0 oy
338 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından
Özellikle eltimden çok duyuyorum. Onun çocuğu 9 aylık, benimki 5 aylık. Doğduğunda "daha gazı olan zamanlar gelecek" derdi. Bebeğim 4. Ay atağı yaşarken de "Bizimkinin uyku sorunu da böyle başladı" diyor. Sizin de çevrenizde böyle diyenler var mı? Çocuğunuz çok sakin olsa bile sinir edecek bir taraf illa ki arayanlar?

20 Cevaplar

+2 oy
(4,089 puan) tarafından
Yani ben sıkıntılı bi durum göremedim olanı söylemiş ama kimseye artık hiçbir şey denmiyor valla o yüzden insanlarla arama hep bi mesafe koyup sormadıkları sürece bi şey söylemiyorum 
(299 puan) tarafından
Bana demesin, Ben rahatsız oluyorum. Gerçekten benim bebeğim ile ilgili sıkıntılarım olsa kimseye "bunlar daha iyi günlerin" demem
(4,089 puan) tarafından
Arana mesafe koy o zaman yapacak bi şey yok dediğim gibi şuan insanlara gözünün üstünde kaş var denilmiyor zaten her şeye rahatsız oluyorlar psikolojileri bozuluyor sendroma giriyorlar ama malesef kimse dört dörtlük değil kendimiz dahil kimsenin kimseye lafına sözüne tahammülü yok bu şekilde insanlar ya yapayalnız kalmalı ya da arkasından konuşup yüzüne gülmeye devam edip sahte bi hayat yaşamaya devam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Daha kötü gününü görürüm inşallah der gibi
(13,599 puan) tarafından
Hey sen güzellik özeline yazam miii
tarafından
Yaaa şımartma beniiii ❤️ xvzvzfsfgsd
(13,599 puan) tarafından
Yazdım bak günah benden gitti :D
(299 puan) tarafından
İnsana böyle hissettiriyor sanki
0 oy
(808 puan) tarafından
İllaki herşeye bir diyeceği olan çıkıyor çok bilmişlerr
(299 puan) tarafından
Malesef çıkıyor
0 oy
(7,285 puan) tarafından
Bana derlerdi ya ama dogru cikti cok usluydu buyudukce yaramaz oldu
(299 puan) tarafından
Benimki de yaramaz olacak o zaman :D
0 oy
tarafından
Tecrübesi olmayan kişiler bile daha dur bu iyi günlerin demişti çevresinden gördüğü çocuklara kıyasla söyledi ama ben çok takmam her bebek farklıdır yeter ki iyi olsun her şey zamanı gelince yaşanacak zaten 
(299 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Ayyy çok şükür kimse yok canım aman kimseyi takma sende 
tarafından
Hahaha benim kızda tam tersi babası baba de diyor o inatla anne diyor :)
tarafından
Puhahahaaaaa bak sen yaa bu cadilarin yaptığına☺☺☺
tarafından
Benim kız çok fena hülyoş abi diyebiliyor ama inatla onlarada anne diyor abisi deli oluyo hahahahha
tarafından
Hahahahaa anne mi bak sen yaa ☺☺☺☺
(299 puan) tarafından
Takmamaya çalışıyorum canım
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Shdjfksd benim görümcem hamileliğimden beri bunlar iyi günlerin diyor onun hamileliği çok zor geçti benim çok rahat ama en küçük Ağrı'da dur bunlar iyi günlerin diyordu öyle öyle doğurdum hiç te zor felan geçirmedim çok kolaydı herşey şimdi bebeğim var bebeğim kolik ama diyorum koligi gecince rahatlarim şimdide o asıl ozaman basliyor diyo ama Allah'tan tek dileğim bebeğim uslansinda herkese kapak olsun
(299 puan) tarafından
