0 oy
1,007 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşim bana şiddet uyguladı demistim lohusayım bir aylık bebegimle annemlerdeyim. Bu zamana kadar nikah yüzüğü mobilya perde ne kaynana geldi ne kendi hep ailemle ben koşturdum kendisi sadece parasını verdi. Evlendik yine aynı oldu hamile kaldım ailem götürdü hastanelere doğuma bebsk muayenesine çünkü eşim çok yoğunum yorgunum diyor sürekli kendisi veteriner ailem bugün eşimin yoğunluğunu sordu asla beni çoksunmazlar sadece evliyim doğal olarak eşimin başında durmasını istiyorlar yanlış anlama diye de üstüne basa basa dediler. bende aradım biraz başımızda dur dedim ki daha önce de çok demiştim vakit ayirmiyon telefon elinde paso diye çok tartistim. Neyse duramam çalısiyom yoğunum dedi. Bize vaktin hiç yok bir gününü ayır bari dedim bir günüm bile yok dedi. Yarım gün ayır senle bı dondurma yemek bı alışverişe gitmek gezmek istiyorum dedim. O zaman çalış atan öyle konuş dedi. Şimdi maddi yüküm çok dedi ben senden her gününü istemiyom dedim yok bir günüm bile yok dedi laf bana geldi ben sana bakmak zorunda mıyım dedi bu lafı bana üç kez kullandı bugünle birlikte evet dedim kimse kimseye bakmak zorunda değil herkes kendine bakıyor bu hayatta dedi çok zoruma gitti her bu lafı kullanmasi içime oturuyor aileme de laf dedi iki bişe yapıyorlar gotleri kalkmasin diyor bende bosanalim madem başımızda durmuyon bize yoksun dedim o da boşan git bol şans ben uyucam hadi dedi  kapattı ben hep ağlayarak bebek emziriyom çok yoruldum ona göre bu dediklerinde bişe yok elimi kolumu sıkması yüzümu sıkması şiddet degil ben dava acacam ama çekişmeli oluyor bir yıl içinde olduğu için dava açmak paralı mı maddi açıdan bosluktayim beni bilgilendirirseniz sevinirim.

24 Cevaplar

+12 oy
(833 puan) tarafından
Tabiki insanlar isteyerek calısabilir. Asla feminen konusamıcam. Sana cocuk yaptırmasını biliyorsa yeri gelip koynuna almayı biliyosa ** gibi bakacak bakamıyormu en. Temizi ayrıl kurtul. Gavata bak. Karıya calış denir mi lan. Hayvanlarla ilgilene ilgilene beyni bozulmuş. Bence kendiside bi baytara tedavi olsun!!! 
-Reklam-
+2 oy
(100 puan) tarafından
Barodan avukat bedava. Bi dava açmaya para veriyorsun canım ailenin arkanda durması lazım. Canını o vermedi sana seni bu kadar eziyor. Sil o gözyaşlarını bebeğine sarıl sıkıca herşey olacağına varıyor Rabbim hakkında hayırlısı ne ise onu nasip etsin. Gercekten netsen Bi şekilde aç o davayı yardım iste ailenden Bi dava açmaya verecek paraları yokmu. Ömür boyu değmiyor maalesef yuva bozulmasın taraftarı değilim ama sürekli de üzülmez evlilik iki kişinin dertlerini hafifletmesiyle paylaşmasıyla olur dert üstüne dert bindirmekle değil benimde eşimle sorunlarım var sonum ayrılık gibi gözüküyor. Allah hayırlısını versin 
0 oy
tarafından
Davanın gidişatı ya da nasıl başladığı hakkında bi fikrim yok ama umarım ki barışmaya kalkmazsin 
tarafından
Dönüşü yok artık beni sığdırmadi evlendik evleneli atan çalış atanacam demiştim evlenmeden önce ama atsnamiyorum çok yıprandım yemin ederim çok yıprandım Allah sorsun hesabını benim gücüm o insana yetmedi
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım tabi bu devirde kimse kimseye bakmak zorunda değil ama eğer gotune guvenip evlendiyse el kadar bebeğe lohusa karısına bakmak zorunda esek gibi bakcak bakamiyosa evlenmeyip kendine hizmetci tutcakti
0 oy
(7,367 puan) tarafından

