0 oy
1,009 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşim bana şiddet uyguladı demistim lohusayım bir aylık bebegimle annemlerdeyim. Bu zamana kadar nikah yüzüğü mobilya perde ne kaynana geldi ne kendi hep ailemle ben koşturdum kendisi sadece parasını verdi. Evlendik yine aynı oldu hamile kaldım ailem götürdü hastanelere doğuma bebsk muayenesine çünkü eşim çok yoğunum yorgunum diyor sürekli kendisi veteriner ailem bugün eşimin yoğunluğunu sordu asla beni çoksunmazlar sadece evliyim doğal olarak eşimin başında durmasını istiyorlar yanlış anlama diye de üstüne basa basa dediler. bende aradım biraz başımızda dur dedim ki daha önce de çok demiştim vakit ayirmiyon telefon elinde paso diye çok tartistim. Neyse duramam çalısiyom yoğunum dedi. Bize vaktin hiç yok bir gününü ayır bari dedim bir günüm bile yok dedi. Yarım gün ayır senle bı dondurma yemek bı alışverişe gitmek gezmek istiyorum dedim. O zaman çalış atan öyle konuş dedi. Şimdi maddi yüküm çok dedi ben senden her gününü istemiyom dedim yok bir günüm bile yok dedi laf bana geldi ben sana bakmak zorunda mıyım dedi bu lafı bana üç kez kullandı bugünle birlikte evet dedim kimse kimseye bakmak zorunda değil herkes kendine bakıyor bu hayatta dedi çok zoruma gitti her bu lafı kullanmasi içime oturuyor aileme de laf dedi iki bişe yapıyorlar gotleri kalkmasin diyor bende bosanalim madem başımızda durmuyon bize yoksun dedim o da boşan git bol şans ben uyucam hadi dedi  kapattı ben hep ağlayarak bebek emziriyom çok yoruldum ona göre bu dediklerinde bişe yok elimi kolumu sıkması yüzümu sıkması şiddet degil ben dava acacam ama çekişmeli oluyor bir yıl içinde olduğu için dava açmak paralı mı maddi açıdan bosluktayim beni bilgilendirirseniz sevinirim.

24 Cevaplar

0 oy
(1,928 puan) tarafından
Eşin olacak kişi çok terbiyesiz. Hiç muhatap olmayın. Allah yardımcımız olsun.

Siz yaşadığınızı evlilik sanıyorsunuz, bu kadar üzülmeniz hırpalanmanız boşuna.. Kurtulun şu kaba adamdan. 
-Reklam-
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Seven bi insanım tavırları değil yazık boşan bencede bununla hayat geçmez ailen arkandaysa çalışır bakarsın yavruna 
0 oy
(322 puan) tarafından
Canım senin postlarını hep okuyorum. Ve inan senin için çok üzülüyorum. Lütfen bebeğin ve kendin için güçlü olmaya çalış. Hayat o kadar boş ki. İlk evliliğim tam bir kabustu. O kadar çok hakkim yendi ki. 4 sene boşanma davam sürdü. Düşünsene 4 sene hiç yüzünü bile görmediğin bir adamla resmiyette evlisin onun soyadını taşıyorsun. 4 ay evli kaldık çocuğumuz falan yoktu şükür. Bidaha evlenmem diyordum. Boşanma davasıyla o kadar çok uğraştım ki evlilikten değil boşanmadan nefret etmiştim artık çok zorlu bir süreç. Sonra hem çalıştım hemde kpss hazırlandım atandım.ve aşık oldum evlendim. Elbette sorunlar tartışma oluyor her gün güzel geçmez. Şuan iki tane çocuğum var kızım 2.5 yaşında ve böbrek hastası. Onun bir böbreğini dünyalara değişmem. Hastane hastalık o kadar çok uğraşıyoruz ki. Ama annelik bunu gerektiriyor. Hiç off demedim o iyi olsun başka bisey istemiyorum. Eski eşimin bir oğlu olmuş duyduğum kadarıyla  benimde bir kızım bir oğlum var. Hayat işte 8 sene önce ayrıldık kim derdi ki bambaşka hayatlar yaşayacağız. Cok üzüldüm senelerce ama şimdi iyi ki diyorum çocuklarıma bakıp. Bir annenin bütün dünyası evladıdır. Allah başka dert vermesin deyip ayağa kalk silkelen. İnan seneler sonra bu acıyı hatırlamayacaksın bile. Zaman böyle bisey hissettiklerini asla unutmazsın ama canını acıtmaz artık. Kendin için evladın için güzel bir hayat kur ve yaşa. Yaşadığın her günün kıymetini bil.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım ben daha önce veteriner yanında 12yıl sekreter olarak çalıştığımı söylemiştim.Evet çok yoğun ve stresli sinirli oluyorlar.Ama benim patronum hiç bir zaman eşini dövmemiş, maddi bakımdan mağdur etmedi.Patronumun eşi gelir kasadan para alır giderdi.Ev hanımı olmasına rağmen ayda 2-3kere kuaföre giderdi.6ayda bir eşya değiştirirdi.Beraber bi cafeye gidemezlerdi ama bazı köylere giderken patronum eşi ve çocuklarını da götürürdü.Normal gezmelerini patronun eşi kızlarını alır kendi giderlerdi.

Patronun eşi anlatmıştı bana , evlendikleri günün sabahı erkenden kalkıp inek doğurtmaya gitmiş köye.Eşi adamın mesleği bu nağsın diyor, ama kocası da asla maddi yönden mağdur etmiyordu.Kargodan gelen elbise paketleri ilaç kolileriyle yarışıyordu. 

Senin eşinin mesleğine saygı duyabilmen için maddi açıdan seni mağdur etmemeli yarım saatcikte olsa en küçük zamanını seninle geçirmeye çalışmalı.

Avukat için barodan yardım alabilirsin canım .Hakkında hayırlısı olsun

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 2,525 göst.
20 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 325 göst.
12 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 624 göst.
0 oy
12 cevap 333 göst.