0 oy
934 göst.
Aile kategorisinde (4,040 puan) tarafından
Bir arkadaşım vardı biz unideyken kız nisanliydi. Kızın elinde tuşlu eski bir tel vardı. O zamanlar çoğu kişi dokunmatik kullanmaya başlamıştı. Yakın arkadaşı sürekli sıkıştiriyordu nişanlın sana tel almicak mi diye. Bir gün yakın arkadaş tuttu kızın tuşlu telefonunu bilerek kırdı çocuk almak zorunda kaldı.

O zman çok ayıplamistik kızın hareketini ama şimdi hak veriyorum. Mal gibi nisanliyken bişey istemedim diyorum kendi kendime. 

Bu arada çocuk memurdu bizim kız öğrenci

56 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Maddi sömürü olarak kullanmak çok ayıp geliyo bana ben aldırmadım telefonumda saglikliydi ama eşim doğum günümde kendisi almıştı nisanliyken 
(4,040 puan) tarafından
Bana da ayıp gelirdi ama şimdi bakıyorum da sanki bunu hak ediyorlar
tarafından
Adamına göre değişir bazı adamların iki bardağı varsa birisini kafasında kiracaksin ama bunun zamanı kesinlikle nişanlılık değil orası ayrı bir süreç ama evlendikten sonra emeklerinin karşılığını bir şekilde alamiyorsan fedakarlık bosa çıkıyorsa harcayacaksin
(4,040 puan) tarafından
Kesinlikle kesinlikle hak veriyorum. Harcamaya kiyamayan biriydim şimdi degistim
-Reklam-
+1 oy
(1,284 puan) tarafından
Benimki kırıldı diye esim almisti sagolsun ama bilerek kirmak aldirmak görgüsüzce hic hoş degil
(4,040 puan) tarafından
Bana da demediklerini bırakmadılar bir çöp aldırmadım eltim robot süpürge aldirabildi ona hiç laf denmez kaynım benim için bulaşık Makinesi napacak demişti
(1,284 puan) tarafından
Yerinde olsam hemen lafimi soylerdim.. bana bulasik makinesini napacksn demistin nisanlina sor bakim robot süpürgeyi napacakmis ? Derdim
(4,040 puan) tarafından
Bize gelince soylicem. O bulaşık makinesi lafını arkamdan söylemiş zaten. Bana demediklerini komadilar sıra bana geçti :D
(4,040 puan) tarafından
Bı de eltime de laf etmek gibi olsun istemiyorum çünkü hakkıdır o alacak tabii
(1,284 puan) tarafından
Evet cnm cok ince dusuncelisin ne guzel ♡
+1 oy
(1,580 puan) tarafından
Bu derece görgüsüzlüğe gerek var mı demek istiyorum. :) Kırsam da kendi ailem dururken neden o alsın, bir de adamı almak zorunda bıraktırmışlar. Ben böyle bir kadını eş seçip ömür geçirmek istemezdim şahsen. 
(4,040 puan) tarafından
Eş seçip el üstünde tuttular :) bazı insanlara hak ettiği gibi davranmak gerek.
(1,580 puan) tarafından
Telefon aldırmasaydı da tutardı o insanın karakteriyle alakalı. Bilerek kırıp aldırdığını bilse, emin olun bu kadar da saygı duymazdı. Bence çingenelik. Çok şükür aileden gördük, eşten değil aileden (küçüklükten) görgü sahibi olmak çok önemli. :)
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Valla ben aldırmadım abim rahmetlinin telefonunu kullanıyordum değiştirmeye kıyamadım onun başka şey alırsın demiştim öyle yapmıştık 
(4,040 puan) tarafından
iyi yapmışsın
(1,506 puan) tarafından
Bide ben nisanliyken telefon aldırmayı filan saçma buluyorum ya istesem babam da alır illa onun mu alması lazım evlenince herşeyimi alıyor zaten
0 oy
(143 puan) tarafından
Aldırdım Evet ama  burda öyle bi adet gibi bişey vardı harçlık vermr istediğini alma gibii ama n2 bir para aldm nede başka bişey el alem nişanlısının parasıyla çeyrek yapıyo
(1,506 puan) tarafından
Bura da öyle telefon aldırmadım diye akrabalarım resmen kınamıstı beni harçlık veriyordu ama o zaman kursa gidiyorum ihtiyacım oluyor diye ki fazla almiyordum verme boşver diye bu arada durumumuz çok aşırı iyi değildi ondan veriyordu onu da
(4,040 puan) tarafından
Evet bazı yerlerde adet
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Hiçbir zaman aldırmadım evliyken de aldırmadım. Hep kendim hallederim dedim. Ama pişmanım açıkçası böyle yapanlar yaranamiyor telefon aldiranlar yaraniyor :)
(4,040 puan) tarafından
Ben de senin gibiyim hepsini kendi oaramla karşıladım pişmanım :)