Çokça âmin dedim duana canım :)
(1,334 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)))
0 oy
tarafından
Diyebilir. Ben de bazen tutamıyorum arkadaşıma söylüyorum. İnsanlar hoşlanmıyor ama tutamiyrm susuncada tuhaf hissediyrum konusincada
(299 puan) tarafından
Hiçbir arkadaşıma böyle bir şey söylemedim. Hamilelik geçirdim. Hamile arkadaşlarıma da bunlar daha iyi günlerin demiyorum
tarafından
Ne senin kişiliğine laf.soylemis.ne.senin çocuğuna. Ve soyleidgide.dogrdur. zamanla daha çok yoruluyor zaman zaman pilinin bittiğini hissedeceksin. Nesine bukadar alimdiniz ki.
(299 puan) tarafından
Ben de zaten kendime ya da çocuğuma laf edildiğini söylemedim ki. Bence insan hamile iken de, anne olduktan sonra da kötü tecrübeler duymak yerine desteklendiğini hissetmek istiyor. Ben şahsen böyle diliyorum. Böyle dilediğim için de hiç kimseye kötü tecrübelerimden bahsetmiyorum. Tabiki pilimin bittiği zamanlar oluyor. Ama daha bu işin başında olan insanlara henüz pili bitmemişken, pilini bitirecek şeyler söyleyip de morallerini bozmaya hiç gerek yok zannımca
0 oy
(7,655 puan) tarafından
Diyen olmadı ama deseler su an cok hakliymislar derim
(299 puan) tarafından
Yine de sinir olup haklıymışlar demem :D
0 oy
(1,719 puan) tarafından
Al benim eltim kızı gaz lı bebekdi kabızlık sorunu çok çekti hala çeker durmadan bunu diyor dedim bizde yok ALLAHA ŞÜKÜR olur zamanla diyor dedim ben çocuğumu başkalarına bırakmadan bakıyorum beslenmesine dikkat ediyorum fark eder bundan diye sustu öyle
(299 puan) tarafından
Aynı biz işte
(1,719 puan) tarafından
Lafı yedi oturdu Ağzını açamadı görümcem dedi bizimde gazdan uyuyamazdık eşimde sizinkini annem bakmadımı bebegini 3 aylık bıraktı işe girmişdi a101 e
(299 puan) tarafından
Ya biz de öyle bir işe girme durumu yoktu ama ben hamileyken eltim hep öyle söyledi. "Bak bir daha uyuyamazsın, şimdi çok uyu". Doğurdum, çocuk 1 aylık falan. "Daha gazı başlayacak" dedi. Şimdi uyku sorunu yaşıyoruz. "Bizim de uyku sorunumuz o aylarda başlamıştı" diyor. Yahu geçer inşaAllah, Allah yardımcın olsun, bu da anneliğin tuzu biberi desin biri de
(1,719 puan) tarafından
Ben dedim sonradan herkese çocugum hakkında öyle olacak bu olacak diyeni kırarım sizene benim çocuğumdan yada banane sizin çocugunuzdan karşılaştırma öyle olacak böyle olacak demeyin Anneyim tabi çekecem her nazını hastalığını öğrenecem diye daha hiç birşey diyemediler ALLAHA ŞÜKÜR DÜNYA TATLISI SAGLIKLI BİR EVLAT VERDİ BANA ALLAHIM uyku nedir ya onun bir gülüşü bakışı herşeye bedel
(299 puan) tarafından
Elhamdülillah
0 oy
tarafından
düzenlendi
En sonda bak iyi günlerimiz bitmedi dersin inşAllah 
(299 puan) tarafından
İnşaAllah
0 oy
(470 puan) tarafından
Cnm takılma oda kendi deneyimlerini soyluyor kendi de çok bunalmisa benziyor ki aklina kendi geliyor direkt . Benimki çok usluydu gazsizdi fln dese asıl o zmn hava atıyor gibi olurdu bence takılma çok 
(299 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Hshshshs bana da dogurmadan once cok dediler. 

