+1 oy
282 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İnan ki artık kızmıyorum ama biraz insan düşünceli olur biraz .bayramda anneme biz gelecez demiştim o güne su böreği baklava yaparız ben hamuru yaparım eşin ile sizde yaparsınız diyor yol 6 saat sürüyor zaten .küçük bebeğim var olmasa bile iş yapmak istemiyorum .birde eşim gezmek istiyor iş mi yapar geçen gittiğimizde erişte yaptırdı dedim ben ayrıca gelip işini yapayım ogle demisken hazırlamış hamuru .eşim diyor ben gezmek istiyorum annem diyor benimle otur .ya eşim gidince beraber oturak işte .inan hiç gidesim gelmedi şuan .ya bende anneyim ve çocuklarim varken çok iş çıkarmam onlara onlarla gezerim konuşurum geçen geldik mutfaktan çıkıp oturmadı hiç çocuklar da üzüldü biz vakit geciremedik diye .inan mutlu olmanın yolu kolay da biz zorlastiriyoruz.bir çorba bir pilav olsa oturup yesek çayımızı içsek yeter ya aksiyona ne gerek var

7 Cevaplar

+2 oy
(119,506 puan) tarafından
annen babana yaptirsin bence
tarafından
Babam yok benim ya eşim oturmak istemiyor çünkü evde erkek yok teyzelerim annem hep dul adam ne yapacak saatlerce birde araba kullanacak 6 saat çok yorucu oluyor
(119,506 puan) tarafından
bence sizi birakip geri kacsin hemen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Söyle canm yapamayız die sende
tarafından
Dedim ben eşimle gezeceğim .eşim istemez bak diye .diyor sana yardım ediyor ya iyide çok zorda kaldığım zaman ediyor adam senede bir kez dinlenecek çocukları ile gezecek
tarafından
Gtmeyin o zmn canm sizde , annenin yaptığı çok yalnış dediğin yerde bide sanada yapıyor dio
tarafından
Gitmekten vazgeçmiştim buda tuz biber oldu .çünkü bir hafta izin aldı eşim diyor ilk gün ziyaret ederiz büyükleri sonra tatil yaparız annem diyor ilk gün börek yaparız baklava yaparız .dedim o zaman biz gelemeyiz
tarafından
Aynen gtmeyin canm evde zaman geçirin yada farklı bi plan yapın
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Çok haklısın valla canim
0 oy
tarafından
Büyüklere laf anlatmak zor bacım. Benim annem de her Allahın günü yemek yapar lokanta gibi abim üst katta oturuyor tencere ile yollar. Yengemi severim öyle beceriksiz biri de değildir çalışıyor ama en geç 6 da evde oluyorlar her türlü yemeğini yapar yani anlatamıyoruz kadın mutfaktan çıkamadığı gibi hem yatalak babaannemi hemde abimin oğlunu bakıyor 65 yaşında etme yapma diyoruz ama dinletemiyoruz da gerçi senin konu farklı biraz ama. Öyleler yani.
tarafından
Aynen canım herkesin bir düzeni var ister iyilik için yapıyor ama bu kötülük oluyor.belki yengen kendi biseyler yapmak istiyor .desem ki anne yapalım o zaman olur
tarafından
Yok yengemin işine geliyor :) çünkü o da işten yorgun  geliyor ama annemin canı çıkıyor o da ağzının içinde biraz yapma yorulma diyor ama işte o kadar. Çünkü abimin kız akşam 5 de gelir yemek almaya. Neyse yani canlarının değeri olmadığı gibi zamanların da değeri yok onlar için
(1,361 puan) tarafından
Eskilerin canının değeri hiç yok elden ya katan düştü mü bakan kimse olmaz sonra. Allah muhafaza kimseye muhtaç etmesin Rabbim.
0 oy
(589 puan) tarafından
Yok artık damada erişte börek mi yaptırılır ay çok ayıp ya ilk defa duydum böyle bir şey 
(589 puan) tarafından
Canım konuş annenle böyle yaptığın için eşim gelmek istemiyor de gerekirse gitme ben olsam gitmem evimde otururum daha iyi
tarafından
Girmicem ya 6 saat arabada canım çıkıyor bebek ile yol sersemi oluyor bebe bide gidip börek yapacağım  ne gerek var ya
tarafından
Sorsan benim için yapıyor.ben iki yıldır evdeyim hem koranadan hem hamilelik bir yere çıkmadım eşim gezdirecek işte .bu diyor benzin pahalı bizde oturursunuz
(589 puan) tarafından
Aman boşver kız otur evinde 6 saat yola vereceğin benzin parasyla eşinle başbaşa bir yerlere gidin gezin daha iyi
tarafından
Dimi ya 2 bin lira sadece benzin tutuyor imiş bende o paraya yakin bir yere gezmeye gitmek istiyorum
0 oy
(11,400 puan) tarafından
Su böreğini nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum canım ama belki sıcacık yiyelim diye söylüyordur annem de ablamlar gelecek olursa onları bekler hep 1 gününüzü ayırın ne olacak ki günü birlik mi gidip geliyorsunuz
tarafından
Ateşte yapıyoruz odun ateşinde bütün gün sürer o ve eşim o kadar saat durmak istemiyor çünkü hem ev çok dar hem de hepsi dul bayan kiminle oturup konuşacak sıkılıyor kendi köyünde de öğle hiç evde oturmaz
(11,400 puan) tarafından
Peki ailene bayramdan bayrama mi gidersiniz ya da önemli günlerde bence bi gun idare edebilir ateşten inince lezzeti başka olur belki de annen o yüzden istiyordur
tarafından
Zaten bir kış bizde kaldılar gideli bir ay oldu memlekete tek olsam erinmem yaparım ama eşim var çocuklar var onlar gezmek istiyor haklılar da yani yemesekte olur çünkü çocuklar öğle yemeğe meraklı değiller
(11,400 puan) tarafından
O zaman bisi diyemem ben sadece empati kurmak istedim
tarafından
Ben kuruyorum empati ama oda benimle kursa ne iyi olur eşimin huyunu biliyor beni arada bırakmasa ayrıca ben gidip zaten işini yapmaya kalıyor idim ama o böyle yapınca eşim yollamak istemiyor biz bize iken yapalım diyorum ne yapacak isek
0 oy
tarafından
Annen evde teyzenlemi yaşyo öyleyse yda deglse zaten eşi yokmuş ayagina dolananda yoktur yapsinn yavas yavas siz gidene kadar
tarafından
Evet teyzem ile yaşıyor zaten yaşlı yapma diyorum yoruyor kendini onun benim yapıp onun yiyecek o yaşta 65 insan vicdan azabı duyuyor

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 757 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde YAVRULARIMM (2,466 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 982 göst.
7 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 134 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sevmm (1,969 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.