0 oy
231 göst.
Diğer kategorisinde (886 puan) tarafından
Herkese hayırlı sabahlar kızlar sizden fikir istiyorum oğlum 3 buçuk yaşında dün başladık 3 kez islatti altini ama 3 kezde lazimligna yaptı daha sonra gece yatırırken biraz anlattım artik bez yok yapmiycaz flan diye ve ablamda dediikki sakın kaldırma gece lavabo icin bi iki yapar daha sonra alışır tutar dedi gece kendi yatagndan yatağıma gelmek icn kalkti bnde ona bakmak icn kalktm 2 kat ust üste picama giydirmistm baya işemişti çarşaf döşek ıslanmış resmen benim yanima yatmaya geldi bnde o ara malesef bezledm hava serin çamaşır zor kuruyor diye çarşafa geçer fln diye bez taktım oglum gayet akıllı ve kendini ifade edebilen bi çocuk anlamıyorum ki neden bu kadar altını islatti alezi gece yatıyor diye kendi yatagma serdim beşiğinde yoktu kizlar yanlış mi yapıyorm gece bez takmalmiyim lütfen tecrübeli Annler fikir istiyorum ablamnda oğlu var oğlum la arasinda sadece bi ay var masallah o gece cok kaçırmamış 10 günde alıştı hatta çok yeniyken misafirlige bile gitti o bna dedi ikisinide aynı anda bırakman lazim iki türlü iş olur flan gunduz idare ediyoruz da gece cok isliyor saat 10 dan sonra sıvıda cok vermiyorum 11 30 da yatıyor birde o döşeği ben neyle silceim fikir veririmisnz uzun oldu kusuruma bakmayn 

7 Cevaplar

0 oy
(13,610 puan) tarafından

Ah canım yeni alistirdim ben de .. 1 aydır.

3 yaşına girmesine 10 gün vardı.

İlk 1 hafta pijamasina scti bilerek.

2 3 kez işedi.

Yılmak uzereydim artık.

Bilerek scyodu ya pijamaya .

Burda da sordum hatta :/

Zamanla alıştı ama alışana kadar ömrümü yedi.

Bide lazimliga alistirdim.

Dün hastaneye gitmişler,orda yapmamış ağlamış lazimlik yok diye :(

(886 puan) tarafından
Off valla napcaz bilmiyorum peki döşeğini neyle silmeliym malesef geçirms oraya
-Reklam-
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Bezi cikardinmi tam cikarcaksin canm bi kere takinca sure uzuyo bence. Kolay degil gecede yapiyo gündüzde sonucta alisma sureci var sabir gerekiyo. Benim kizim iki gece falan kacirdi ama üzüldü yatagini oyle islak gorunce sonra maşallah uyanip söylemeye basladi. Gündüzde her cis kacisirinda yikadim belden asagisini bence bıktı :)) oyle oyle alisti. Yedek alez al camasir stokla gece bez takma bide yatmadan 1 saat once bisey yedirme
0 oy
(3,827 puan) tarafından
gece takma bez ben hic takmadim , yatagina 2 alez 2 carsaf koy yataga gecmesin bir sey . 1 hafta sonra alisir, ben yazin baslamistim ama ,cok camasir kirleniyor
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Gündüz çişini tutmaya alışana kadar gece bezini bağlamaya devam et zaten çabuk öğreniyorlar 1 hafta olmadan alışıyor gece de eğer uykusu agirsa o uyuduktan sonra bağla sabah uyanmadan yada uyandıktan hemen sonra çıkar 
0 oy
(228 puan) tarafından
Ah canım biraz geç kalmış gibisin şu an havalar soğuk zaten daha sık işer ama alışır 

Asla kızma ıslattın diye

Ben mesela kızımı iki yaşındayken tuvalet eğitimi vermiştim inan bi hafta içinde alıştı

Tabi ara ara kaçırıyodu ben kızdıkça yapıyordu

Anlattım artık büyüdüğünü tuvalete gitmesi gerektiğini çok zorlanmadım şükür

Kızmaadigim zaman bi dahakine söylüyodu
0 oy
tarafından
Bence havalar aşırı soğuk 2 ay daha bekle hava ısınınca alıştır çocuk alışsa bile üşütür annesi gece üzerini falan açar ben sıcaklarda alıştırdım çok rahat olmuştu gece ıslatıyodu ama asla bezlemedim 
0 oy
(450 puan) tarafından
Bnde bir haftadir 3 yasindaki kizima ogerettiyorum cok sukur suan gayet iyiyiz 2 yasindan beri deniyodum ama hazir olmadigini gorunce hep pes ediyodum bn gunduz 1saat bir goturdum onada kizim artik bez yok beze bay bay dedim bez pis dedim evet anne bez pis dedi tekrarladi arkamdan ilk gunler birkac defa altina yapti vazgecmedim gecede o uyamadan tuvalete goturdum uyuduktan sonrada bezledim  sabah o uyanmadanda cikardim ilk 4 gun sadece ilk 2 gun sis yapti gece sonra 2 gunde bez kuruydu sonra bezlemedim gece cok sukur suan cok nadir arada dalarsa kaciriyor bide alistirma bezi aldim bn hep onu taktim ama vazgecmeyin
(450 puan) tarafından
Alisina kadar uyuduktan sonra bezleye bilirsin o uyanmadanda cikar bide kilot bez kullansan o uyansa bile picamasiyla bir cikar farketmiyor ozmn bnm kizim hic anlamadi bezli oldugunu baktim bezi kuru birakti bir daha takmadim sadece 2 gun islatti ama bn cok denedim 1 ayda bir deneyip biraktim cunku kizim daha kendini hazir hissetmiyordu kolay degil malesef ama 2 haftada ogrenir korkmayin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 427 göst.
0 oy
15 cevap 1,128 göst.
0 oy
1 cevap 89 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,595 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 185 göst.
31 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu

377,822 soru

11,308,793 cevap

34,741 kullanıcı

...