0 oy
332 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar merhaba moralim çok bozuk.. Ekonomik Kriz fena vurdu.. 

Eşim demir çelik firmasında çalışıyor 16 senedir biz evleneli 5 sene oldu yani ilk iş girişi orası hala orda.. Ama işleri kötüye gitmeye başladı iyice savaştan dolayı demirin tonu 16 bine çıkmış ve bu yüzden satış yokmuş firmada yine izne çıkardılar ve Allahtan içerde 70 gün izni var şuan bir haftalık çıkardılar ev kredisi çocuğun okul taksiti kredi kartı borcu ve el borcumuz var her ay düzenli gerçekten çok kafaya takıyorum bu durumu net maaşı 7,500 TL ama zaten ev kredimiz 3000 TL ve diğer borçlar eskiden mesai olurdu bu aylarda şimdi oda yok üstüne üstlük izin.. eşim üzülme falan diyor Ama takmadan olmuyor sizde böyle zor süreçlerden geçtiniz mi işler açılır mı sizce.. 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim yardımcımız olsun hepimiz zorlanıyoruz canım 23 milyara araba aldık uyguna eşim yürüyerek ise gidiyor bu soğukta bende aniden rahatsizlanirim diye arabayı satamiyoruz eşin farklı bı iş baksa kendine ailenden destek alsan
(228 puan) tarafından
Ailemin emeklisi var sadece cnm onlar ancak geçiniyor zaten olsa direkt verirler kendi ailesinde şuan edemez kaynatam işten çıktı emekli maaşları var
-Reklam-
0 oy
(108 puan) tarafından
Su dönemlerde herkes ayni durumda canik Rabbim bi yol gosterir icini ferah tut eger durumlari iyiyse ailenizden destek alabilirsinjz insAllah
(228 puan) tarafından
Ailemin durumu o kadar iyi değil bir emeklileri var eşimin ailesi inde Bi emeklisi var
(108 puan) tarafından
Anladim Allah yardimcimiz olsun bu dönemler gercekten cok zor bnm eşim garsondu pandemi döneminde cikti smdi bi firma da calisiyo guzel bi maas aliyo ama yag bile 150 tl iken yetmiyo iste Rabbim bi yol gosterir insAllah halden anlayan insanlarsa borcunuz olanlarda biraz anlayisli davranir umarim
(228 puan) tarafından
Amin cnm inşallah vardır bundada bir hayır
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Herkes geçiyor bacım dört dörtlük kimse yok benim eşim de oto kiralama işi yapıyor 2 yıl önce tam pandemi çıktığında ben hamileydim seyahat yasağı geldi ve tam 70 gün iş yapamadı eşim eve 5 kuruş para girmedi çıkanın ise haddi hesabı yok ben mecbur özel hastaneye gidiyorum günlük iğne vuruluyorum 2 yıl önce ilaclarim hastane masrafim aylık 1000 lirayı geçiyordu üstüne birde doğum parası bebek alışverişi eklendi gerisini sen düşün
(228 puan) tarafından
Çok zorlanmışsınızdır ne yaptınız peki Allah yardımcımız olsun
(2,039 puan) tarafından
Öyle kuzum herşey insanlar için bu strese bebeğim 36 haftalik doğdu hemen sarılık oldu işitme testinden 2 defa geçemedi sonra alerjisi başladı derken sağlık sorunlarından maddiyati düşünemedim bile ayrıca evde 1 bucuk yaşında bi kızım daha vardı ne yaptık dersen masrafları kıstık tabiki bebeğe de çoğunluk ablasının kalanlardan kullandım acil birkaç birşey aldım eşim mecburen kredi çekti derken bir şekilde atlattık
(228 puan) tarafından
Rabbim bir çıkış yolu gösteriyor mutlaka her darlıkta sonra bir bolluk vardır tabi
(2,039 puan) tarafından
Öyle kuzum sizde idare edin biraz tasarruf et sabret geçici bunlar şimdi kış tabi inşaat işi filan da çok olmuyor haliyle demire ihtiyaç yok havalar isindikca artar sizin de işler
(228 puan) tarafından
İnşallah cnm çok teşekkür ederim güzel yorumun için
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Canim Allah kolaylık versin üzülme Allah bi Kapı daha açar tek imtihanımız boyle olsun stres yapma kendine esin zaten takiliyordur destek ol yanında yıpratıcı bi süreç 
(228 puan) tarafından
Evet kreşe gidiyor cnm almakta istemiyorum eşim hiç istemiyor almak devam edecek diyor uff Rabbim başka şey ile imtihan etmesin geçen inşallah bugünlerde
(11,272 puan) tarafından
Gecer canım allahin izniyle gönlünü ferah tut rabbim sağlık versin gere her şey hallolur inşallah
Ben ilk okula gidiyordum önce evinize haciz geldi sonra da borçlar büyüdü babam kapatamadikca borç aldı kredi kartları vs açıldı da açıldı tam tahatlayacaklar ablam üni kazandı gene rahatlayacaklar düğün işi çıktı karanlikta kaldık yazın susuz kaldık vs. Vs. Allah sağlık verdi ikisi de çalışıp el ele çıktılar işin içinden tek fark biz büyüktük kendimize bakabiliyorduk annem de çalışabilmisti ama o süreç hepimizi çok etkiledi sağlık olmasa daha da kötü o yüzden şükretmek lazım rabbim o yola kadar suruklemesin hiç kimseyi kadinin manevi destegi cok önemli
(228 puan) tarafından
Çok çekmişsiniz cnm gerçekten bravo annenize oğlum benim ince noktam bu borçlar gözümü çok korkutuyor bilmiyorum her şeyde bir hayır vardır elbet
(11,272 puan) tarafından
Evet canım o yüzden anlayabiliyorum iste rabbim herkesin yardımcısı olsun umarım işleri düzelir
(228 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Tabii geçtik kuzum Allah büyük 

