0 oy
452 göst.
Aile kategorisinde (418 puan) tarafından
Bir yıl olmadı daha evlendiğim. 8 aylık hamileyim. Plasenta aşağıda olduğu için rahimime baskı yapıyor ve yürürken çok zorlanıyorum iki haftadır. Kanama riskim var.  oturduğum yerden bile kalkamıyorum öyle rahatsızım. 

Eşimin abileri normal zamanda çağırırız, bekleriz gelmez. (Sadece bir kere geldiler evimize şimdiye dek) Şimdi ayağa kalkmaya halim yok, misafirliğe geleceklerini söylemişler eşime.  Çok canım sıkıldı. Evde kız yeğenim var o yardımcı oluyor bana. O da küçük daha. 

Başka bir eltim arıyor, dört kişi misafir kabul eder misin diyor. (Kendisi eşi ve iki çocuğu) 

Yahu tam da şimdiyi mı buldunuz diye kendi kendimi yiyorum... Rahatsızlığımi da biliyorlar üstelik.. 

Evimde doğru düzgün temizlik yapamıyorum rahatsizligimdan dolayı. Utanıyorum bu şekilde ağırlamak istemiyorum içim sıkılıyor..

Eşime söyledim, eşim de bişey yapmana gerek yok gelen yabancı mi diyor. Yahu oluyor mu öyle.. of.. 

Bir yandan böyle düşündüğüm için kendimi suçlu hissediyorum, diğer yandan ne yapacağım ne edeceğim endişesi var. Sizin fikriniz nedir? Gelmek isteyen bana sormuyor ama, ne diyeyim? 

27 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Etme canim kabul. Hadi esin sebep ettin yapma bisey. Madem riskli bir hamileligin var kilini kipirdatma. Ayip olan senin yapmaman degil bu halde onlarin gelmesi. Disaridan soyleyin oturun yiyin. Onceligi kendine ve bebege ver 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eltine söyleseydin gelseydi yemeklerini yapsaydi ne düşüncesiz insanlar var
0 oy
(11,338 puan) tarafından
Canim haklısın ama bile bile gelmek istiyorlarsa ne diyebilirsin ki esin yardımcı olsun sen de çok fazla hareket etme anlayışla karşılaşacaklardir yabancı değillermiş nasılsa 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay keşke kabul etmeseydin canim ya
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Birşey yapma bi çay demleyin hazır kuru pasta al yeter. Onlarda anlayışla karşılar herhalde. 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım eltin malllmı gelir yardım eder heralde 

Sen ara yardım eder misin diye, gelmezse ........ 

Kolay gelsin 
0 oy
tarafından
Bugüne kadar siz davet etmişsiniz gelmemişler bugün de sen diyebilirsin doğumdan sonra inşallah çünkü yürümeye bile halim yok diye. 
0 oy
tarafından
Hiç bişey yapma canım eşinede söylersin bi daha kabul etmez eşin onlar gelince bi çay koyar pastaneden bişeyler alır misafir gelmeden üstünden süpürür olur biter robot aldır canım bide 
0 oy
tarafından
Gelip yardım etsin 
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Evet belki yabancı değiller ama elden çok onlar laf eder eşinde süpürsun ev o zmn hizmette etsin biseler de alsın 
0 oy
(189 puan) tarafından
Allah yardımçın olsun canım aynı şeyi bende yaşıyorum plasenta aşağıda.misafirde öyle kötü bi vakitde geliyorki ne diyeyim 
0 oy
tarafından
eltini ara canım eşime gelecez demişsiniz oda tamam demiş ama benim durumum böyle gel bana yardımcı ol de 
0 oy
tarafından
Ben kabul etmem şahsen, ya da geliyorsa yemek bulaşık vs hepsini kendileri yapsın can tasiyoruz sonuçta 
0 oy
tarafından
Yerinde olsam derim ya kalkmam yasak bebek dpgunca beklerim derdim
0 oy
tarafından
Canım bu durumunu biliyorlarmi. Herkes zor hamilelik geçiriyor. Ama bir şekilde mecbur yapıyorsun. Esin evi silsin supursun. Benim eşim yapiyordu temizliği bende yemek kısmını hallediyordum. 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ay sen ben misin yaaa. Bnde ayniydim hatta post açmıştım eltimler kombiyi kapatmışlar bize geleceklermis diye. Kaç kere reddettik yine de gelecez dediler. Aynı zenin gibi hem temizlik yapmıyordum hem de yemek yapmıyordum. En son yola ciktilar bnde test vermiştim. Korona çıktım diye yoldan döndüler. Nerdeyse hasta oldum diye sevinecektim.. bu olaydan iki ay önce de yatış verdi doktor evde kıpırdamadan yatıyorum. Bekar kaynım geldi bize. O geldi diye kaynanam dahil 7 kişi bana geleceklerdi bı hafta kalmak için. Kaynimi.gormeyr. yahu evleri yarım saat çağırın kendinize yook. Bizde kayimvalidemi aradık kabule tmiyoruz dedik. Bekar kaynım eşimle takıldı sürekli tam eltimlere gidicek evden kaçmışlar iki gün tellerre bakmadılar. Bakamyi unutmuşuz dediler kaynım gelecek diye. İnsanlar böyle rezil bilerek yapıyorlar. Kabul etmeyin. Digudman sonra alayım de. Gelmeleri bişey değil gittikten sonra nasıl temizleyecen sen evi barki
0 oy
tarafından
Rahatsizlanmis gibi yap hastaneye gidecez de esine iptal olsun
0 oy
(87 puan) tarafından
Benim eltim.gelecek olsa  erkenden gel beraber yapalım derim samimiyiz yaparsa sağolsun..  ayrıca rahatsızlanan kabul etme kusura bakmayın.  Rahatsızım de yada bişey yapma geldiklerinde rahatsızım dersin bu kadar insanları takmayın kendinizi üzmeyin geçen hafta benimde gelecekti dedim olmaz müsait değilim. Bugün gelecekler eğer bugünde kötü olsaydım başka zaman der geçerdim  kimsenin kalbi kırılmasın diye kendinizi yormayın üzmeyin bacılar  kimse sizden değerli değill
0 oy
(422 puan) tarafından
Eşine şöyle cnim madem riskli bı gebeliğin var başka zaman gelsinler gebeliği riskli felan desen esin
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Acik acik eltine soyle rahatsizim kabul edemem de benim arkadasim 1 ay yatakta kaldi dusuk riski ve kanasi vardi 9 aylik halimle gidip kadina yardim ettim hic anlayis yok boyle insanlarda madem oyle eltin gelsin bi temizlik bi yemek yapiversin hayrina

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 278 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde ❤️Aşk-ı Mucizem❤️ (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 192 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 235 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 307 göst.
31 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,574 soru

11,394,633 cevap

34,910 kullanıcı