+1 oy
327 göst.
Aile kategorisinde (1,238 puan) tarafından
Bilenler bilir teyzemin kızını kaynima istediler başka şehirde onlar şimdi nisan tarihi belli oldu ve kimse bana gel demedi istemiyorlar da zaten hayır anlamıyorum kızın ailesini ikna eden benim annem bu iş olsun diye hergun beni arayan kaynanam ve kayın babam aramaz oldu eşimin teyze de öyle bsy yok düğüne gelirsiniz dedi kaynım da istemiyo bence tek bahaneleri çocuğun yolda perişan olur zaten eltimle konuşmuyoruz bence ondan istemiyorlar düşünün kızı ben ayarladım olsun diye biz ikna ettik nisana beni deil etlimi götürecekler six olsaniz alinlazmiydiniz kaynım uçak biletiniz falan bana ait diyordu ya zaten ona aldırmam o ayrı konu da şimdi durduk yere niye böyle yaptılar 

14 Cevaplar

+1 oy
(628 puan) tarafından
İyi de sen kuz tarafısın zaten . Kaynanangil çağıracak götürecek diye mi beklenir. Haa çağırmamaları  ayıp o ayrı. Ama sen kız tarafı olarak kalk git  
(1,238 puan) tarafından
Bilmiyorum çok canım sıkıldı annem bile gidecek onu özelikle çağırdılar kaynım biletini falan da aldı maksat annem ordayken fazla bunların üstüne.gitmesinler
(628 puan) tarafından
Sen niye götürmelerini bekliyorsun. Bizde olsa böyle saçma bir şey olmaz.kız tarafı olarak direk gidilir . Asıl akraban teyzengil kan bağı soy onlarda. Kaynana kayın evlilikle gelen akrabalık. Biz de öncelik kendi tarafındır eşinin tarafı değil. Bana değişik geldi senin erkek tarafı olarak götürülmeyi beklemen.haa tekrar söylüyorum evin gelini olarak götürmeleri lazım seni. O konuda haklısın ayıp yaptıkları
(1,238 puan) tarafından
Eşimle karar verdim zaten kiz tarafi olrak teyzeme gidicez
(628 puan) tarafından
Git canım iyi yaparsın.
-Reklam-
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Yolu gecene kadar ayiya dayi de- misali olmuş sizinki
(1,238 puan) tarafından
Eltim kaynanamı gözümün önünde dövmüş insan o kadar söylim
(1,059 puan) tarafından
Yuh daha nisanlanmamis hajsgsjshdjshshshsh
(1,238 puan) tarafından
Kiz o deil büyük eltim bu ahahahaha teyzemin kizi daha nişanlamadı artı öyle biri de deil
(1,059 puan) tarafından
Heee aman ne eltisiymis buyugunede kucugunede
(1,238 puan) tarafından
Bide hepsi akraba bi ben yabancıyım şimdi bide kuzenim gelecek büyük eltim eşimin amca kizi
0 oy
tarafından
Çok net tavrımı koyar dugune de ayak basmazdım benım teyzemın kızı pardon da kaynanam ne demek benım gelmemı ıstemeyecek senın herkesten once orda olman lazım ne saçma sey orda o ortamda nasıl sen olmazsın ya sızın taraf demıcek mı bu kız nerde dıye senın kaynın sızden kız alıyo sen orda olmucaksın ne alaka yanı
(1,238 puan) tarafından
Diyarbakirliyix biz bizim orda öyle ama ben kaçarak evlendim kayın pederim 40 bin başlık parası verdi
(7,194 puan) tarafından
Peki bilezik yaptılar mı sana
(1,238 puan) tarafından
Tabi altınlarımı aldılar düğünümü yaptılar eşim tarafı elazığlı
(7,194 puan) tarafından
Sevindim iyi bari içinde kalmaz
(1,238 puan) tarafından
Çok şükür eşim icin de bsy bırakmadı saolsun
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Keske bu kadar ugrasmasaydın kuzm bosver kimi çağırırlarsa çağırsınlar sende yüzünü çevir anlasınlar 
(1,238 puan) tarafından
Bu taraf umurumda deil ama teyzelerim kuzenlerim hepsi dalga geçer benimle
0 oy
(17,775 puan) tarafından
İşleri bitmiş seninle çok ayıp etmişler
(1,238 puan) tarafından
Bende çok
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ayıp etmişler ben senin yerinde olsam tavrımi gösteririm düğün günü geldiğinde nişanı kimle yaptıysanız düğünü de onunla yapın derim ve gitmem 
(1,238 puan) tarafından
Eşim de öyle diyor
(1,105 puan) tarafından
Esini burda taktir ettim çoğu eş kardeşinin düğünü olduğu için katılmak ister böyle durumlarda da eşinin kararına saygı duymak yerine gitmeleri gerektigini söyler eşinin dediği şekilde yap bence canım
