0 oy
2,525 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Bir yıl olmadı evleneli daha ve boşanma zamanı geldi çok yoruldum bittim tükendim artık ...bitsin de bende yoluma bakayım...keşke hamile olmasaydım :(

23 Cevaplar

0 oy
(2,575 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bak şimdi belki sana uzun gelecek ama bende anlatayım. Benim eşimde alkol kullanırdı evlendikten sonra ikimizde çalıştık birşeyler yaptık kendimize. Araba aldık felan. Sonra bu işyeri ile kavga etti mahkemelik oldu. Bunun kardeşim dediği adam eşim haklı olduğu halde şahitlik yapmadı ben karışmam dedi. Eşim resmen yıkıldı çünkü beni bile gözü kapalı emanet rderdi dost kazığı yedi. Kendini içkiye o kadar çok vurdu ki eve ayik gelmezdi her aksam yolda yuruyemezdi dövme huyu asla yok ama. İçkisi beni mahvetti direndim çünkü beni sevdiğini biliyordum psikolojisi alt üst oldu kafayı yedi coktuk maddi manevi bı anda. Sırf onun yüzünden hala mahkeme ile uğraşıyoruz şahitlik yapsaydı mahkeme olmadan bitecekti. Her aksam içti geldi her aksam 6 ay boyunca ayık gexmedi direndim çok direndim gitmek istedim ama içki için yuvamı yikamazdim bı çözüm bulmaya çalıştım her aksam birini eve davet ettim annemleri çağırdım biri geldiğinde evden çıkmaz asla içmez ağzına sürmez. Düşün icmesin diye 11 ,e kadar millete hizmet ettim. Sonra ne mi oldu ben kazandım şuan ağzına sürmez ayda bir bitane içmek ister yarısına gelince doker. Bende gülerim.demem o ki sen pes etme ben o kadar çok çektim ki anlatamam . Roman olur anlatsam. Ama kazandım yuva yıkmak kolay gülüm kurmak zor. Şimdi arkadaşı çağırınca ben bıraktım diyor herkes hayret ediyor dilek sen gerçekten çok güçlüsün bunu çevirdin diyor evden dışarı çıkmıyor içmemesi için farklı şeyler yap. Asla tartışma daha çok içkiye verir kadınlığını kullan yatak olarak değil ama bozma yuvani inan değmiyor az sabret az diren geçecek benim eşim biraktiysa inan herkes birakir
(2,575 puan) tarafından
Kız benim kocanın 3 arkadaşı var 3ude ayyaş başka arkadaşı yok. 3ude sabaha kadar içer sabah gider aksama kadar yatar akşam yine gider içerler. Şimdi hiçbiriyle gorusmez onlar arar. Gel içelim diye buda gelin çay içelim der. Başarırsın içinde ben başaracam de cocugundan güç al.  Kız ben başardım sende başarırsın:)), vallahi bak. Benim koca bıraktı herkes bırakır emin ol
tarafından
Nasıl bıraktı ne etkili oldu
(2,575 puan) tarafından
Ben. Benim konuşmalarım bıkmadan usanmadan bak ya bırakacaksın ya biz bitecez derdim. Kafasına vura vura bıkmadan saatlerce konuşurdum ben konuşurdum o dinlerdi. Sanardi ki o konuşur susar kizmadan hergun her sabah ağlaya ağlaya konuştum. Her seferinde ağlardı ama dinlerdi yine giderdi . 1 sene boyunca böyle oldu en son bigun annemleri çağıracam dedim. Babasinida çağırdım böyle böyle yeter artık dedim babası eğer bu kadın giderse sende defol git dedi bitane vurdu. Sonra yalvardı kapıyı kırdı sinirinden tamam söz denicem dedi. Arkadaşları aradığında açmadı. İçki canı istediği zaman gidip meyve getirirdi yerdik. Duba gibi oldu . Birden bırakmadı ama 3 günde bire indirdi haftada bire. Ama yalvardım evde iç diye. Eve getirirdi. Ben hemen misafir davet ederdim icemezdi kalırdı sonra ayda bire şimdi 1 senede toplam 3 kere içti
tarafından
Maşallah bu nasıl bir sabır ...ben her zaman iyilikle konuşmuyorum yalan değil.bazen senin gibi yalvarıyorum ağlıyorum yapma diye bazen benimde vitesler atıyor ağzıma geleni söylüyorum.ama zaten ikisie etkili olmuyor.
(2,575 puan) tarafından
Kavga edersen daha çok itersin içkiye ben sabırlı bir insanım. Çok sabirliyim. Kavga her zaman huzursuzluk demektir.hicbir zaman guzel sonuç vermez kavga etmeden hergun bıkmadan konus. Ben bıkmadım her sabah her sabah konuşurdum. ise giderdim o uyurdu duşun o kadar çok içerdi ki kalkamazdi akşam gelirdim çoktan başlamış olrdu içmeye. Çok zor günler geçirdim çok şükür geçti . Allah bidaha yaşatmasın kocamı sasirtmasin beni içkiyle sınamasin yavruma acısın yüzüne baksin . Her zaman böyle dua ediyorum içki varya insanı herşeye sürüklüyor.
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Böyle geçişler olacak Biraz birbirinizi idare etmeyi bilmeniz lazım Hani aile içinde olanları kimse bilemez Ancak karşılıklı oturarak konuşup anlaşıp tatlı dille çözmeniz gerekiyor Bunun için sinirli zamanda değil sakin olduğunuz bir zamanda konuşmanız gerekir Benim 11 yıllık evlilik hayatımda düşün artık 10 yılda rayına oturdu evlilik boşanmak kolay değil diyeceksin size demesi kolay geliyor ama ortada bir de bebek var olan hep bebekleri çocukları oluyor bir daha düşün diyorum hiç olmazsa bir kere daha konuşmayı dene En azından emin olursun