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Şanzımantmısınız be olsun olmasın milletin parasına göre yaşamayın Allaha cok şükür bende ailemde bir çöp bile istemedik lazım olursa bsey kendimiz aldık aynı kişi senin abin kardeşinde olabilir bence ısrarla aldırmak cok yanlış bsey normal alınmadı gereksnleri zaten alıyorlar sırf lüks olsun diye telefon kırıp aldırmakda bencillik onu bulamayanlarda var
(4,040 puan) tarafından
Ahh keşke kıymetli olsak böyle dusunmesek
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Nişanlıyken ısyeri telefon vermişti o da bana kullandığı telefonu vermişti :) :) :) Ben hiç birsey istemem kendi dusunsün ben istedikten sonra alması beni mutlu etmez. Ayrıca o kız ayıp etmiş sanane be kızın telefonundan :) 
(4,040 puan) tarafından
Evet aslında ona düşmezdi
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Bende aldırmayanlardanım keşke aldırsamıydım onu da bilemedim şimdi 
(4,040 puan) tarafından
Bu da iyimis
0 oy
tarafından
Aldırmadım benim tel sıkıntı vardı iletişim kuramiyorduj tel yüzünden o zamanlar bende çalışmıyordum tel alacak param yoktu benim haberim yokken almış eşim 
(4,040 puan) tarafından
Öyle olması gerek
0 oy
(286 puan) tarafından
Nisanliyken hicbirsey aldırmadım. Bayramda bile bişey aldırmadım. Hicbirsey istemedim. 
(4,040 puan) tarafından
Benim gibi biri daha :D
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Bende aldırmadım alayım da demedi zaten evlendikten sonra almıştı telefonum eski diye ayrıca bırak telefonu bir çöp almadı hediye olarak nişanlıyken
(4,040 puan) tarafından
Benim de öyle hediye mediye hak getire
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Almisti dokunmatik yoktu o zamnlar ahahah kamerasida yoktu bnmkinn  kamerali almisti ah keske o zamnlarda kalsaydik uzerime titrerdi ö.küz
(4,040 puan) tarafından
Camis :D
0 oy
(510 puan) tarafından
Telefonum sıkıntılıydı haberim yokken almış telefonu evlenince verdi 
(4,040 puan) tarafından
Olması gereken
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Sevgiliyken telefon almıstı taaa 2008 yılında :) O zamanlar telefonum da gayet iyiydi ama içinden gelmiş. Kabul edemem falan diye ısrar ettim fakat üzüldü ben de teşekkür edip aldım :D Ama onun haricin de kendim bir sey istemedim nişanlıyken bile. Dogru da bulmuyorum.
(4,040 puan) tarafından
Ben artık doğru buluyorum :D
0 oy
(119,331 puan) tarafından
aldirmadim ama hediye etti esim
(4,040 puan) tarafından
Doğrusu bu
0 oy
tarafından
Ben istemedim ama köyün adetiymis nisanli kıza telefon almak eşim almıştı zaten şansıma kendi telefonum garntiye gitti istemiyorum demiştim belki garsntiye gitmeseydi almazdı aylarca garantiden gelmedi şimdi hala eşimin aldığı telefonu kullanıyorum üstüme 2 telefon değiştirdi benimki 
(4,040 puan) tarafından
Erkekler hor kullanıyor
0 oy
tarafından
Evet telefonum yoktu sozlNdikten sonra aldi
(4,040 puan) tarafından
Normali bu
0 oy
(4,167 puan) tarafından
Esım almak istedi telefonum yeni oldugu ıcın aldırmadm
(4,040 puan) tarafından
Sonuçta adam teklif etmiş bu Yeter
(4,167 puan) tarafından
Evet cnm sagolsun en marka yerlerde alısverıs oldu herseyı aldı.. Ben hıc bısey istemedm hep esım yaptı
0 oy
(252 puan) tarafından
Bizim orda nişanlı kıza erkek tarafı TLF alır bende istemedim ama nişanlıyken banada eşim TLF aldı konuşup anlaşsinlar diye alıyorlar .önceden kızların TLF yokmuş nişanlısı alırmış öyle bir gelenek şimdi kızların elinde TLF yinede aldiriyorlar :))
(4,040 puan) tarafından
Aldırdım tabii gelenek gelenektir :D
(15,212 puan) tarafından
Bı çok yerde bu adet var sanırım. İlk defa duyuyorum . Sizin oralar ne taraf

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 185 göst.
1 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 493 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (84 puan) tarafından soruldu
0 oy