0 oy
212 göst.
Aile kategorisinde (618 puan) tarafından
Özelde doğum yapana anneler evde sanciniz gelince hastaneye gitti bizde yatırdılar mi hemen ve ortam nasldi devletteki gibi mi yani yanında biri oluyor iyi rahat uzanıyordu vs ve o an nasl geciyor. Kısacası doğuma kadar o surec nasl geçiyor.

17 Cevaplar

0 oy
(4,430 puan) tarafından
Özel tabiki rahat su yonden yanında yakının oluyor doğum anına kadar devlette yanlız bekliyorsun malesef beni yatırdılar çünkü 8 cm açıklık vardı bnde
-Reklam-
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Benimki taa pandemiden önceydi o yüzden son dönemlerde nasil olduğunu bilmiyorum. Ben hastaneye gittigimde 8 cm açilmam vardi. Sancı odasina aldilar. Yanimda eşim vardi. 
0 oy
tarafından
Benim sancım vardı azda suyum geldi öyle gittim sadece sancım olduğu için odada sancimi çektim annem ablam birde eşim vardı açılmama 8 cm olunca dogumhaneye indim doğurdum zaten 40 dakikada çok rahattım valla yine doğursam özelde dogururum
(618 puan) tarafından
Özelde rhaat yani dimi çatala kadar geçme süreciniz genelde hastanede birsey yedirmiykr icirmiyolar diyolar da
tarafından
Özel çok rahat eltim doğum yaptı eşini almadilar devletti  yanına yok yiyip içemiyorsun su bile yasak doğumdan sonra yarım saat sonra yiyebilrsin oda normal doğumsa bide devlette bazen iki kişilik oluyomus odalar öyle duydum her devlet bir değil özelde sana ayrı oda mis
0 oy
tarafından
Benim hiçbir belirtim yoktu 42. Haftada aldılar sezeryan oldum devletten bin kat kat çok iyi ilgi çok fazla rahatsın tek oda istediğin kişi yanında kalıyor temiz ferah 
(618 puan) tarafından
Ay dimi böyle duyunca valla pozitif oluyorum
tarafından
Maddi imkanın varsa hiç düşünme bile bence
(618 puan) tarafından
Var şükür su an özele gidiyorum zaten ama o doğum anı güzel geçer mi devletteki gobimi olur diye sorayım dedm herkes farklı diyor
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ayrı odan oluyor yanında eşin annen oluyor yakının oluyor yani benim hem annem hem eşim vardı çok rahattık ben kendim gittim sancım yoktu suni almak için ama oda olmadı sezeryan olmuştum
0 oy
(997 puan) tarafından
Ben hep sezryan oldum ama ablam daha 3 ay önce özelde normal doğum yaptı yanına bizi almadılar sancı çekerken alsalardi ben masaj yapicktm duş aldircktm sancısı kolay çeksin diye pandemiden dolayı alamayiz dediler eşini bile almayacklardi eşi test yaptırdı en son çocuk doğarken aldılar eşini şahsen benm dusuncem yanıma istedgiim insanı almayacklarsa neden özelde doguruym 
(618 puan) tarafından
Onu konsuyorsn baştan öyle biliyorum yani doğuma esn bile giriyor. Onu biliyorumda iste
(997 puan) tarafından
Ama orda 4-5 saat tek başına çekti sanciyi ablam asıl o an da yanında biri in olmasını çok istiyordu bilmiyorm tabi her özel aynımidif
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Canım ben özelde yaptım ama acil sezeryana alındım öncesini bilmiyorum ama sonrası tabikide çok rahat üç gün kaldım gündüzleri eşim ve annem vardı geceleri eşim ve yeğenim kaldı yanımda iki tane koltuk vardı odada orda uyudular ama şartlar hastaneden hastaneye degisiyo tabiki 
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Sancım gelip gidiyordu kasılmalarım beş dk ya ince gittim hastaneye nts de sancım yoktu ama açılmam vardı diye hemen doğuma alındım üç cm açıklıkla gittim bı iğne yaptilar açılmam olsun diye iki saat içinde doğumum oldu tek basimaydim kimseyi yanıma almadilar iyiki de almamışlar lavman felan yaptıkları için ortalığı tabiri caizse b........kkkk götürüyordu :woot:

