0 oy
966 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Dun sabah babam seksen yaşında televizyon izliyodu haberleri yengemde iki uc defa seslendi kahvalti hazır diye babam içerden duymadj içeri gitti kumandayi babamn elinden cekti fişi çıkardı kalk kahvalti hazır dedi babam olduğu yerde kaldı cocugunami boyle davraniyosun dedi haberlere baktimi goruyosun kumandayi elimden cekip kapatiyosun babam ertesi gunekdr yemek yemedi kirildi annemde abime dedi eşin boyle yapti diye baban küsmüş abim akşam yengeme diyo televizyonu niye kapattın abime diyo annen yalan soyluyor kapatmadim sdce kumandayi yerine biraktm abim dedi nasıl anneme yalanci diyosun derim dovucekmisin al döv dedi abim dedi dovsemde terbiye veremem sana sonra mutfağa gitti abime dedim büyük oglun yedi yasnda pijamasini çıkarıyor obur erkek kardesinin ustune cikiyo sesler cikariyo abimde cagirdi oglunu bi tokat atti bidaha sokaga sana bunu ogreten cocugun yaninda gormicem seni dedi yengem mutfaktan geldi cocuklarmn terbiyesi sanami kaldi cocuktur anlamıyor yapiyor dedi dedim bu cocuk yarin sokakta bunu yaptgnda kimse bidaha cocugunu oynatmaz onunla onun kotulugunu istemiyorum bilsin hata yaptığını bidaha yapmasin bagirmaya basladisenle annen terbiye ogretmeyin çocuklarıma size kalmadi terbiyesi annemde içeri geldi abim dedi biz gidiyoruz bundan sonra ayrı eve cikicam kızın baksn senle babama dedi karısı topladı kiyafetlerini gittiler annemde sinir hastası abimin gerçekten gittigini sandi fare zehri şişesini agzina koydu tek oglu annemin dedi onsuz bende yasiyamam zor aldm elinden şişeyi sonra abimi aradm dedim yedi yıldır bu evdeym bı kez karina tek kelime etmisligim olmamis bugun sirf oğlunu yaptgi cinsellik hareketiyle uyardim diye anneme bana babama demedigi kalmadı dedim olenekdr bakarm onlara nereye gidiyosaniz gidin dört defa sokaktan gidip geldi arabayla geldi yine oturdu sabah olsun oylegidicem diyo karim Mutsuz burda ister yalniz yasayn ister kizinizla umrumda degilartk diyo annen hala beni birakma sensiz yasiyamam diyo pesinden koşuyor

20 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Şimdi bunu burda gelin yazsaydı onu haklı görürdü herkes annenin yaptığına o nasıl kaynama zehir içmekte neymiş bir ana önce ayrıl o evden kocande ne güzel arkandaymış diye yorum yapılırdı şimdi anlatan sensin ve çoğunluk gelini suçlayacak 

