0 oy
647 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Ama eşimin rızası yok. Dun cok kotu kavga ettik. Küçük görümce ve kaynanam varken. Aliş dememden neden rahatsız oluyorsunuz dedim.  Baban tam  adını desinler diyo dedi. Görüncede kimlikte ne yaziyorsa o soylenor dedi.  Bende içim almıyor diyemiyorum dedim. Ben annesiyim alışte derim ali dr derim ali ihsanda derim kim Krisacak dedim. Görümce de bizde halasıyız dedi. Tamam o zaman degistirelim adını dedim bir sey demediler. Konu kapandı. 

Gece  yatarken eşimle kavga ettik. Senin ailende tam adini demiyor ali diyor. (  Bu arada babamın ismi ali.) Koskoca adama Aliş denir mi.  Senin huyun değişti sen böyle değildin. Senin derdin beni ailemle düşman etmen. Sen daha çocuksun kizin babasının yaninda icime sinmiyor dedin babasının adına. Böyle dedi. Ve ben kararlıyım o isim değişecek bildigim kadarıyla evli olduğumuz için anne baba bir başvurması lazim. Nasil yapacağım bilmiyorum. Ve bugün onlarin yanında hep ali diye cagirdim babamin ismiyle 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
En başta kimseyi karıştirmicaktin şimdiden sonra değiştirsende istediklerini der bence onlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
babanın adını koymuş gibi düşün ali de sende 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Senin tek yanlışın o isim içime sinmiyor demek bence. 

Tepki verdiklerinde ben babama degil ogluma sesleniyorum istersem Aliye derim dogumu sanciyi bulantiyi ben cektim hatriniz kirilmasin diye babamin adini koydum kimlikte adi yaziyor sizde abartmayin isterseniz deseydin direk kuzum
0 oy
(7,951 puan) tarafından
O görümcenin ağzını kıçına kadar yirtasim geldi ona ne oluyo ila o burun her işe karışacak
0 oy
tarafından
Aahhaha yaa yuh güldüm ama kusura bakma bunun tartışması da olmamalı yani bu kadarı da cook fazla gerçekten kizz onlara neee cocugundan ister Ali dersin ister Mehmet halasiymis dayisiymis benim kızımın adı Masal ben masalkuş diyorum bazen kizz Fatma diyorum yani babası bile bazen diyo bizim Fatma napiyo :D 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
İşte bu yüzden kaynana kayınbaba ismi konulmamali çok karşıyım sinir olur oğluna bişey dersin kendi üstüne alınır ne saçma 
0 oy
tarafından
yani alis dedigimde isminin kivrilmasina sinir olan baba oldugu icin dikkat ederdim buyuklerin dusuncesini degistiremeyecegime gore evliligimi boazmaya gerek yok.. kayinpederin yaninda mi icime sinmiyor dedin yani oyle demen de evt biraz esini kotu duruma dusurmus, en basta koymayacaktin, koyduysaniz bu konu artik kapanmis.. Ali guzel isim bosa benm dedigim olsun onun dedigi olsun die kavga etmeye gerek yok. ikiniz daca acip mahkemede hakime rizanizin oldugunu soylemeniz gerek aksi halde drgismex
0 oy
tarafından
Keşke ilk başta karismalarina izin vermedin eşimin tarafı herşeyimize karışırdı halada karışır ama lüksü onlara vermedim dedim ya benim ya eşimin dediği olacak eşimde ne hikmetse benimle aynı fikirdeydi annesi dedi bizim dediğimiz olsun eşimde dedi biz yaptıysak bizim dediğimiz olmalı esimle ortak isim koyduk keşke sizde öyle yapsaydiniz
0 oy
tarafından
Ay bir Ali İhsan da bizde var asla asla koymam demişim bir oğlum olursa sevmiyorum babasını cidden hem kızıma annesinin adını koydum severek de koydum annesi iyi bir sorunum yok ama baba asla olmaz o ismide sevmiyorum ben küçük çocuğa Ali İhsan nedir sadece Ali olsa hadi neyse Allah affetsin diyorum babasına bir şey falan olursa sonra oğlum olsa adını koymak zoruna kalırım diye erkenden ikinciyi bile getirmeyi düşünüyorum yeminle okadar ki taktım doğru değil böyle düşünmek ama ölünce hemen koyduruyorlar büyük olay çıkar ya

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 277 göst.
0 oy
3 cevap 159 göst.
0 oy
4 cevap 207 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 207 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu

379,849 soru