0 oy
(44,714 puan) tarafından
Kizz su sikintidan cik stres yapma.  
0 oy
(107 puan) tarafından
Canım ankara medicalpark da doğum yaptım normalde benim planlıydı tarihi belirlemiştik ama oğlusum erken davrandı sancılarım başlayınca gece 3 gibi gittim nst de çıkmadı ama 

4 cm açıklığı vardı hemen doktorum aradılar kalkıp geldi sezeryana aldılar. Zaten kat olarakta sakindi toplam 3 doğum yapan vardı:) annem ve kayınvalidem yanımda kaldılar dısardan gün boyu ziyarete geldiler hiç bir sıkıntı olmadı. Otele gitmiş gibi temiz ve ilgililer. 
0 oy
(168 puan) tarafından
Normal doktor muanesine gittim açılmam varmış hemen odaya aldılar beklediler sancıyı bende tık yok. Tabii tüm sülale dolmuştu benim odam ayrı misafir odası ayrıydı. Benim odama girmek için misafir odasında geliyordu doktor. Sonra sezeyan oldum ilgi alaka süperdi düşün gece 1 de eşim açıktı hemşireye dedi nereden yemek alabilir diye hemşire hastanenin yemek hanesinde serpme kahvaltı getirdi kendi eliyle para varsa huzur var bu doğum işinde 
(618 puan) tarafından
Öyle valla haksln
0 oy
tarafından
Özel çok güzel ilgileniyo benim üstümü bile örtüyolardı ama çok pahalı ddiyim yatamdan önce gittim sonra ünide doğum yaptım bir hafta yatış benek küvexde kaldı bir hafta 3 bin 500 tlyeyle başkıyo normal doğum burda
0 oy
(1,045 puan) tarafından
2018de yaptıgımda 7 cm acıklıkla gittm dogmhanede ebeler basımdaydı sohbet muhabbet ettik :)) sancı odalarının oldugu bölümde eşim annem bekliyodu. Sonra doktor geldi doğurdum o odalardan birine aldılar 1 saat kadar sonra normal odaya geçtim
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Özelde çok güzel ilgileniyorlar valla sezeryan oldum oğlum 2 gece küvezde kaldı zayıf doğduğu için ama baş hekim geldi odaya çok güzel anlattı hiç pişman olmadım hemşireler felan çok güzel ilgilendi inan o an çok fazla ilgi istiyorsunuz 
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Devleti bilmiyorum zaten ozelde takipliydim. Suyum geldi gittim. Yatisim yapıldı direk odama geçtik eşim annem ben. Gayet güzeldi sıkıntısızdi. İlgi alaka zaten üst duzeydi. Kendimden başka gebe görmedim dogum yapan görmedim sanki tek ben varmışım gibi herkes benimle ilgileniyordu. Çok memnun kaldım her şey benim isteğim doğrultusunda yapıldı güzel bir doğumdu benim için 
0 oy
(114 puan) tarafından
Doğum anin kadar kendi odamdaydim yanımda eşim annem vardı doğum hanenin son kapisana kadar da eşimle beraber gittim ciksr çıkmaz da eşimi aynı yerde beni bekliyordu tabiki daha serbest her. Şey özel olduğu için yanımda kalan için büyüyen koltuk vardi
0 oy
(47 puan) tarafından
Bebeğimin suyu azaldığı için yatış yapıldı eşim annem ve kuzenim yanımdaydı sancı çektiğim zamanda onlar hep yanımdaydı yardımcı oldular  çok ilgililerdi özelde yaptığım için hiç pişman olmadım canım iyikide orda yapmışım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 60 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Tazeanne_09 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 136 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.
28 Mart 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 417 göst.