+1 oy
140 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından
Kızlar diyelimki ben 1.5 yıl oturuyorum kirada ama sözleşmem yok ev sahibim beni evden çıkarmak istiyor bı sebepten dolayı. Çıkmam demeye hakkım varmı yok  mu?

Birde 4 yıllık kiraciysam yine sözleşmem yok . Cikmam demeye hak sahibimiyim ??

4 Cevaplar

+1 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım sorularının cevabını net bilmiyorum .Ama bu ülkede kiracının hakları korunmuyor .Aslında her ev sahibi sözleşme yapıp kirasını bankaya yatırtıp aldığı kiranın vergisini ödemek zorunda .Ama kirayı elden alıyorlar sözleşme falan yok , kafasına göre de zam yapıyor.Ev sahibi niyeti bozup 3aydır kira vermiyosun dese elde ispat yok sözleşme olmadığı için ;yada kiracı niyeti bozup ben kirayı dün verdim unuttun mu dese ev sahibinin ispatı yok.
(594 puan) tarafından
Mantıklı canm ama yine haklı ev  sahibi oluyor sanırım sonuçta evin sahibi çıkarmak istediğinde ciksrir ama kiracı kira vermezse sonuçta ev onun yine çıkarabilir ☺️
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sözleşme yoksa hiçbi hakkın yok neden yapmadınız ki biz her sene yenileriz
(594 puan) tarafından
ben kiracı değilim. Biri için sordum bende sözleşme yoksa hakkınız da yok dedim. Ama yok anlamadilar cıkmayiz diyorlar. Rabbim kiraya düşürmesin tşkrler canm
(25,224 puan) tarafından
Bal gibi de çıkmak zorunda
(594 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum şimdi evim kirada olsa sözleşme de yapmamışım ayrıca 1.5 yıldır da oturuyorlar acil birşey olsa evime girmem gerekse çık desem cıkmicaklarmi çok saçma eger o kadar kalsam kendimi güvenceye alıp sözleşme yaparim
(25,224 puan) tarafından
Aynen sözleşme yapsaydı hemen çıkaramazdı
0 oy
(385 puan) tarafından
Canım eğer sözleşme yoksa geçmiş olsun biz sözleşme yaptık kirayı bankaya yatırıyoruz bize evi satıcam haziranın ilk haftası çıkın dddi eşimde kabul etmedi bizim kontratımız temmuzun ilk haftası bitiyor anca o zaman çıkarız dedi. Eğerki sözleşme olsaydı evi satsa bile ev sahibi en az 6ay süre tanımak zorunda. Ama sözleşmesiz işleri zor yinede Rabbim yar ve yardımcıları olsun inşallah 
(594 puan) tarafından
Yani sizde biraz zamn kazanmış olursunuz  başka ev bulmak icin. Yoksa Haziran da temmuz da da ciksaniz birşey değiştirmez. Allah yardımcınız olsn sizinde
(385 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 374 göst.
20 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 182 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy