0 oy
642 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Ama eşimin rızası yok. Dun cok kotu kavga ettik. Küçük görümce ve kaynanam varken. Aliş dememden neden rahatsız oluyorsunuz dedim.  Baban tam  adını desinler diyo dedi. Görüncede kimlikte ne yaziyorsa o soylenor dedi.  Bende içim almıyor diyemiyorum dedim. Ben annesiyim alışte derim ali dr derim ali ihsanda derim kim Krisacak dedim. Görümce de bizde halasıyız dedi. Tamam o zaman degistirelim adını dedim bir sey demediler. Konu kapandı. 

Gece  yatarken eşimle kavga ettik. Senin ailende tam adini demiyor ali diyor. (  Bu arada babamın ismi ali.) Koskoca adama Aliş denir mi.  Senin huyun değişti sen böyle değildin. Senin derdin beni ailemle düşman etmen. Sen daha çocuksun kizin babasının yaninda icime sinmiyor dedin babasının adına. Böyle dedi. Ve ben kararlıyım o isim değişecek bildigim kadarıyla evli olduğumuz için anne baba bir başvurması lazim. Nasil yapacağım bilmiyorum. Ve bugün onlarin yanında hep ali diye cagirdim babamin ismiyle 

29 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Neden en başta rıza gösterdin onların isme karışmasına..coktaa halasi yani benim doğurduğu çocuktan ona ne o anca dış kapını dış mandali olur karışamaz öyle herseye 
tarafından
Heves etmişler gonulleri olsun dedim simdiki aklım olsa yapar mıyım
(9,626 puan) tarafından
İşte malesef sonra böyle tepene cikiyolar..benim aram mükemmel olsa bile hayatta onların dediği ismi koymam hem ben 9 ay taşıyıp zorluğunu ben cekicem hemde ileride elbet pişman olurdum o yüzden isim konusunda  yani karı koca dışında  kimse karışmamali bana çok ters geliyo
-Reklam-
+1 oy
(573 puan) tarafından
Ee bende kaynınbabamın adını koydum adı Mustafa ama mıstık mıstafa musti falan diyorum kimse bişey demiyo ne alaka aliş diyince noluyomuş ki 
+1 oy
tarafından

Ahada benim kaynanam 2:D

Oğlumun adı Fikret (kayinpederimin ismi) ama ben esime en başında ben bu şekilde seslenemem fiko derim dedim

Eşimde bunu kabul etti

Kayinvalidem adı fiko mu diyor 

Çocuk benim istersem bambaşka bi isim bi söylerim kime ne dedim 

Dahada kimse karışmıyor 

Halaya neymiş hem ya

Çocuk benim çocuğum ona noluyoo

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çocugun adı ali mi aliş mi anlamadım
tarafından
Dunki postumu okursan daha iyi anlarsin. Istemeye istemeye oğluma kayonbabanin adini koyduk ali ihsan içim alıp diyemedim ali ihsan diye seslenemedim. Bende Aliş dedim. Kayinbaba kızıyormuş benim adım Aliş degil adımı desinler diye. Dun o yuzden kavga ettik
(25,224 puan) tarafından
En başta kabul edilmicekti ya, ama ali ihsan çok güzel bir isim
tarafından
Sevemiyorum oğluma o şekilde seslenemiyorum
tarafından
Ay ne alaka sanki kayinbabana mi diyosn alis diye onun adı ayri oglunun adı ayrı dunyada tek onun adı mi ali ihsan rahatsiz olacakti koydurmasaydi madem
(2,537 puan) tarafından
İyi de siz kayınbabanıza Aliş diye seslenmiyorsunuz ki kendi evladınıza bu sesleniş o neden üstüne alınıp gribe girmiş, karısı ona Alim desin İhsanım desin ama evlat sizin ne dediğinize de karışmasınlar evinize bu kadar müdahale etmesinler.
0 oy
tarafından
Ay ne saçma sen adama seslenmiyorsunki. Oğluna sesleniyorsun. Ne istersen onu dersin. 
tarafından
Isye anlatamıyorum
tarafından
Keşke ilk başta kabul etmeseydin diycemde. Ne bileceksin böyle olacağını. Bence değiştirmene izin vermezler
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Herkes kendi doğurduğu çocuğa karışsın 
0 oy
(597 puan) tarafından
Vende suan oglumun ismini degismek icin savasiyorum cnm. Almanyafa yasiyorum ve burada daha zor. Bir suru kagit kurek istiolar anneden ve babadan. Dun basvuruyu yaptim kesin eksik kagit cikacak. Esimle zorla imza attirdim vallaha yalvar yakar. Ogluma Kamber-Münir diye sesleniyorum ve benim tarafim komple oyle biliyor ismini. Dogum gunz pastasindan tut emzik zincirine kasar heraeyin resmini cektim Kamber - münir ismini kullaniyoruz diye. InsaAllah kabul ederler. Ama sanirim basvuru yetmio birde randevu vercekler oraya gidip onay vercez tabi esim onada sorun cikarcak yalvar yakar. Simdi yine hamileyim oglan olursa buna adam akilli koy karar ver ama oyuncak etme dicem (daha dun ogrendi hamile oldugumu bi sindirisn oyle diycem). 

