0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından
Kızlar Kefir içirmek istiyorum kızıma 8 aylık şuan migrosta kefirzadem ye bi Kefir varmış içeriği falan güzelmiş bi arkadaşım öyle diyo araştırmadım daha bugün de komşumla konuştuk Kefirde inek sütü yok mu zararlı değil mi çocuğa hele ki 1 yaşından önce dedi kafamı karıştırdı benim ya 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
peynir, labne, yoğurt bunlarda da inek sütü var ama veriyoruz. kefir de peynir ve yoğurt gibi fermente bir ürün olduğu için veriliyor 6 7 aydan sonra diye biliyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bir yasa çay bardağından az verilir ona göre çok az ver ben vermedim
0 oy
(909 puan) tarafından
6 aydan sonra evde kendim mayalama yaparak verdim canım. Market olan kefir sevmedi
(22 puan) tarafından
Yorumunuzu gördümde merak ettim kefiri nasıl evde mayalı yordunuz.
(909 puan) tarafından
Bende kefir mayası var canım. Süt alıp kayanıtıyorum soğuyunca cam kavanoza kefir mayası koyuyorum üzerine süt koyup ağzı kapalı ışık görmeyen yerde 36 saat bekletiyorum. Metal olmayan süzgeç süzüyorum kefir mayalama yapmaz isem cam kavanoz koyup süt yada su koyup dolaba bırakıyorum. Hiç bir şekilde metal değmiyor tahta kaşık, cam kavanoz, süzgeç metal olmayacak.
(22 puan) tarafından
Anladım. Mayayı nerden aldınız peki. Benim çocuklar seviyor ama meyveli alıyoruz. İnsan güvenemiyor markette satılanlara.
(909 puan) tarafından
Görümcem iş yerinde bir arkadaş vermiş. Oda bana verdi mayalıyarak çoğalttım canım. İst oturuyorsan verebilirim.
0 oy
tarafından
Canım 6 aydan sonra verilebilir çok iyi ama  benimki sevmiyo pek bı kaç yudum tek
0 oy
(34 puan) tarafından
9 aylık oğlum sürekli alırım sade sevmiyor meyveli alıyorum her sabah kahvaltıda yarım çay bardağı içirmeye çalışıyorum bi zararı yok aksine probiyotik olduğu için bağırsaklarına iyi gelir fermente süt olduğu için gaz yapmaz
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Direk kefir vermedim.  Kefirden peynir yaptım onu veriyorum seviyor kızım 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Bizde 8 aylığız yeni vermeye başladım 2 sefer. Sevdi tadını sade olanıda meyveli olanıda denedim bence gayet sağlıklı. Mesela evde meyve püresi yaparken onun içinede katabilirsin.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 161 göst.
7 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zbasmmr (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 49 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
31 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 212 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Merve34aslan (143 puan) tarafından soruldu

381,494 soru

11,421,714 cevap

34,977 kullanıcı