(1,238 puan) tarafından
Eşim beni onlara hiç bir zaman ezdirmedi saolsun
0 oy
tarafından
Kaynana de ki ben kız tarafım. Çok yalnış yapmışlar sana. Küzeninle aran iyise git
(1,238 puan) tarafından
Kuzenim kaynima illa tuba gelecek demiş nasıl yanimda olmazsın diyo bana da bende sozlune soyl3 dedim niye gelemiyormus tuba de
0 oy
(7,611 puan) tarafından
Canım sen hem kız hem erkek tarafısın niye dislasinlarki kuzenin ne diyor ben olsam teyzemin kızı ile elti olacağım madem en başta onu isterdim yanımda sizin iki kuzen aranız nasılki. 
(1,238 puan) tarafından
Kuzenim.her gün kaynima soyliyo5 zaten hepsi eltimden korkuyo çünkü ne zaman gitsem bana satasiyo bir olay cikartiyo madem öyle o gelmesin nişana ben gideyim
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Bence ne düşündüğünü direk yüzlerine şöyle kaynanangilin ben olsam öyle yaparım tepki köy belkide derler sonra senin teyzen kızı gelirsin diye hiç demedik zaten üstüne atarlar teyzem tarafı onlarda laf eder böyleyse hiç onların kizinida almasınlar bu işte bir iş var kuzum
(1,238 puan) tarafından
Kayın babam ariyacakmis beni kaynım öyle dedi tekarar bana gelme veya gerek yok vs derse şunu diyecem tabi baba gelmem sorun deol sizin nankör olduğunuzu unutmusum bundan sonra ne siz ne de ben naparsaniz yapın ben küçük dusucem akrabalarimin gözünde
(1,015 puan) tarafından
Şöyle cnm bencede tepkimi köy seni hesaba almamışlar sesiz kaldım ben yıllarca bana neler yaptılar bir bilsen şimdi yüzlerine söylüyorum herşeyi daha iyi için rahatliyor onlarda cekiniyor
(1,238 puan) tarafından
Teyzeme giderim kiz tarafi olrak kaynanama diyecem ne evine gelirim nede sizin tarafta olurum ben kuzenim icin gidicem
0 oy
(197 puan) tarafından
Hep öyle olur zaten işleri olana kadar senden iyisi yok aman kızım canim kızım işleri bitti istediklerini aldılar tabi seni kim takar bundan sonra.iyi günde seni istemezler ama bak aralarında bir anlasmazlik olsun hemen seni katarlar araya . Kiz teyzenin kızı sonuçta ben olsam onlardan önce giderdim teyzemin evine. Onlar gelip seni görünce bir şok yaşarlar 
(1,238 puan) tarafından
Zaten gidersem direk teyzeme giderim onlara deil
0 oy
(119,332 puan) tarafından
kiz su taki para isi noldu bak sen sunlara 
(1,238 puan) tarafından
Anlaştılar kuzum bizimkiler hepsini kabul etti
(119,332 puan) tarafından
vaay bee
(1,238 puan) tarafından
Valla öyle sevdos ben kaçtığım zaman da kayın babam bizim aileye 40 bin başlık parası verdi artı düğün yaptı altınlarımı aldı evimi serdiler haklarini yiyemem
0 oy
tarafından
Senin taraf hadi eltinden korkularına bişe dememiş sana ki yaptıkları bence ayıp teyzen nasıl demez geleceksin öyle şey mi olur diye 
(1,238 puan) tarafından
Teyzem zaten illa gel diyi karai taraf böyle diyo dedim sen merak etme iki cif laf soylicem onlara dedi ne demek sen gelemszin öyle şey mi olur dedi
tarafından
Yani olması gereken
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence keşke hiç böyle şeylere girişmeseydin daha sonra kötü olurlarsa sen suçlu olursun. Konuya gelirsek bende alınırdım
(1,238 puan) tarafından
Kaynım kötü biri falan olsa zaten asla karışmazdım bu devirde kim kim kefil olur demi kuzenim de allah var iyi biridir
0 oy
tarafından
iyi de senin teyzenin kızı kaynın dış kapının mandalı kuzenin çağırırsa git 
(1,238 puan) tarafından
Eşimle.konuştuk şimdi dedi gidicez ama orda da iki kelime söylemesini bilirim onlara

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 167 göst.
3 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sebebine (348 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 144 göst.
0 oy
2 cevap 224 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 121 göst.
23 saat önce Diğer kategorisinde Nurtopum (601 puan) tarafından soruldu