0 oy
385 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Saatlerce ağlamak istiyorum ben nerde hata yaptım diye düşünmekten kafayı yiycem.  21 aylık kızım babaannesine aşırı düşkün . Aile binasindayiz gün içinde bir iki saatini mutlaka babaannesinde geçirir.  Ilk ve tek torun olduğu için   evlerinde fazlasıyla simartiliyor benim yasakladigim aburcuburlar tv tablet televizyon ne varsa aşağıda serbest evde iki hala bi amca sürekli oyunlar oynarlar tabi hâl böyle olunca eve gelmek istemiyor bıraksam bütün gun orda kalır.  Babaannesinin yanında beni görmezden geliyor uykusu gelse babaanneye düşse bile ilk koştuğu babaanne oluyor tabi bunlar içimi acıtıyor artık güvenli bağlanmamizi da zedeledi bu durum 24 haftalik da hamileyim 16 aylıkken sütten kestim tabi ondan da etkilendi. bugün eve getirmek istedim çıldırdı resmen beni itmeler vurmalar sen burdan git diye çığlık çığlığa ağladı akşamdan beri toparlanamadim ne ara bu hale geldik benim kızım beni istemiyor nasıl aşarım bu durumu kardeş gelince iyice kopcak benden.  Çok uzun oldu okuyan olursa dertleşmek istedim bir yol arıyorum kafayı yiycem akşamdan beri durup durup ağlıyorum sinirlerim bozuldu 

13 Cevaplar

0 oy
(7,636 puan) tarafından
Babannesigille bu durumu konusabilirsin ama tek torun olunca seviyolar demekki sende gitsen hamileymissin bide senin icin daha rahat olur ya
(7 puan) tarafından
Konuştuk aslında biz evde televizyon telefon vermiyoruz sizde vermeyin huy değişiyor dedik eşimde kaç kez söyledi tamam diyip yine veriliyor biz yokken, sırf gönlü olsun ağlamasın diye . Ağlayarak dediğini yaptırıyor cunku. Evde bir sorun yok aslında yemek yapmaya bile gitsem peşimden ayrılmaz tüm gün kucağımda agirlastim zorlaniyorum ona rağmen hep gönlünü yapıyorum ama yok aşağı ınince beni görmezden geliyor garip huylara giriyo
(7,636 puan) tarafından
Benim oglanda oyle canim birisi geldimi beni takmaz hep bizi goruyolarya ondanda olabilir oyun isdior deisiklik isdior kaynanamgile falan gideriz beni hic takmaz bile
(7 puan) tarafından
Yanı çok simartiliyor sevildigini de biliyor . Bu kadar evden sıkılması beni istememesi beni çok uzuyor hamilelikten hormonlar tavan yapmış zaten bide onların bu durum hoşuna gidiyor kızım krizlere girerken onlar gülüyo sırf beni istemiyo diye.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evde senle tek oturcana orası daha eğlenceli geliyo ayni sorun benimde annemlerle var karşı karşıya oturuyoruz muhakkak hergün gider di baktım bu sıkıntı oluyo anneme babama bi ayar bide mesafe yani mesafeden kastım gondermiyorum bağımız zedelenmesin diye 4 günde bi gidiyo saatlerce kaliyo ama gün içinde 5 dk sevip gidiyolar 
(7 puan) tarafından
Işte ben o mesafeyi çok koyamıyorum kayınvalide olunca mevzu herşeye hayır diyemiyoruz bi torunum var benden mi esirgiyosunuz diye tavırlara giriyor . Gelin burda oturalim diyorum evde görün en azından onlar yine bi bahaneyle aşağı indiriyo yok markete goturcez yok parka goturcez bi vermesem birinde hayır diyemiyorum tabi benim kızım onları görünce kapıdan koştuğu için çoğu zaman hayır diyemiyorum
0 oy
(2,545 puan) tarafından
İlk torunda malesef oluyor böyle sorunlar. Bende babaneme çok düşkünmüşüm. Bir gidermişim bazen gelmezmişim. Annem üzülürmüş. Üstüne düşme derim. Sen ne kadar kısıtlamaya çalışırsan daha ters gidebilir. Evde yapabileceğiniz aktiviteler bul oyuncaklar al yaşına göre. Şimdikiler de malesef teknoloji ile çocuk duruyor sanıyor. Yaz gelince dışarılar çıkarsınız. Kardeşim olduğunda yüzüne de bakmamışım ama ona zarar da vermemişim. İleri ki bağlarda anneme çok yakınım yani o bağ kopar beni umursamaz diye düşünme. 