Ben yaptirirm banyosunu diyodum 

Emzik vermiycem diyodum 

Gezcem dogunca bir suru yere gitcem diyodum .

Kucagimdan indirmiycem diyodum .

Ben kendime guveniyorum diyodum.

DOGSUN GORCEM BEN SENİ  diyolardi sjdjjdjd

Coooook sukur dedikleri gibi olmadi ☺️❤️

Bol bol geziyoruz 

Emzik vermedim 

Dogdugundan beri Banyosunu hep kendim yaptiriyorum

Hep kucaklasiyoruz .

İnsanlar konusur , hep konusur ❤️☺️

(22 puan) tarafından
Ya çocukla nasıl geziyosun ben gezemiyorum şimdide 2. Si geliyo her sene istanbul turu yapardık bu sene eşim yaparız yine diyo benim ise  2 çocukla hevesim şimdiden kaçtı kaynanamı ikna edip ona verssm büyüğü iyidir hep bakar ama istanbul zor olur aslında onu bırakıp bi yere gittiğimdede içim sızlıyo :D
tarafından
Geziyoruz valla kuzu :D mesela 15 gunlukken kafe kafe gezmeye basladik .Sese alisti 2 aylikken de batmana , siirte gitik gezdik oralaru :D normalde sicak soguk demeden disari cikaririm zaten .Bi yerr gider cay icer donerim .Hem ben iyi hissediyorum hem de minik kasli erkegim alisiyo disariya ❤️☺️
(22 puan) tarafından
Eşimde siirtli kayınpederim seni götürücem diyo 2 çocukla gitmek istemiyorum yine
tarafından
Amannn git kuzzzuuu alisir hem bebeklerin ❤️❤️☺️ ben aglamis falan hci cekinmiyorum .gidiyorum ☺️❤️
(299 puan) tarafından
Hiç susmuyorlar ki
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yani denilebilir ama benim kisim cok yaramazfi hamileligim keza cok fazla zordu. Ama simdi kimle konussam benimki gibi olmaz inşallah derim usrarla dur daga kotu gunun gelcek eemem. Ben cekiyirum sen cekme inşallah dersin :)  kotu gubleri gor dercesine ısrar sacma canim ama sadece o sozde sorun yok.
(299 puan) tarafından
Ben de gerçekten hiç kimseye böyle bir şey demem. Hamilelik geçirdik. Şimdi hamile arkadaşıma bebeğin zorluklarından bahsetmiyorum
(7,791 puan) tarafından
Aslinda bahsetmelisin sonuna demelisin ki  ama her seye deger...
(7,791 puan) tarafından
Çünkü tek benim bebeğim zor diye dusunmesin yani ve her şeye hazirlikli olup kabul etsin ama dedigim gibi olumsuz dusinda olumlusunu da demelisin. Benim kız kolikti cok fazla zordu simdi 17 aylik ve daha rahat eskiye gore ilk zmnlar illa zordu yine de her seye deger gercekten cok şükür rabbime..
(299 puan) tarafından
Tabiki öyle. Bir gülüşleri ömre bedel
(7,791 puan) tarafından
Bnm benek isteyen bi arkadssim var diyorum masrafi cok ona gore parani da ayir diye ... Sonra bskimi gazi kolik olursa vs zorluklarini hep derim inşallah sakin bi bebek okur ama ihtimalleri bil derim. Cocugu olursa da derim yani ne zmn istesen kafana takilani ara sor diye ... Ben bu kadar zor bilmezdim hamilelik annelik :D afallatti beni bi ara kız sorma ama uyku yemek yoktu hic mizmizlik Nirvana da hamilelik 9 ay bulanti kusma bas donmesi... Doğdu 2. Hafta kolik basladi vs vs..
0 oy
(269 puan) tarafından
Oooo bacım sen herkese bakma herkes konuşur he de geç.senin çocuğun 9 aylık .18 aylık 5 yaş 10 yaş olur hala derler bunlar iyi günlerin diye 
(299 puan) tarafından
Hep konuşuyorlar bacım hep
0 oy
(1,995 puan) tarafından

yanlış bişi dememiş ki :D her dediği şey de olan şeyler zaten niye sinirlendiniz 

(299 puan) tarafından
İçimden öyle gelmiş :D
(1,995 puan) tarafından
sinirlenme kız herşeye boşver he he de geç
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Dolu valla sanki Allah hepsini toplayıp etrafıma vermiş
(299 puan) tarafından
Kesinlikle benim de
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Yok canım diyen yok. Diyorsa da bebegime adepte olmusum duymuyorum :)
(299 puan) tarafından
Ben de duymayacağım :)
0 oy
tarafından
Annem var maalesef üstelik bunu yaramazlık anlamında soylemiyor keşke o kadar masum olsa diyor çocukların sana bakmaz seni bırakır giderler gibi gibi
(299 puan) tarafından
Annenin söylemesi daha kötü ya
0 oy
tarafından
Valla bnde diyorum kardeşime ..hamile küçük kardeşim..6 aylık tadını çıkar hamileliğin diyorum. Bol bol uyu dinlen sonra fırsat bulamabilirsin diyorum.kotu niyetli değil başına gelebilme ihtimilini söylüyorum..
(299 puan) tarafından
Nacizane fikrim bunu söylemek insanı rahatlatmak yerine endişelendiriyor
tarafından
Yo soncta bana da der annem kızim.daha emeklemiyoken daha dur emeklicek o zaman ne yapicam der durur..tabi söyleme şekli tarzı önemli.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 333 göst.
18 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Esmaa11 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 424 göst.
9 Mart 2021 Diğer kategorisinde Byz00 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 982 göst.
0 oy
28 cevap 412 göst.

377,730 soru