0 oy
184 göst.
Aile kategorisinde (1,981 puan) tarafından
Şimdi lonclemeyin küçük me bekliyorsun diye ama hiç bir söylediğimi  takmıyor  birseyi yapma hayır dediğimde inatla yapıyor nasıl bu durumu çözebilirim yada bu dönem Ne zaman geçer 

17 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından

Küçük ne bekliyorsun.... 

Şaka şaka kız :D

Yapma hayır demek yerine eğilip gözlerine bakıp çocugun hizasına gelmek gerekli ki koca bir dev bana hayır diyo demesin, mesela, annecim koltuktan atlaman çok tehlikeli düşersen biyerin acır uf olur, oyuncaklar atılmaz kırılırsa oyuncağın kalmaz bak bunla böyle oynanıyor gel beraber oynayalım. Ben hep bu tarz alıştırdım, hayırı da bilmesi lazım tabiki ama hayır dedikten sonra mutlaka açıklama yapman lazım, anlamaz diye düşünme onlar çok zeki emin ol. Şuan 22 aylık oğlum bi bakışımdan anlıyo yapmıcağı şeyi, konsola çıkmaya çalışıyo mesela aaa annecim oraya çıkmıyoruz dimi düşersin dediğimde hemen iniyo. Biraz üstünde durunca emin ol bak nasıl yola gelcek :D 

(1,981 puan) tarafından
Canım inanki aynısını yapıyorum hatta düşmesine bile bazen izin veriyorum  ki anlasin tehlikeli yapmasın ama benim kız farklı gider aynısını gene  yapar
(25,224 puan) tarafından
Sabırla yap biraz daha aklı erince anlıcak seni ortada tehlikeli şeyler bırakma rahat oynasın ona bi alan yap odası vsrsa oyun köşesi yap
(1,981 puan) tarafından
Yok canım  ya evinde pek müsait değil genede çok sıkmıyorum ben yapıyor istediğini ama böyle devam
-Reklam-
0 oy
(4,406 puan) tarafından
Cozebilen beri gelsin al benden de o kadar 
(1,981 puan) tarafından
Ya eltimin kızıyla 2 ay var aralarında o büyük ama annesi hayır yapma dediğinde dinliyor
(4,406 puan) tarafından
Ufak tefek seyleri bizimkide dinliyor ama israrla tehlikeli seyleri yapmaya devam ediyor
(1,981 puan) tarafından
Hiçbişey dinlemiyor maalesef
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Benimki 3 yaşına girecek halen dinlemiyo
(1,981 puan) tarafından
Ah bu bebisler
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kız daha dur ne ettin küçük ya
(1,981 puan) tarafından
Ne biliyim ya üstünede yaramaz olunca insan yetemiyor bi taktigi varsa dedim yapayım:D
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ne kadar yapma etme dersen inada yapar ve gerçekten anlamasını bekleme çünkü onun şuan herseyi keşfetme dönemi 
(1,981 puan) tarafından
Evet ama tehlikeli şeyler yapıyor hep korkuyorum ona bisey olcak diye
(9,626 puan) tarafından
İnan benim oglumda öyle bende hep diken üstündeyim 22 aylik işine geldiği şeyi dinliyo işine gelmeyeni gözümün içine baka baka yapiyo gecen gün sehpayı ters çevirmiş ayağı kaydı sehpanın ayağına yanağını çarptı mosmor oldu
0 oy
(119,168 puan) tarafından
sanirim ilj okul donemi gececek
(1,981 puan) tarafından
Ya sabır diyerek buyutucez o zaman
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Malesef cnm çok muzdarip im çocuğum 3 yaşına girecek asla dinlemiyor kızınca gülüyor tek babasını dinliyor
(1,981 puan) tarafından
Benimkide bi tek babası bende babası bisi dess kıyamıyorum eşimde kıyamıyor anlicagin parmağında oynatıyor sipam
0 oy
tarafından

Benimki de öyle bı de gözüme baka baka gülerek yapiyo:D sonra bende dayanamayıp gülüyorum sonra bogusuyoruz :D

(1,981 puan) tarafından
Hahaha aynen aynen
tarafından
Dağıttıkları yeri toplamak da bana kaliyo gunde 30 defa aynı yeri topluyorum ☺️
0 oy
(396 puan) tarafından
Benim oğlan 2.5 yaşında tınlamıyor 1.5 yaşındaki nasıl dinlesin 
(1,981 puan) tarafından
Dinleyen çocuklar car canım
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Önce sakin ol dikkatini başka yöne çek o zaman yapmıyor hayır kelimesini fazla kullanma peşinden gitme o senin yanına gelir diye düşünüyorum benim kızda öyleydi biraz dinliyor
(1,981 puan) tarafından
Evet anlık unutuyor gene yapıyor biraz inadiz
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Kızım 3 buçuk yaşında sözümü dinlemiyor 
(1,981 puan) tarafından
Vay halime:D
0 oy
tarafından
Her cocuk bir degil ki canm yapma etme dersen inadina yapar
(1,981 puan) tarafından
Evet inadına yapıyor cidden :)
0 oy
tarafından

Benim ki 3 yaşında hâlen aynı mecburen biraz daha büyümesini laf dinlemesini bekliyorum:ermm:

(1,981 puan) tarafından
Daha yolun başındayız desene
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Hayır demekten çok sebebini konuş sürekli hayır denmekten çocuk asla hatıra etki vermemeye başlar 
(1,981 puan) tarafından
Evet açıklıyorum ne olacağını tehlikeli olduğunu ama gozumun içine baka baka yapıyor geme cadı
(4,961 puan) tarafından
Aman çocuk işte
0 oy
(9,504 puan) tarafından
Kız normal benimkide o aylarda dinlemiyordu 20 aylık oldu hala aynıyız 2 yaşında nasıl olacak bakalım yapma dediğim herşeyi yapıyor o yüzden saldım bende istediğini yapsın şuanda bebek 
(1,981 puan) tarafından
Kendine zara vermese bende salicam ama işte
0 oy
tarafından
Valla 5 yaşındaki dinlemiyor ki 1 buçuk yaşındaki dinlesin 
(1,981 puan) tarafından
Hımm demekki bu huy

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 230 göst.
21 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 395 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 575 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Butterffly- (568 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 245 göst.
29 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,753 puan) tarafından soruldu

378,423 soru

11,327,292 cevap

34,780 kullanıcı

...