Biz yuvamiz kurtulsun diye ses etmioz ismi koysunlar diozda pismab ediolar. Benimki bide gevur ismi koydu Kamber Kaiser. Kaiserin anlami Kaan ile ayniymis simdi kaan olsun dio aman benim olay karisik. adak adadim resmen sag saglim ismi degisirsem kamber Münir diye
tarafından
Ben de kamber Münir ismini degistireveksin zannettim, kamber Münir ne ay
(597 puan) tarafından
Kamber Münire benim rizam vardi halada var. Ikiside kayinbabamin ismiymis ama münirin anlami Allahin nur sacan sifati demek. Kocam sagolsun onu sadece gobek ismi olarak koydu. Kaiseri ikinci isim olarak koydu. Suan oglum kamber Kaiser ama resmen kimseye soyleyemiom utaniom. Herjez kamber münir olarak bilio bende nufusdada oyle yazsin diye savasiom iste.
tarafından
İnşallah istediğin olur canım tez zamanda
0 oy
tarafından
Keşke başta yok deyip kestirip atsaydin,ben öyle yaptım valla. Büyüklerin isimlerini koymuycam dedim, kaynanam babanın adını koysan falan dedi hayır ben büyüklerin isimlerini koymak istemiyorum kimse karışmasın,anne babası kim oğlumun ben ve eşim ikimiz karar verdik ve bu isim olacak kimseyi ilgilendirmez dedim
0 oy
tarafından
Birde gobek ismi koy cocuguna ne istiyosan sen oyle seslej onlarda ali diye seslensin ne var bunda ya sen annesisin istedigini soylersin gorumcene noluyo bu kadar 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Tamm sen kayinpederin ismini vermissin de sonucta o küçük  bebek âliş demende bi sorun yok ki bebegine sesleniyorsun sonucta . Cok tuhafina gitti kayincaliden ve gorumcenin konusmalari. Ben çocuğuma istedigim gibi seslenirim.kime ne yani. Bu arada ismi de kötü değil ali ihsan güzel bi isim . Sen âliş demeye devam et bosver onları 
0 oy
(7,543 puan) tarafından
En azından sadece Ali koysaydın yada ikinci isim olarak kendi içine sinen bir isim koyabilirdin buna ikna edebilirdin bence eşini.
tarafından
Ay olur mu kendi babamın adını koyarim mazallah.  Ben yigit ali koyacaktim 90 yaşındaki babaanne gekin kendi babasının adini mi koyacak diye laf etti. Aman me sen sor ne ben anlatayım. Sinirlerim tavan
0 oy
tarafından
En başta koymucaktn canm kaynanam kızım için annesinin ismi ni firdevs istedi kendi annem zeynep istedi eşimle derin ismini koyduk 
0 oy
(5,804 puan) tarafından
Benimde 2 dedesinin adı kimsenin 1 ismiyle hitap etmesine izin vermiyorum büyüyünce o kullanacağı ismi seçsin şuan herkes 2 ismiylede seslensin diyorum mesele dedelerinin küsmesi falan değil oğlun daha küçük biri ali ihsan biri aliş biri ali vs derse çocuğun kimlik karmaşası yaşar. Konuya gelirsek eşinden başka kimsenin söz hakkı yok bu konuda görümcen vs onlar dış kapının dış mandalı slak gibi bende halasıyım demiş sanki o taşıyor 
0 oy
(1,117 puan) tarafından
O bu kadar her şeye karışan görümcelerin kendi çocukları olsa kayınbabalarinin adını bırakır mı acaba...

Her zmn gelinlere laf geçirme pesindelrr..

Cekilmzlerse sende gtme bı DHA canım kafan rahat olsn bari...
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Ya ikisinin adını da koymucaktın canım yada koydun şimdi öyle seslenmeyecektin. Hemde isim kısaltmak lakap takmak dinimizce hiç hoş karşılanan bi durum değil günah diye biliyorum. İki isim de çok güzel sen inatlaşmışsın bence o yüzden zoruna gidiyor
0 oy
(12,926 puan) tarafından
Ay var ya sanki halası annesi oluyor ya :D bende halasiyim ne demek sen kimsin ya :D
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Ali cok güzel bir isim bence:)oğluşumun ismi beğenmediğinden mi yoksa kayınbabanin ismi olduğu için mi tepkin
0 oy
tarafından
Halasina ne oluyormus ki ben olsam sana ne derim yani sen kim k*pek yani halasi da olsa karışamaz bı de çocuk benim yani istedigimi derim onlara ne 
0 oy
(350 puan) tarafından
Sen hatır bilmişsin adamın ismini koymuşsunda şimdide oğlunu nasıl sevip seslenecegine mi karşıyorlar bence hiç hakları yok sen çocuğuna istediğin şekilde seslenebilirsin 

İşte boyle yüz vermeyecen kuzum yüz verdin mi tepene çıkıyorlar insanlar iyilik bilmiyor ancak iyiliği suistimal etmesini bilirler 
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Boşver kim ne derse desin çocuk senin bizde kayınvalidemn adını koydk ama hiç demiyoruz nisa diyorz ilk baslarda sorun ettiler simdi onlarda alıstı artık bende alıstım ismine ilk zamanlar inat ettikleri için diyesm gelmiyodu ama şimdi bende bazen ismini kısaltıp neroş diyorum:D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 273 göst.
0 oy
3 cevap 148 göst.
0 oy
4 cevap 205 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Gammmze (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 206 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu

378,255 soru