(2,545 puan) tarafından
Yok o şimdi kendini kanıtlamaya çalışıyor annesi o bağ hep olur. Biz çekirdek aile çok bağlıyız birbirimize. Bunun temeli de annem. O da mesela söylediği sözler ile ama bunu uygulayarak. Bizde onu baş karakter olarak gördük. O bağ kopmaz. O hayırı öğrenmek malesef iki ailede büyüyen çocuk için kendi kendine öğrenebilir. Tabi sen ikaz edebilirsin bunda yanlış bir şey yok. Mutlaka onuda öğrenecek annesi
(7 puan) tarafından
Şuan çok küçük anne kuzusu o kadar özlüyorum ki gece yanımda yatırıyorum sarılıyorum sabah gözünü açar açmaz babaanneye gitmek ister bizim hanfendi.  Eşime de söyledim böyle olmaz çocuk çok huy degisiyo aşağıda diye bi kaç gün gönderme bide öyle deneyelim dedi ama işte aynı bina da nereye kadar mesafe koycam
(2,545 puan) tarafından
Özlenmez mi, hep bakarak büyüterek zamanımız o oldu. Şimdi bu seçimi ürkütse bile gittiği yer ürkülecek bir yer olmadığı için bunda bir teselli bulabiliriz. Huy çok değişir bunun önüne malesef geçemiyoruz. Bir bariyer set koysan ufaklık hür olabilmeyi öğrendi :) o yüzden bence set cekme sadece önce kahvaltımızı yapalım sonra gidebilirsin. kahvaltı yapılınca. önce bir etrafı toplayalım sonra gidebilirsin. baktın bu kurallara uyuyorsa gitmesine izin ver :) Birde gebesin dinlenmen de gerekiyor. Biraz sakin kalıp dinlenebilirsin. Bir iki sene bu belki böyle devam edebilir fakat bir kardeşi olunca ve onu fark ettiğinde en çok oyun oynayacağı ve seveceği sizi daha güçlü yapacak.
(7 puan) tarafından
Kardeş fikri başlarda ürkütüyordu iyice benden uzaklaşır diye ama dediğin gibi evde oyun arkadaşı olur bi iki seneye kadar belki eve bağlanmasını sağlar.  Ama anne yüreği dayanmıyor istenmediğini düşününce ben nerde hata yapıyorum diye kafa yoruyorum eşime kaç kez sordum ben kötü annemiyim diye.  Yasakladigim şeyler de abur cubur tv telefon . Zaten iştahsız kilo problemi var çikolata kek yiyince iyice yemekten soğuyor bunları eve sokmam ben nerde organik süt yumurta bulayım da yedireyim derdindeyim tüm çabam aşağı ınince kayboluyo . Eşimde bana kızıyo çok takiyosun çocuk öyle böyle büyüyecek akışına bırak dio ama işte olmuyo
(2,545 puan) tarafından
Evet çok zor abur cuburun önüne geçmek gerekiyor. Kayınvaliden ile çok net bir konusma yap. Eğer abur cuburu yedirirlerse bir süre indirmeyeceğim diye. Gerçekten de bir haftaya kadar yanında tut. Babaneye değinde resim çizelim. Oyun hamuru ile oynayalım. Börek yapalım sen yoğur. Onun aklının oraya gitmeden iki seçenek bulun istediğiniz ama onun seçmesine müsade verin. Mesela hamuru mu yoğurmak istersen yoksa hamur açmayı mı istersin. Kendi seçeceği için hür olduğunu hissedecek. Babane tarafıda neden yollamıyorsun derse abur cubur yediği için yemek yemiyor. Sizde engellemezseniz bir süre daha yanınıza gelemez. Net çizgi çekin ki anlasınlar ciddiyetinizi
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Bizde izonlere gittiğimiz de kızım böyle davranıyor yani babaannesi yada ansnaneis yedirsin altına degistirsin istiyor sevilmesinden ve sevmesinden memnunum

Bemim yasaklarimi bilirler vermezler öyle 
(7 puan) tarafından
Işte karşı tarafdan geçiyor annenin kuralları orda da geçerli olsa orası o kadar cazip gelmiycek eve bi girişi var sanki lunaparka gidiyoruz
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Aynı sorunu biz yaşadık yeğenim ailenin ilk kızıydı diye biz çok şımarttık sonra yengemle abim ne zaman kızsa annemi babamı arayıp şikayet etmeye başladı evde kalmak istiyorum demeye falan başladı abim geldi konuştu bizimle ben bekardım o zaman laptop vardı benim açıyordum saatlerce oyun oynuyorduk onunla ne büyük hata yaptığımızı abim konuşunca anladık sonra çikolata isterse annene sor bakalım ne diicek dedik oyun çizgi film istersede aynı tepkiyi verdik annesi hayır dediğinde vermedik ağladı küstü yinede direndik alıştı sonra annesinden kendi kendine izin istemeye başladı artık arayıp şikayet etme mevzusu falanda kalmadı 