Demek istediğim herkes kendi penceresinden bakınca kendini haklı görüyor bırakın ayrılsınlar gelin sizinle olmaktan mutlu del demekki annende büyük konuşmasın ne demek tek oğlum var onsuz yaşayamam Allah korusun dünyanın bin türlü hali var ve sana tavsiye kimsenin çocuğuna karışma bırak naparlarsa yapsınlar 
tarafından
Sen insanlık görevini yapacaksın gerisi ailesine kalmış birşey terbiyesini onlar verecek bende yeğenlerime karışırım yanlış birşey gördüğümde söylerim hemen ailesine görmezden gelsem belki daha beter olur diye düşünürüm eltilerimin çocuklarına bile karışırım onlarda benim yeğenlerim ayrım yapmam yanlışlarını söylerim hemen ailelerine hiç bir çocuğun kötü olmasını istemem benimde bir çocuğum olacak Allah izin verirse gelip biri bana güzelce durumu anlatırsa asla alınmam darılmam
tarafından
Bende normalde naparlarsa çocuktur bişi olmaz diyorum yedi yıldır yengem ne ona ne çocuklarına karışmam ama yedi yaşındaki cocuk erkek kardeşiyle cinsellik yapmaya çalışması çok kötü bisi bana göre aynı şeyi sokakta oynarkende yapabilir o zmn cevredekiler bidaha çocuklarını yaknlastrmaz cocuk sonucta o kardeşine yapar başkası ondan öğrenir illaki babasının onu uyarmasi haberdar olmasi gerekiyor ztn bizden korkmuyolar sdce babalarını dinliyolar yengem de biliyo onlari kendimden çok sevdigimi bugün teyzelerine gidiceklerdi terlikleri yirtilmsti annemde kış geldi sporla götür dedi gittim hemen son paramla üç terlik aldm dedim gönlü yerine gelsn yengemn ama demek insan nankör oldumu ne kdr değer versende tepene binmeye calsr
tarafından
Zaten olması gereken bu yarın öbür gün abime deseler cocuklarn çocuklarmza kötü örnek oluyor bende çok üzülürüm uyardım babasını gerisi ona kalms annesi diyo karismayin anlamıyorlar daha yedi yaşında bu hareketi ogretiyosa kardesine demekki bilinc altnda bisiler şekilleniyor tabiki babasının uyarması lazm
tarafından
Valla tehlikeli yaş bunlar anlamaz diye birşey yok hemen kapıyorlar en iyisini yaptın sen bir daha görürsen bir daha söyle sakın banane falan demeyin
tarafından
Elif gülce 10 tane artım olsun 10u da sana feda olsun.
-Reklam-
+2 oy
(12,777 puan) tarafından
Yaşattığı ni yasamadan ölmezler merak etme onlarında evlatları var cnm annen baban hiç üzülmesin hastalanır lar el kizi ile uğraşmak zor 
tarafından
Onlarda dua ediyorlar allHm eline düşmeden al yanına diye
(12,777 puan) tarafından
Rabbim kimseyi ele avuca yatağa düşürmesin cnm ben herkes için böyle dua ederim evlat bile olsa bı yere kadar
+1 oy
(1,755 puan) tarafından
Evet gelinin yaptığı cok yanĺış babana o hareketi yapmamalıydı. Ama ben o kiz cagaza da acidim ayni ev kaynana kayinbaba görümce. Görümce bana söylemiyor kocama sikayet eder gibi anlatiyor bende olsam yasamak istemezdim. Kizida dinlemek lazim hakli sebepleri vardir hepimiz doluyoruz patliyoruz yerli yersiz. Karsilikli olarak birbirinize anlayis saygi gostermek zorundasiniz ayni evi kullaniyorsaniz 
tarafından
Yok canım benim evim ayrı yemeğe çağırmıştı abim oğlunun yaptığını gördüm annesinden korkmuyo dedim ona kız bidaha yapmasn sokakta başkası görse bidaha kimse oynamaz onunla bunun üstüne öyle dedi
0 oy
(536 puan) tarafından
Umarım herkes Hayırlı bir evlat olur ve Hayırlı çocuklara sahip olur.
tarafından
Amin rabbim herşeyin hayırlısını versin
0 oy
tarafından
Sen evli değil misin canım neden onlarla yaşıyorsun yengen de terbiyesizin önde gideni abin ondan da terbiyesiz annen de evlat işte atsan atamaz satsan satamaz ne yapsın 
tarafından
Evliyim cnm evim ayri bosanma davası actm kızımla yaşıyorum abim yemeğe cagrmsti
tarafından
Anladım canım gitsinler bırak sende annenlerle yaşarsın gidecek yeri de yoktur yalandan hava yapıyor
tarafından
Zaten dört defa mahallede turladı işte gidiyorum diye sonra geldi oturdu arabam bozuldu sabah arabami yaptrp gidicem dedi abim anneme diyom bırak yalvarma o kadar terbiyesizligi yapan sizi çocuğu gibi goren esi bırak anlasn hatasını annne yüreği işte onsuz dayanamam diyor hemn agliyor
tarafından
Evlat yani atamaz canım ne yapsın kadın
0 oy
(7 puan) tarafından
Onun niyeti ayrılmak demeki ondan böyle yapıp duruyo şimdiden böyleyse annen baban elden ayaktan düşünce hiç bakmaz bırak gitsin yasatigini yaşamadan ölmez o kadın allaha havale edin 
tarafından
Annem dedi kocani bosadn yarın öbür gün biz vefat edince napicaksn dedim babamn emekli maaşıyla bakarm onlara yengem diyo niyeymis ölene kadar ben bakicam öldükten sonrada maaşı benimdir
0 oy
tarafından
Vayyy beee yazıklar olsun , 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Keşke sen hiç karışmasaydın kim naparsa yapsın seni hem yemeğe çağırmışlar hem sen sanki kavgaya sebep olmuşsun ben kendi şahsıma konuşuyorum geline de acıdım 
0 oy
(323 puan) tarafından
O çocuk o haraketleri nerden öğrenmiş nasıl bı ortamda büyüyor acaba 
0 oy
(174 puan) tarafından
O degil de abini anlayamadım. Hem sizi haklı buluyor gibi hem karısının arkasında dönüyor gibi o ne yani
0 oy
(135 puan) tarafından
Gelinin ayri yaşamasi lazim bence annenin yaptigi hoş degl ilac icmek vs. Sacmalamiş biraz bıraksin oğlunu kenndi evini bulsun 
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Annenlerin duskunlugunu biliyo tabu abin güya karısına kimse bisey demicek 10 tane kadin bulurda bir anne baba bulamaz senin abin geri kafalimi karısına eziyet etsin demiyorum sadece saygılı olmayı ögretsin yeter
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Baban ertesi gube kadar yenek yememis ya icim bi tuhaf oldu benim icin öp babanin elinden
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Gelinin yaptığı çok yanlış , belkide arkadaşından değil anneinden gördü o hareketi of çok zor aam abinde amma kariciymisss
0 oy
tarafından
Babanın olayının uzerıne bunu deme fitne gıbı olmus canım bence keske karısmasaydın sende de hata var bıraz
tarafından
Canım sen aynı şeyi gorseydin yeğeninin pijamasini cikartms kardeşinin üstüne oturmus ona sesler cikartmasini soyledigini gorseydin geçer gidermiydin yoksa anne veya babasini uyarirmiydin bunda fitnelik yok abimin çocuğu benim de kanimdan toplum içinde dislanirsa bende üzülürüm
tarafından
Kuzum hani bu aksam soylemwswydın keske yarın arayıp deseydin bu olayın uzerıne kotu olmus
tarafından
Bu babamn olayi dün yaşandı ztn cnm ben yegenimi babasina soyledkten sonra yengem tekrar konuyu açtı büyüttü olayi
tarafından
Haketmıs o zaman canım yayagracı sey ileri de. Birsey olsa Allah korusun cocuga daha mı hosuna gidecek
0 oy
(119 puan) tarafından
Annenin abine olan düşkünlüğü çok yanlış. Ne demek o olmazsa yaşayamam o zaman evlendirmeseydi abini. Elalemin kızı sizinle yaşamak ve annene babana bakmak zorunda değil. Benim kaynanam kocama böyle düşkün olsa ister istemez evliliğime yansır senin annen gelininden kıskanıyordur da şimdi. Ne kadar ayıp kadının çocukları büyümüş ama hala evi ayrı değil çocuklarının psikolojisinin bozuk olması normal kadın çocuklarına mi terbiye versin senin annenle mi uğraşsın babana mi baksın ayrıca sende öyle bir durumu fark ettiysen abinden önce yengene söyleyecektin. Ayrıca bir evde kaynana kayinbabanin yaşaması aile mahkemesinde yüzde yüz gelinin haklı olduğunu gösterir. Kadın bıkmış demek ki 
tarafından
Canım kimse kimseyle yaşamak zorunda değil abim onu istemeye gittiğinde ailemle yasiyicam ayrı eve çıkmam kabul ediyosan edersn dedi yani baştan abimle anlasmasini yapmış yengeme söylemedim çocuklar babasından cekiniyor yalnızca ben ztn evim ayrı babamda çıkmalarndan yana bende cikmalarindan yanayim yani hergun huzursuzluk cikicana anne babama saygısızlık yapicana ayrı yasasinlar annemin oğluna olan düşkünlüğü annem kuma gelmis babamn ilk eşi vefat etmis doğumda on çocuğu annem büyütmüş abim için birakip gidememis onu diyo Ayrida olsaniz evlermden birine girin günde bir kez goriyim oglumu abimde diyo ayrı eve çıkarsam bu ilceden tasinicam gelmicem artık diyo o yüzden zoruna gidiyo annem onu gorememekten korkuyo
0 oy
(77 puan) tarafından
Bence bırakın ayrı yaşasınlar belkide ayrı yaşamak istiyor tek oğlu var diye birlikte oturmak zorunda değil canım çok sık oldukça böyle kavgalar çıkıyor malesef 
0 oy
tarafından
Yengenin babana yaptığı çok ayıp olmuş üzüldüm adama ama 7 sene kaynamaya bir oturmakta herkese göre değil psikoloji diye birşey kalmamış o na hak vermek lazım bellii sağlıklı düşünemiyor baştan böyle olsaydı zaten 7 sene bir duramazlardı 
0 oy
(4,949 puan) tarafından
Bence böyle şeylere tek taraflı karar vermemek lazım herkezin haklı olduğu konu vardır şimdi sen anlatınca siz haklı gelin haksız olmuş ama doğrusunu Allah bilir
0 oy
tarafından
Birlikte yaşamanın zararları. Karısı mutsuzsa gitmekte ozgurler yuvaları soz konusu ıse annenin fare zehrı ıcecek kadar ogluna duskunse evlendırmeseydı canım. Eşini şikayet etmiş hem kavgalarına sebep olmus kahvaltıyı hazırlamıs davet etmıs, daha haber bakıyom diye kıpırdanmıyorsa kız sınırlenmıs olabılır...yegenını uyarmakta kızmakta cok haklısın ama belliki kadının size tahammulu kalmamıs gıtmek ıstedıgı ıcın size patlamıs... Kayın valıde ıle yasarsan anlayabilirsin. Ben yaşamadm ama evlenınce anladm her iki tarafıda. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 217 göst.
14 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 278 göst.
19 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 751 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde YAVRULARIMM (2,449 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 124 göst.

379,258 soru

11,352,274 cevap

34,823 kullanıcı

...