Dava acmak parali ama galiba 

Biliyorum senin postlarinla cok karsilastim hakkinda hayirlisi olsun bakmayacakti ne die evlendi cocuk yapti gerizekali adam 
0 oy
tarafından
Madem sorumluluk alamiyorlar neden evleniyorlar. Allah akıl versin evlenip cocuk yaomasini biliyorlar eşe cocuga bakmada yok.vakit yokmuş. Bazi erkekler evlenince neden boyle oluyorlar anlamıyorum 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
En sinir olduğum erkek modeli vurdumduymaz laflari ti ye alir gibi konusma. Seninle silah zoruyla evlendi sanki a.ş.a.ğ.ı.l.ı.k.  evlenmeden önce anlamadin mi canim bunun böyle pislik olduğunu kurban olsun sanada çocuğunada. Ona olucak her gün parasini çatir catir yiyen birisi üzerinede boynuz takicak birisi ki öylesini sever böyle adamlar. Hayatini maf edicek bi zilli çiksin da karşisina senin kiymetini anlasin ahh vahh çeksin ben ne yaptim desin ş.e.r.e.f.s.i.z 
(2,291 puan) tarafından
Ne demek ya eski sevgilisini ise almak
(2,291 puan) tarafından
Baska insan mi kalmamis hic iyi niyetli hissetmedim
tarafından
Tatlım eski sevgiliyi bırak ise almak konuştuğu anda ben çok kötü yapardım eşimi konuşmaya bile cesaret edememeli normalde  ne demek ya haklısın eski sevgiliyi ise alipta senle ilgilenmesi ne demek seni her duruma alistirmis kabul etme hak etmiyorsun tabikide böyle davranilmayi, bence en kısa zamanda Bosan ne hali varsa görsün ailenin yanına git çocuğun büyüdükçede kendini toparlar çalışırsın ne kadar düşüncesiz insan küçücük bebekle hem sana çocuk yaptırıyor hem senden para bekliyor çalıssamda inadimdan öyle adama para vermezdim bir küçücük sözünü bile dinlemem ne cesaret sana her istediğini söylüyor söyletme tatlım ezdirtme kendini bir an önce kurtul ilerde daha kotu olur böylesi çekme niye çekeceksin böyle bir insanı ne hali varsa görsün tatlım
tarafından
Çocuğu da ben istemisim korunduk yine de nasip oldu ama ben istemisim öyle olmuş. Hap kullandım yine oldu ama iyiki olmuş
tarafından
Ya tatlım değmez bence bazı insanlar anne baba olmaya hak etmiyor biride senin eşin sen çok seviyorsun çocuğunu anladığım kadarıyla o sizi yük olarak görmüş sorumluluk almak zor gelmiş eski bekar hayatını istiyor sanki seni ev arkadaşı gibi davraniyor sana konuşmalarından öyle çıkardım bence ailen kabul ediyorsa sizi yol yakınken al çocuğunu baba evine git şimdi 1 çocukken yarın iki olur üç olur çocuklarada yazık böyle onları yük gibi gören bir baba ile yaşamak zorunda kalacaklar toksit bir ilişki kocanla olan ilişkiniz kurtulursun ilerde çocuğuna çalışıp kendin bakarsın o da ne yaparsa yapsın hayatta hiç bir şey yapamaz o bu kafayla bırak hayatınımi yaşayacak sizsiz ne yapacaksa görsün senin yarın birgun çocuğun yanında olurda o bu kafayla yapayalnız kalır sen bırak oonu çekme hiç
0 oy
tarafından
Canım bilmiyorum ama Kiyamam çok üzüldüm Allah hayırlı insanlarla karsilastırzın bende bir buçuk senelik evliyim 9 aylik kızım var kötü oldum okuyunca Allah yardımcin olsun 
tarafından
Gözümün yaşını bebeğim uyuyor onun ellerine degdiriyorum ellerini öperek ağlıyorum beni kimsesiz bıraktı eşim olacak o adi. Allah sorsun hesabını
0 oy
(220 puan) tarafından

Dava harcı var. Avukat tutmanızı öneririm. Adli yardım bürolarından avukat talep edebilirsiniz durumunuz yoksa. Ayrıca kadın çalışmıyorsa üstelik bebeği varsa hukuken bile bakmakla yükümlü. Keşke mahkemede de söylese bunları hakime :) 

