesiniz diye yatalak değilsiniz ya hamileyken de gidersiniz dershaneye bunu neden engel olarak görüyorsunuz? Siz sınava kaydınızı yapın girin hemen atama olmuyor zaten illa bşr yıl kadar bekleniyor bu sırada bebeğiniz de büyümüş olur
(1,730 puan) tarafından
Aynen yinede calisacam canım
0 oy
(890 puan) tarafından
Ben ne yapim hic bisey yapamamisken keşkelere siginp kendimi uzuyorum herkes mutlu kariyeri sahibi ben evde karin tokluguna koca eline bakiyorum oglum bile mama yemiyo her mamayi deneyemiyorum gucumuzun yettigi kadar işte mama aliyoruz ama yemiyo sen en azindan yapmissn bu sene olmadi seneye muhakkak olur hayirlisi olur inşallah 
(1,730 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
(808 puan) tarafından
Sınava girdikten 2gun sonra doğum yaptım uzulme yaparsın 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 224 göst.
10 Aralık 2022 Aile kategorisinde nilaryaa (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 326 göst.
0 oy
9 cevap 131 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 685 göst.
20 Haziran 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Mavi-beyaz (1,678 puan) tarafından soruldu

377,804 soru

11,307,921 cevap

34,738 kullanıcı

...