0 oy
207 göst.
Diğer kategorisinde (1,437 puan) tarafından
İsmini ve soyadini beğenmeyip değiştirmek isteyen var mi

Bunun için devlet nüfus müdürlüklerine e devletten başvuru yaparak dava açmadan değiştirme hakki vermiş son gün 22 aralık şahsen ben adımı begenmiyorum ve 

Umay

Olarak değişmesi talebinde bulundum 

Çocuklarınız içinde degisimde Bulunabilirsiniz 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
E-devlette sadece başvuru yapıyorsun hemen değişmiyor yine mahkemeye gidiyorsun 
(1,437 puan) tarafından
Mahkemeye gitmeden il ve ilce nüfus müdürlüğü karar veriyormus canım geçici süreliğine
tarafından
Ben kızımın ismini değiştirmek istiyorum ama sadece ikinci ismini o da baba onayı gerekiyormuş değiştiremicem sanırım.. babası annesinin adını koymuştu :( istemediğim halde
(1,437 puan) tarafından
18 yas altı için baba onayı da gerekebilir canım evet :(
tarafından
Maalesef öyleymiş..bahar ismi çok güzel aslında neden değiştiriyorsun ki
(1,437 puan) tarafından
Adımı bulan insani hic sevmiyorum hep değiştirmek istedim ama mahkemede uğraşmak zor geldi cnm
-Reklam-
0 oy
(3,491 puan) tarafından
İsmin nedir?  Umay ne anlama geliyor? 
(1,437 puan) tarafından
İsmim bahar ismim Güzel ama ismim ole ilgili özel sebepler vardı koyan insan ile ilgili bu Yüzden hic istemiyorum umay da devlet kuşu demek
0 oy
tarafından
Biri daha vardı adini degisecekti ne yaptiysak soylemedi adini degisti mi acaba. Adın Bahar  mı guzel isim bence umaydan daha iyi gibi
(1,437 puan) tarafından
İsmim güzel ama adımın bahar olmasıni isteyen insani hic sevmiyorum bu sebeple hep değiştirmek istedim mahkemede uğraşmak zor geldi simdi boyle birşey duyunca hemen başvuru yaptim
tarafından
Haa valla yeterli bir sebeb ama umaydan baska isim olabilir bence anlami ne
(1,437 puan) tarafından
Devlet kuşu demek:)
tarafından
Hadi umarim olur devlet kuşuda konar başina hayir sans getirsin yeni ismin sana
0 oy
(175 puan) tarafından
Başvuru yaptım bacım ismim çok eski ve malesef erkek ismi herkes dalga geçiyor bakalım inşallah düzelir 
(1,437 puan) tarafından
İnşallah canım ya bende ismim güzel olmasına rağmen koyan insani sevmediğim için istiyorum
(175 puan) tarafından
Keşke senin adın gibi kız adi olsa ismim daha ne isterim ah ah işte köy yeri zamanında herif ismi koymuşlar cahillik mi desem değer vermemek mi desem kıymetsizlik mi desem bizim köyde bir abla vardı isminin anlamı b.ok demek yani ona bakarak şükür iyi ama yinede insan üzülüyor birde isim kaderi çok etkilermis
(1,437 puan) tarafından
Ne ki adın çok merak ettim:)
0 oy
tarafından

image

Bakın ne dıyor kızlar sadece bazı durumlarda kabul edılıyor mahkemesız yanı ismin duzgunse bır sorun yoksa olmuyor 
(1,437 puan) tarafından
Denemekte fayda var evet bunu bende okudum ama çoğu insanin değişmiş millet hep fatih terim yapmış adini
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Kardeşim başvurdu Umay olarak değiştirecek :) isminden yana çok çekti çocuk hep bi travma kaldı
(1,437 puan) tarafından
Bende umay istedimmm:))
(1,569 puan) tarafından
Çok güzel isim bende çok beğeniyorum:)
0 oy
(10,925 puan) tarafından
Canım şartları var. İsmin komik ise yanlış yazıldıysa eksik harf yada fazla harf yazıldıysa kabul olıyor. Bende aslında eklettirmek cok istiyorum ama benim ii mahkeme yoluyla oluyor. 
(1,437 puan) tarafından
Bilmem haberlerde duydum canim olabilir yani bilemem :) ama benimki degissinde:)
(10,925 puan) tarafından
Keske canım. Eger ucuz bir dava ise ben isim eklettirme davası aççam.
(1,437 puan) tarafından
Sen ne eklettircen canım ne olacak ekletecegin isim merak ettim
(10,925 puan) tarafından
Sıla canım. Annemle babam sıla istiyormuş adımı. Ama eskileri bilrisin ananya babayı sallayan yokmuş. Ananem zorla kendi istedigini koydurtmuş. Annemden kac defa duydum seni sıla ıstıyordum ben diye. Annem için boyle birsey istiyorum. Bu sene annem cok çöktü yaşlandı. İstiyorum ki bir uktesi içinde kalmasın gecte olsa
(1,437 puan) tarafından
Yaaaa inşallah olur canım dene sende Rabbim annelerimizi başımızdan eksik etmesin
0 oy
(3,542 puan) tarafından
Adımdan son derece memnunum 29 yıllık Lena'yım adım ülke de herkeste yok 
(1,437 puan) tarafından
Evet adın gerçekten çok değişik canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 207 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 277 göst.
0 oy