tarafından
Kesinlikle öyle dertten falan değil alışkanlık olmuş .sinirliyse de içer mutluysa da içer.ona göre herşey içme sebebi.askere gitmeden başlamış şimdi 34 yaşında düşün kaç yıllık alışkanlık
tarafından
Allah yardımcın olsun sen gel bana sor bunları uzun mevzu işde benimkide 34 yaşında
(2,840 puan) tarafından
ayni modelden bendede var ama ben 10yildir cekiyom canim bu sene artik birakti pess etti cunku bayag saglam kazik yedi dost gorduklerinden hatta simdi konustuk telefonda iste o !! normalde her cumartesi maas zamani once arkadaslarina kosardi 1 sene oncesine kadar yer yer gecenin bi yarisi eve gelirdi evde kari varmi cocuk varmi demezdi...arkadasi bi kazik atti buna her hafta sabahdan isten cikar cikmaz evine geliyo artik varsa yoksa ailem diyo kiz bide bi sir veriyimmi belki sacma gelcek ama çullanirlar simdi bana kocanin cayina kahvesine yani onun icecegine tukur verirken :))) ahahaha ben yaptim oldu annemler derdi inanmazdim gercekten sana evine bagli yapiyo dene bak gor
(996 puan) tarafından
Ayyyyyy yaaaa tukurmek neydi ya oyle sey olur muhic
tarafından
Tukursem evine mi bağlanır ickimi bırakır :) gerçi tukuremem artık eve gelmiycek
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Hayırdır ya neden
tarafından
En kısa özeti ALKOL
(3,458 puan) tarafından
Hadi ya evlenirken biliyormuydun canım
tarafından
Bu denli olduğunu bilmiyordum ve birakacam demişti.yanlizliktan iciyom derdi ne bileyim ya inandım büyük hata ettim
(3,458 puan) tarafından
Hayırlısı olsun hakkında
0 oy
(2,840 puan) tarafından
niye kiz noldu daha yenisiniz neyi paylasamiyomuz
tarafından
İçki yüzünden herşey.o beni anlamıyor ben onu ...anlatmayla bitmez yaşadıklarım ...sanırım bu kış sert geçecek
0 oy
(119,268 puan) tarafından
Hayirdir bacim noldu az sakinles oyle karar ver bak 1 yil olmamis bildigim kadariyla 12 ay evli kalmadan anlasmali bosanamazsin cekismeli olur o davada ni kac yil surer
Kanunlar son 1 yilda degismediyse oyle anlasmali bisanma davasi acmak icin 12 ay evli kalma sarti var cekismeli bisanma davasi acabilirsin onunda sonucu uzun suruyo
tarafından
28 Şubat resmi nikah tarihim
tarafından
Öyle bişi yok sevda boşanan çok var burda o seki
Kiz bosanabiliyonda anlasmali olmuyo anlasmali olsa ilk durusmada bosuyo hakim cekismeli bosanma davasi acmasi lazim oda uzun suruyo arkadasim acti ordan biliyom
(1,292 puan) tarafından
Evet 1 yıl dolmadan anlaşmalı olmuyor. Ama eşlerden biri ağır kusurlu olursa tek celsede bitebilir çok da uzun sürmez
0 oy
(97 puan) tarafından
Hakinizfa hayırlısı ama oluru varsa bitirmeyi herşey hal olur 2.t yıldır bizimde sorunlarımız var boşanma aşamasına çok geldik ama hal oluyor herşey yuvanizi bozmayı hele ki hamilesin ortada bebek var :(
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Cnm dha bir yıl bile olmamış neden böyle bir karar verdin
tarafından
Zararın neresinden dönersek kâr diye düşünüyorum
(6,825 puan) tarafından
Bebegin ne kadarlk