Sen eşine destek ol yıkılma hemen
(228 puan) tarafından
İnsan yıpranıyor biraz işte
0 oy
(850 puan) tarafından
Sizin eşinize destek olmanız gerekiyor..elinden geleni yapıyor ama şu süreçte herşey çok sıkıntılı, Allahım yardımcınız olsun..bir borcunuzu bu ay erteyebiliyorsanız önümüzdeki ay devam edersiniz, okul taksiti ya da elden borcunuzu..inşallah bu sıkıntılı süreçler de geçecek..
(228 puan) tarafından
Okul taksiti iki ay daha gidecek olmazsa onu haziranda toplu olarak  vereyim diyeceğim hocasına
0 oy
tarafından
Allah geçim kolaylığı versin  Hayat zor ama eşin canını sıkma diyorsa bil ki sizi zora düşürmemek için elinden geleni yapacak. Bu bile güzel birşey kimisi oturur laf eder bunu bulamayan var der durum bu idare edeceksin der. Aranızdaki huzur iyi olsun gerisini yoluna koyarsınız inşallah. 
(228 puan) tarafından
Eşim iyidir çok şükür siz üzülmeyin der hep ben halledicem der bu kadar sıkıntının içinde geçen doğum günümü kutladı çiçek almış Allah razı olsun ondan ve herkesin rızık kapısı bol inşallah kimse darda kalmasın
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim ev krediniz ne zamn bitiyor
(228 puan) tarafından
Ev kredimiz 10 senelik ti 4 sene kaldı nişanlı iken almıştı
(1,048 puan) tarafından
Ay azda kalmis canim ya insallah tez zamanda biter bizde 3500 oduyoruz her ay eve biximde 3 sene kaldi ama her ay kredoye giriyoz yetmito maas hayat xor
(228 puan) tarafından
Aynen çok zor inşallah hepimizin tez zamanda biter cnm
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım maddi sıkıntı gerçekten zor.Ama şöyle düşün borcu bitince ev sizin olacak .Biz kirada oturuyoruz , bizimde evlilik masraflarından ötürü kredi ödüyoruz , ev kiraları artınca sıkıştık eski ucuz bir eve oturduk .Evde kocaman keltenkeneler , kocaman sümüklü böcekler ve fare var.Gecen sene mutfaktaki delikleri kapattık bayağıdır fare görmüyordum.Akşam oturma odasının kapısının altında bi tıkırtı oldu eşimde işteydi aradım ne zaman gelecen kapının arkasında bişey var dedim .Eşim 1saat sonra geldi , kapının arkasında yerde 2parmak girecek bir delik vardı .Bu delik önce yoktu burdan bişey çıkmış dedim.Düşün yani odanın altından karo olmasına rağmen fare çıkıyor .Deliği naylonla bantla kapattık.Sabah eşim görmüş fare bantı sökmeye çalışıyormuş.Eşim tekrar işe gitti , yatak odasından duydum halen bantı sökmeye çalışıyor yerlerde taş döküntüleri vardı gelip baktığımda eşimi aradım bant ve alçı getir dedim.Kredinin bitmesine daha 35ay var ve ben burda oturmaya mecburum korka korka 
p
İnşallah herşey yoluna girer , hakkınızda hayırlısı olsun.
(228 puan) tarafından
Ya canım çok üzüldüm Rabbim yar ve yardımcınız olsun bol kazançlar versin İnşallah bir çırpıda bitsin sıkıntılarımız feraha kavuşun aşırı üzüldüm keşke elimdem bişey gelse
(7,935 puan) tarafından
Kredi bitince bizde ev alacaz yada güzel 2.-3.kat bi eve çıkıp araba alacaz .Şuan benim bile elimden birşey gelmiyor.Ben sadece dertleşmek istedim .Çok teşekkğr ederim
(228 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun inşallah cnm
(7,935 puan) tarafından
amin canım benim
0 oy
(589 puan) tarafından
Kalbinizi ferah tutun bol bol dua edin ve elinizden ne gelir bir düşünün nasıl yardım edebilirsiniz eşinize mesela:

_Yakınlardaki apartmanların merdiven temizliğini yapabilirsiniz

-El becerimiz varsa örgü dantel örgü bebek tarzı şeyler yapıp satın

-Yemek konusunda iyiysenz evde Sarma börek kek mantı yapıp satabilirsinşz artık günlerde toplantılarda falan çoğu kişi bu tarz girişimci hanımlardan alıyor.

-işkura başvurun bir yıllık da olsa iş veriyorlar 
(228 puan) tarafından
Çalışmayı düşünüyorum ama oğlunun okul saatleri ile uymuyor bulduğum iş sabah 6 ve mesaili oluyor genelde o yüzden gidemiyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Pandeminin ilk zamanları eşim 5 ay çalışmadı kenarda paramızda yoktu bende dogum yaotım üstelik kiracıyız kiramızı kaynım verdi 5 ay boyunca kaynanamlar destek oldu alışverişe bebeğim kısmetiyle geldi şükür hepsinden Allah razı olsun. 5 ayın sonunda yavaş yavaş çalışmaya başlandı sonra virüs olayı normalleşince iyice açıldı işler. İnşallah sizinde böyle açılır her karanlığın sonu aydınlıktır
(228 puan) tarafından
İnşallah cnm Rabbime sonsuz güveniyorum
0 oy
(2,565 puan) tarafından
rabbim hayırlı kapılar açsın canım 

Sabret geçer bu günlerde üzme kendini eşine destek ol sen üzüldükçe oda üzülür ve gururu kırılır 
(228 puan) tarafından
Kocaeli de oturuyoruz cnm
(2,565 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun Ankara’da olsaydın gıda başvurusu yap erzak kolisi geliyor diyecektim hani en azından 2 ay falan mutfak masrafın karşılanırdı
(228 puan) tarafından
Olsun canım Allah büyüktür daha kötü durumu olanlar faydalansın Rabbim yardım etsin herkese
(2,565 puan) tarafından
Amin canım rabbim hayırlı kapılar açsın inşallah
( sağlık bakanlığı işçi arıyor) e devletten başvuru yapılıyor eşin başvursun istersen canım
(228 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Tabiki herkesin başına gelir. Bütün kış eşim işsizdi.Bi kere yüzüne vurmadım.GeÇen sıkıntılar çoğaldı tatlı dille konuyu yine açtım. taksilik yapıcam dedi. Bu gün çıktı ilk lez . Bu akşam para getirdi. Az bi şey. Böyle böyle olucak herşey. Yarın öbür gün iyi bir iş bulcak inanıyorum .İlk zorlukda yıkılcaksak nolucak sonra, herşey bu kadar basitmi. 
(228 puan) tarafından
Çok haklısınız borçlardan dolayı tedirgin olup korkuyorum sadece
tarafından
Korkamkla hem kendine zarar veriyorsun hemde eşini üzüyorsun canım .
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Açılır hayırlısı ile canım dua et birde vakıa suresi okuyun telefon danda açın evde dinleyin çok faydalı bir süredir ummadık yerlerden rızıklanıyor insan yer gök dua canım.
(228 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm bilgi için inşallah açıcam evde
0 oy
(833 puan) tarafından
Valla eşim yuksek maaş almasına ramen pandemide eşimin 3 bin tl maaş aldıgını bilirim ev kiramız 2500 dü hesap edin. Ama gecer allahdan dileyın hersey gecer
(228 puan) tarafından
İnşallah cnm inşallah

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 255 göst.
30 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikcikiletaaa (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
2 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Rabia.12374 (182 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 527 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Eslemmhatununannesi (340 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...