0 oy
1,554 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,318 puan) tarafından
Hanımlar merhaba. Kurbandan kalan kıyma var buzlukta köftelik ve mantı için ayırmıştık. Hemen yapamadık benim dogum girdi araya derken. Şimdi ciksrtsak oruca köftelik mantı yapıp atsak olur mu. Donmuş kıyma sonuçta çözülecek. Tekrar donacak terettüt ettim. Sizler nasıl yapıyorsunuz

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Olmaz cnm et cozulduktem hemen sonra bakteri üretir yeni kıyma al mantı için ramazanda onları köfte yaoarsin
(1,318 puan) tarafından
Mantıklı teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çözülüp tekrar dondurmak olmaz canm ic harcini pisirip yapsan olmaz mi
(1,318 puan) tarafından
Öyle de olursa olur tabi mantı 8cin. Sulu köfte olmaz o zmn teşekkür ederim
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Eğer fırınlayıp buzluğa atacaksan olur çünkü et pişmiş oluyor ama çiğ atacaksan olmaz canım 
(1,318 puan) tarafından
Sulu köfte için nasıl yapmalıyım peki.
(4,089 puan) tarafından
Hiç onu yapıp buzluğa atmadım ya sadece biz mantı yapacaksak mantoyu yaptıktan sonra fırın tepsisine koyup 5 10 dk pişiriyoruz ama tam pişme değil sadece kuruyor ondan sonra soğuyunca buzluğa atıyoruz acaba tavada pişirip atsan olur mu ki köfteyi de çıkarınca direkt yemeğin içine koyar kaynatır altını kapatırsın
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ben buzluktan çıkan kıymayı köfte yapio atıyorum cnm
0 oy
tarafından
Bence yapma ne olur ne olmaz
0 oy
tarafından
Kız kıyma etin buzlukta bekleme süresi 3/4 ay diye biliyordum bozulmamış mıdır?
(1,318 puan) tarafından
Yok canım bozulmamistir taze et sonuçta.
tarafından
Aşkm beyaz et 6 ay kırmızı et 1 sene kalabilir buzlukta . Et fabrikasında muhasebeciyim yorumunu görünce bilgilendirmek istedim
tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Geçenler de yaptık canım hem köfte hem mantı valla dışarıdaki ete güven olmuyor hemde çok pahalı yıllardır böyle yaparız bir sorun yaşamadım
(1,318 puan) tarafından
Buzluktan çıkarıp mi yaptınız.  Sonra geri buzlugami attiniz. Emziren anne olduğum için bir terettüt yaşıyorum. Sorun olmuyorsa o şekilde yapayım bende.
(5,134 puan) tarafından
Evet canım buzluktan çıkarıp yaptık tekar koydum
0 oy
(1,888 puan) tarafından
Çözdürdüğüm bir şeyi hiç geri dondurmuyorum canım tehlikeli açıkçası
0 oy
tarafından
Bnce buzluktakinden yapma canm , aynı gün yense olur ama çözülüp işlem yapıp tekrar donmaz et kıyma

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 352 göst.
0 oy
15 cevap 458 göst.
25 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde gulistaN18 (2,163 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 2,669 göst.
31 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 724 göst.
9 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu

381,702 soru

11,426,604 cevap

34,987 kullanıcı

...