0 oy
176 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından
Kızlar şimdi hamur yoğurcam da 2 aile olcaz ama kocalarımız çok aşırı yiyo :) bana tarif verir misiniz? Neler katıyorsunuz kaç dakika mayalanır 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç tane cikarcaksin hamur cnm 4 mu
(636 puan) tarafından
Fırın tepsisine yaparım 2 tepsi canım
tarafından
Benim tepsim yuvarlak
Ben 1 yemek kaşığı mayaya önce 1 su bardak ılık suyu koyup kabarıyorum
Sonra 1 su bardak daha ılık su köy ununu ayarla tuz biraz da zeytinyağı öyle yapıyorum yarim saat mayalaniyo
tarafından
Malzeme olarak evde ne varsa mısır biberler mantar suçum seversen sucuk salam falan
tarafından
Sosunu da 2 domates rendele 1 kaşık salça sarımsak fesleğen nane az tuz falan koyuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben fırından ekmeklik hamur alıyorum canım yakında fırın varsa öyle yap uğraşma 1 hamurla 1 tepsi çıkıyor 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
4 yemek kaşığı sıvıyağ

1 yemek kaşığı şeker

1 Tatlı kaşığı tuz

2 su bardağı ılık su

1 paket maya 

Aldığı kadar un. Daha dün yaptım çok güzel oluyor bu hamurdan 2 tepsi çıkıyor
tarafından
Çok kabariyormu
(6,047 puan) tarafından
Açıp tepsiye serdikten sonra çatalla bir kaç yerini sismesin. Önce fırına at iki üç dk hamur tek pissin . Çıkarıp sosunu sür malzemelerini dök tekrar at. Tam kıvamında kabarıyor
tarafından
Ben kabarmasini hiç istemiyorum. İpince olsun istiyorum
(6,047 puan) tarafından
Zaten öyle poğaça gibi kabarmiyor. Bir parmak kalınlığından biraz daha ince oluyor. Eşimde öyle incecik seviyor. Daha ince olsun derseniz hamurdan 2 büyük tepsi bı tane de küçük boy pizza yaparsınız istediğiniz incelikte olur
0 oy
(676 puan) tarafından
YouTube Beyza Burak Şahin ben onun tarifiyle yaptım bi göz gezdirirsin
0 oy
(166 puan) tarafından
Tam hatirlamiyorum ama abim pizza ustasiydi hamura su koymazdi ilik sut koyardi bir de cok az kahve koyardi nescafe olandan. Ve italyada pizza yiyenler bile abimin pizzasini daha cok begenirlerdi :D
(1,752 puan) tarafından
Kahvemı ilk kez duydum
(166 puan) tarafından
Bir cay kasigi kadar katiyordu ama gercekten bugune kadar bircok marka yerde pizza yedim abimin yaptigi kadar guzelini yemedim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Danilo zannanın videolu tarifi var onu yapıyorum 
0 oy
(35 puan) tarafından
1 yumurta

3 yemek k. yoğurt

2 yemek kaşığı sıvı yağ

1 tatlı kaşığı toz şeker 

1 çay kaşığı tuz

Yarım paket kabartma tozu

Toparlanıncaya kadar un

çok cıvık olmayacak şekilde azar azar un ekle

Bununla 32 cm yuvarlak cam fırın tepsisine yapıyorum kime yaptıysam hamuru çok beğeniliyor. 
0 oy
(547 puan) tarafından
Canım ben pizzayı hep bu tarife göre yaparım. 

0 oy
(5,842 puan) tarafından
Ben 1 su bardağı süt 1 su bardağı su 1 çay kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı mayayı karıştırıp bekliyorum sonra 1 tatlı kaşığı tuz aldığı kadar un 1 çay bardağından 2 parmak eksik yağ koyuyorum normal poğaça tarifi gibi ama daha az kabarıyor ve daha az yağlı oluyor.. Bunla 2 büyük pizza çıkıyo eşimle beni doyuruyor üstünede kalıyor sonraki gün ısıtıp yiyorum :) 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 168 göst.
23 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Kuckprensesn.annsi (419 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
5 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Hayal1907 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,038 puan) tarafından soruldu

379,860 soru

11,370,779 cevap

34,854 kullanıcı