(7 puan) tarafından
Eşimde konuştu çikolata vermeyin iştah sorunu var yemek yemiyor telefon tablet vermeyin gözlerine yazık o kadar yakından dakikalarca izliyor bi iki tamam diyorlar tabi biz yokken veriliyor ağlamasina dayanamiyolarmis.  Çikolata yemeyen çocuk mu varmış günde bi sefer yesin dio babaannesi sanki çok faydalı bisey de ben yasakçı anne oldum gözlerinde.  Ben şimdiye kadar hazır yoğurt bile yedirmedim doğal beslensin sağlıklı şeyler yesin derdindeyim ama işte karşı taraf çok farklı . Yeterki ağlamasın her dediği olsun tabi onları tercih edince çok da memnun oluyorlar bugün çocuk çığlık çığlığa ağlıyo onlar gülüyor  gelmek istemiyor orda kalmak istiyor diye . Bizde böyle çatışmalar da var malesef
(5,844 puan) tarafından
Yazık çocuğa ikilem yaşatıyorlar mental açıdan sağlıklı değil yaptıkları.. Yani tamam çikolata almasın minik yumurtalardan alsınlar içinden oyuncak çıkıyor en azından yiicek bişey değil.. Ayrıca sürekli telefon tablet bilgisayar çocuğu yoruyor valla çok haklısın
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Tam biz de anlattığın seyleri yasayacaktık ki tasındık.Aynı apartman pişmanlık kuzum. Cocuk haklı tam ilgi cocugu kucıkmus cok buyukler biraz mesafe koyacak alacaksınız karsınıza konusacaksınız anlamıyorlarsa cocuk dogana kadar sabredeceksin canım uzme kendini dogumdan sonra kardesini bırakmak istemez duzene girer insallah hersey 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
İstikrarlı olacaksın canım. Göndermiceksin aklına düştüğü anda başka şeylerle ilgisini dağıt onlar mı geldi diyelim götürmek istediler kesin bir dille hayır diceksin hafta da bir bırak mesela 1-2 saat dursun sonra almaya git ağlıyor mu bırak ağlasın elbet susacak onlar da senin kararlı olduğunu görünce senin yasak dediğin şeylere uymaya başlıcaklardır
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Burda suç büyüklerin. Sizin yasakladıklarınıza izin vermeleri en büyük hata. Söylemişsiniz dinlememişler o zaman eşinle konuş durumu böyle olmaz çocuk ne hale geldi de. Ya gelip çocuğu sizin evde görüp sevsinler gözünüzün önünde yada bi pedagogla görüşün ama pedagog muhtemelen aile büyükleriyle bir süre görüşmeyin diyecektir. 
0 oy
tarafından
Çocuk bu eğlenmek istiyor kısıtlanmayi istemiyor biri banada telefon TV vs yasaklasa bende rahat ettiğim yere giderim... Asilikle ilgisi yok bence zaman geçiriyor sadece
0 oy
(18 puan) tarafından
Şimdi gelmiyorsa bebek olunca kıskanacak belki ilgide orda ona daha fazla olunca hiç gelmeyecek babannesi ne şöyle o getirsin bıraksın eve sen zorla götürme 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Valla canm.ayni durumlari yasadim yasakladim asasi tatli gekdi ee bnde nasilsa veriyopar die bnde gun icinde kontrolum altinda verdim eve cekmeye calistim isi gucu biraktim kizimla oynadim eglenceki vakit gecirdik simdi asaya inin diyorum inmiyorlar
0 oy
(7,608 puan) tarafından
Yaa bu işlerin gerçekten bir ortası yok galiba bende kızımı büyütürken hep yalnızdım oda birtek benimle olduğu için bana sarardı bir kahveyi huzurla içmeye hasrettim demekki etrafında insan oluncada böyle.
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Tv tablet Abur cubur harici sorun yok ama onlar zararlı keşke benim kızımda birilerinde biraz sırada biraz dinlensem

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 484 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 51 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Asabii (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 32 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Neslis (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 148 göst.