tarafından
19+3 oldu şuan
(6,825 puan) tarafından
Daha da minikmis yavrum hakkınız da hayırlısı olsun cnm
0 oy
(299 puan) tarafından
Ahh kuzum hamile olmanami üzüleyim yuvanın yıkılmasınamı Rabbim yolunu bahtını açık etsin hakkında nasil hayirliysa öyle olur umarim ama bi oluru varsa ýıkma yuvani bebeğin icin oluru varsa bi şans varsa bakamazmisin :(
tarafından
Ya söz verip verip aynı şeyi yapması çekilmez bir hal aldı artık tahammül edemiyorum.arkadas çevresi içkisi bıktırdı artık.ozur dile dile aynı şey
(299 puan) tarafından
Cok üzüldm keske o düzelsede yıkılmasaniz severekmi evlendin
tarafından
Evet tanışarak evlendik ama çok kısa bir sürede.cok inanmıştım ona ben onun elinden tuttum aslında ama değer bilmedi
(299 puan) tarafından
:( ya ben cok uzuldm gercekten bebek napcak babasiz neden insanlar sorumlulugunu bilmezki benim kaynimda boyle hergun icip geliyomus eltim cok cekiyo cok uzuluyorm Rabbim yardmcin olsun kuzum ne diyelim
0 oy
tarafından
Hakkında hayırlısı
tarafından
Olsun   kuzum
tarafından
Sağol Allah razı olsun.esleriniz alkol almıyorsa ufak tefek şeyleri kafanıza takmayın derim.kaynana gorumce dert etmeyin bunları mutlu olmaya bakın
0 oy
(114 puan) tarafından
Yani yanlış anlamazsan dün 2 oğlum var bu 3. Demişsin  bu ikinci evliliğin mi daha 1 yıl olmadı diyorsun da
tarafından
Evet ikinci evliliğim hep söylüyorum zaten on yıl sonra tekrar evlenmistim.cekikecek çilem varmış demekki rahat battı
(114 puan) tarafından
Hayır canim ya öyle düşünme. Basta bilmiyormuydun peki bak emek olmadan ekmek olmaz der annem biraz uğraşsan
tarafından
Ne yapsam olmuyor iyilikle ugrasiyom kötülükle ugrasiyom sonuç hep aynı :(
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Alkol kullanmasından rahatsız oluyor olabilirsin tabi peki sana zararı var mı eşinin içtiği zaman? Yani sadece alkol için boşanılmaz yuva gerçekten çok zor kuruluyor ama çok kolay dağılıyor heleki bebek varsa arada bende çok boşanmak istedim eşimi sevdiğim halde çok büyük yanlışları var ama 5 aylık evliydim hamile kaldığımda bebeğim için katlandım ki benim bebeğimi istemiyordu eşimde aileside çok uğraştılar benimle bebek doğduktan sonra kıymete bindi şuan sorsan bana eskisi kadar yaptıklarını takıyor musun diye hayır takmıyorum akışına bırakıyorum bütün zamanımı oğlumla geçiriyorum sende sabret bebeğin doğsun belki eşin düzelecek bilemezsin  
tarafından
Ben ona catmazsam catmaz arsız arsız davranır .ama dilinin ayarı yok ickikiyken herşey söyler kırar hakaret küfür .içmediği anlarda iyi ama içince berbat biri oluyor
(2,479 puan) tarafından
Bak buna karşıyım işte içmesini bilmiyorsan içme kardeşim yada dozunda iç benim eşimde içer arada hatta karşılıklı içerdik hamilelikten önce ama tadımlık abartmadan
tarafından
Aynen öyle içince iğrenç bir hale bürünüyor tiksiniyorum resmen
0 oy
(728 puan) tarafından
Ayrımısınız canım şuan 
tarafından
Gelmiycek pazartesi günü dava acicaz
0 oy
(173 puan) tarafından