0 oy
(5,268 puan) tarafından
Sana ve bebeğe mecbur bakmak zorunda etrafında hiç mi evli erkek yok görmedi mi hiç bu adam kadın çalışmak zorunda değil hem küçk bebek varken sen nasıl çalışcan şimdi. Karısına çalış diyen adamlara gıcık oluyorum erkek olarak bile görmyorum . Üzülme canım bebeğin sana yeter iyice düşün ailenle konuş durumunu anlat adam paranın lafını ediyor bir ömür geçer mi iyice düşün
0 oy
(388 puan) tarafından
Aynı lafı benim kocam kullandı bana ben sana bakmak zorundamiyim dedi.o sanki bütün dünya başıma yıkıldı.igreniyorum erkeklerden.suan  seninokadar iyi anlıyorum ki.sskin üzülme sglsma kafana tskma  olan sana olur eseri kalır üstünde benim gibi.arama sorma tskma yok say köpek gibi doksncsk etrafında.kurbsn olsun sana ne dyim bacım☹️
0 oy
(3,551 puan) tarafından
450 500 kadar dosya masrafı var. Barodan avukat talep edebilirsin.. Ama benden sana tavsiye evde altın İn falan varsa al öyle ac davayı. O evde yokken götür herşeyini 
0 oy
(628 puan) tarafından
Evliliğinizde 1 yılı doldurmadan boşanma  davası açamazsınız. Evet dava açmak ücretli. Avukat tutup tutmamak sizin tercihiniz. Çekişmeli olacağı için güvenebileceğiniz iyi bir avukat bulmalısınız. Eşinizin tutumu davranışları  tastik edilecek gibi değil evet ama şu da gerçek kadının maddi özgürlüğü olmalı parasını kazanmalı eşi kendisine bakacak diye beklememeli. Ama sizin durum farklı tabi sadece maddi değil manevi olarak da yanınızda olmaktan kaçınıyor bu da büyük sorun. 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Niye evlenmis ki madem sorumluluk sahibi olamicak bide üstüne üstlük çocuk yapmış Allah ıslah etsin 
0 oy
(75 puan) tarafından
Hakkında afiyetle hayırlısı olsun

Allah yardımcın olsun

Rabbim sıkıntılarını küçük eylesin

Hayırlı güzel sağlıklı bi yaşamınız olsun İNŞAALLLAH

Allah a emanet olun.
0 oy
tarafından
Ben 11 aylık evliyken boşandım 
tarafından
Nasılsın şuan çocuğun var mı bana özelden yazar mısın
0 oy
tarafından
Off ya sürekli konularaina denk geliyordum ama biomiyordum daha çok yeni evliymissin madem adam en başından beri böyle hadi evlendin çocuk için bekleseydiniz, kaza dersen de daha dikkatli olsaydınız keşke. Şimdi hem sana hem bebeğe yazik. Sen sürekli mutsuz ağlıyorsun hamileliğinde zor geçmiştir bütün o duygular bebeğe de geçti.  Yazık ya . 

Bu heriftenn bir cacık olmaz bence de boşan. Hadsiz pisliğin teki. Madem atanmani istiyor evlenirken aklı nerdeymis atanmış biriyle evlenseydi o zman. Bu erkekler iyice zivanadan çıktı kadın kendi isterse çalışır , içinden gelerek , zorla degil. Sen hem evde çalış hem git işte çalış ohh o da paranı yesin keyfini sürsun utanmazz ya  . Sanırsın cb yarım saat boşluğu yokmuş , bütün hayvanlar sıraya geçmiş onu mu bekliyor sanki. En iyisi boşanmak Allah yardımcın olsun bebeğin huzurlu sevgi dolu ortamda büyür ins .
0 oy
(704 puan) tarafından
1esin sana bakmak zorunda evet. Kadını çalıştırmaya hiç erkeğin hakkı yok hatta bu yüzdendir ki mirasta erkek çocuğa 2 kız çocuğa 1 pay edilir. Erkeğin yükü ağır diye. Öle havadan konuşması kolay. Allah kolaylık versin sana 
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Anladigim kadariyla ciddi anlamda sorunlu biri. Kediyi kopegi tedavi ederken keske kendini de tedavi etmeyi unutmasa...
0 oy
tarafından
Amaaaan kız ne özlüyor sun götüne takmak bu dediğimi de unutma o bı zaman çok pişman olacak ama iş işten geçmiş olacak sen çocuğuna üzülme Allah büyük ve seni senin içinde olduğun dürumu görüyor üzülme
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Ya bunlar nasıl erkek tövbe yarabbim.. Tabi ki sana bakmak zorunda. Çocuk olmasa da bakmak zorunda kaldı ki bı de küçük bebek var şu an. Allah yardımcın olsun ne diyeyim..

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 2,525 göst.
20 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 323 göst.
12 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 624 göst.
0 oy
12 cevap 332 göst.
9 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sifanurr (209 puan) tarafından soruldu