1 yıl olmadan seni yoran ne bunu eleştiri olsun diye sormuyorum gerçekten evliliğin ilk 1 yılı zor geçer çünkü birbirini tanımayan 1 kişi aynı evi aynı hayatı paylaşmaya çalıyor kolay değil ama düzelmeyecek olan ne hamileymişsin ona yazık değil mi:(

tarafından
Beni yoran onun alkol sevdası.arkadas çevresi gece geç saatlerde hep dışarda olması.
(173 puan) tarafından
Gerçekten işin içine alkol girince kötü
Bi yolu yokmu canım buyukler devreye girmedi mi hiç mi düzelmeyi istemiyor eşin yazık değil mi sana ne günahın var senin de bebeğinin de
tarafından
Tamam diyor yine aynı ailesi iyi annesi de benden yana ama fayda etmiyor
(173 puan) tarafından
Bırakamıyorsa tedaviye ikna edin demek ki tedavisiz baş edemeyecek
0 oy
tarafından
Hayırlısı olsun kuzum ama bu duygular hamılelıkten inşallah duzelır acele etme 
tarafından
Başta hamile olunca aldiracam dedim.cocuk olacak duzelcem en çok istediğim şey bı cocuktu dedi ama yine değişmedi
0 oy
(349 puan) tarafından
Bende bazen son noktama gelıyorum onceden her gun alkol alırdı o zaman dayanamazdım Allaha sukur alkol bıttı suan cok nadır kac ay oldu daha azına kpymadı tam mutlu oldum dıyorum bu sefer aılesı cıktı onlarla ugrasıyorum bıtsın bosan bosansan baskası olsa oda aynı kımse kımseyı tam tamamlıyamıyor tam ısteklerını veremıyor mesela ben hep veren tarafım o kadar yoruluyorum kı ama bosansam ne yapıcam ıkıncı evlılıgım mutlu olabılcegını dusunuyorsan bosan
tarafından
Bundan sonra yoluma tek devam ederim diyorum ne bileyim çok zor olacak ama en azından sarhoş bir adam olmayacak hayatimda
0 oy
tarafından
Cnm belki bebgin doğunca düzelir  yaa 
tarafından
Hamle olunca da duzelcem dedi hiç bir şey değişmedi :(
0 oy
(147 puan) tarafından

Çok üzüldüm yavrunun ve senin hakkinda hayirlisi olsun Rabbim yardimcin olsun. İcki kötülüklerin anasi lafi bosa deil en zıt gittiğim şeydir.. Evlenmeden bunu en basta dedim esime siddet alkol ilk sirada tahammul edemem dedim esimde bi sigara var o bile beni deli ediyor biraktirmaya calisiyom seni tahmin edebiliyorum kendini yipratacagina olmuyorsa zorlama demisler hakkinda hayırlısı canim:( benim abim önceden cok içerdi birakti şükür evlenince çocukları da oldu duzeldi. hep kizardim cok igrenc kokuyorsun sen benim abim deilsin derdim bambaska bi insana dönüştürüyor lanet şey

tarafından
Hemde nasil içkili karşıma çıkınca o halinden nefret ediyorum
0 oy
(314 puan) tarafından
Sorun nedir çok özel degılse 
tarafından
Sorun bitmek tükenmek bilmeyen alkol
0 oy
tarafından
Canim biizm burda bi abla vardi onun eside icip ivip geliyodu eve o bi hap almis cayina suyuna caktirmadan katmisti o ara duzeldi ama esi haplari yakalayinca tekrar baslamisti
tarafından
Bu ilçesi olmasa bile arkadaşları hadi dedimi hemen gidiyor . teşvik ediyorlar onlar da Allah'ından bulsun
0 oy
tarafından
Kız seninki en azından iciyomusta öyle dengesizlesiyomus benim gavat içmeden beni dovuyodu hakaret küfür en ufak şeyi buyutuyodu üstüme kapı kitlemeler neler yaşadım ben evden kovmalari bende 15 ay oldu evleneli evlendiigim günden itibaren sorun başladı düzelir gibi oldu yine bokaa sardı eşimi seviyorum gerçekten değer veriyodum ama baktım o bana değer vermiyo evlenmek için evlenmiş hizmetçi ariyomus kendine severken ayrilmak daha zor inan ki ama olmuyosa yapcak bişey yok hergun mutsuz olmaktan iyidir
tarafından
Evet bütün işlemler 550 TL
tarafından
Ufff cokmus ya amaaannnnn değse bari .anlaşmalı mi açıyorsun sen
tarafından
Kuzum onu heralde karşı taraf belirliyo ben anlasmali istesemde o çekişmeli isterse iş degisir
tarafından
Evlenmez olaydım ya rahat battı dururken maddi manevi bittim valla
tarafından
Kader arkadasim bende öyle rahattım bu dünya benimdi ya ötesi yoktu

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 1,010 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 325 göst.
12 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy