0 oy
399 göst.
Diğer kategorisinde (606 puan) tarafından
Bana gore anne kalmalı.merak ettim sizde ne yaptınız 

59 Cevaplar

0 oy
(9,604 puan) tarafından
Annem kaldı 2 hafta sonrasında kaynanam kalocakrı ilk annem kaldı diyenkıskandı gelmedi
(606 puan) tarafından
Zaten ikisi gerek yok ki canım
(9,604 puan) tarafından
Annem işinden izin aldı da geldi anneme git diyemem sen annem gidince gelirsin dedim gelmedi annen geldi ya o sana yeter dedi 10 dklık yola torununu görmeye 20 günlükken geldi seseryanlıydım bide 2 hafaada nasıl iyileşeyim kocam baktı bana sağolsun
-Reklam-
0 oy
(1,297 puan) tarafından
İlkte kayınvalidem ikincide annem. İlkte burnumdan geldi depresyona giricm şimdi misler gibiym
(606 puan) tarafından
Dimi bencedw öyledir
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Sezaryen oldum teyzem yanımdaydı 1 gece kaldım hastanede evde de teyzem bir gece kaldı ertesi gün annem geldi 2 gün kaldı sonra kendim hallettim eşimle birlkte
(606 puan) tarafından
Maşallah kız
(1,752 puan) tarafından
En iyisi o oluyor sonradan kimse ben yaptım ettim diyemiyor
0 oy
tarafından
Annem kaldı ben annemi istedim ne kadar yakın olursan ol doğum bu heryer meydanda cekinirim ben diye annemi istedim
(606 puan) tarafından
Evet bende öyle düşündüm
0 oy
tarafından
Eşim sadece. Başka kimseye gerek de yok bence. Aile olarak daha güzel herşey, adapte süreci vs. 
(606 puan) tarafından
Eş ne analrki canım bebeğe bakmaktan ben bile anlamazken
tarafından
Hiç öyle düşünme. Bizim de ilk bebeğimiz ve ilk günden beri eşim de ben de herşeyini kendimiz yaptık. 8 aylık olduk bile. :) kimse anne karnında öğrenmiyor bu işi ama içine girince öyle de güzel yapıyorsun ki. şaşırırsın.
(606 puan) tarafından
Ne bileyim canım eşim çalışıyor neticede sezeryan birde bakalım hayırlısı
tarafından
Ne demek ne alaka. Anne baba olduktan sonra herşeyi zaten bilmene gerek yok ki. Uyum sağlıyorsun oluyor bitiyor. Ben iki doğum yaptım iki doğumda da eşim en büyük yardımcimdi. İlk banyo tırnak kesme alt açma herşeyi eşim öğretti bana. Kızım 6 yaşına geldi hala eşimden birçok şey öğreniyorum
0 oy
(13,702 puan) tarafından

2 dogumdada doğumdan evvel görümcem geldi.

Oğlumda 2 gün sonra kaynvalidem geldi.
Annem de geldi .

Kızımda görümcem burdaydi e annemde vardı diye kaynvalidem gelmedi

Bakalm bunda kim gelir artık görümcem nişanlı şuan o zamana kadar düğünü olur :D 
(606 puan) tarafından
Kim.denk gelirse o geliyor
0 oy
(503 puan) tarafından
Benimki hiç biri ne annemler yardımcı oldu nede kaynanamlar 
(606 puan) tarafından
Ay canım ya
0 oy
tarafından

Kesinlikle öncelik anne neden dersen 

Ben sezaryan doğum yaptım inan 2 gün tek başıma lavoboya gidemedim annem girdi benimle beraber  eğilip kalkamadigim için af edersin lavoboya oturamiyordum 
Öncelik anne tabi kayınvalidemde saolsun evde yardımcı oldu çocuklara falan baktı 
(606 puan) tarafından
Doğru söylüyor canım
0 oy
(119,338 puan) tarafından
3 gun once dogurdum kimsem yok 
(606 puan) tarafından
Bakabiliyorsan ne mutlu benim ilk olduğu için hiç anlamam ki bilemem. yani birde.sezeryan olucak Allah kolaylık versin sana da
(119,338 puan) tarafından
ben kuzeydede tek tim esim vardi ilkde daha zor oluyo tabi ama cok iyi bakiyosun dogupda kucagina kiyduklari an anneligin ne oldinu anliyon cok guzel bakarsin
(606 puan) tarafından
İnşallah canım ya valla hiç bakmadım biraz araştırdım merak ettiğim şeyleri
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Annemde kayonvalidem de kaldi 3 hafta sonra yine sogumum var bakalim nasıl olcak kim kalacak
0 oy
(988 puan) tarafından
İlk doğumunda k.valıdem kaldı 2.ablam hastanede kaldılar evde kimse yoktu
0 oy
tarafından
İlk doğumu memlekette yaptım mecbur 15 gün kalıp döndüm..ikinci doğumda kimse istemedim kendi evimde kendim baktım..kimsenin olmasına gerek yok düzen kurarsın ona göre
(606 puan) tarafından
Deneyimlisin canım ben hiç doğum yapmadım sezeryan olucak birde
tarafından
İlk doğumdan tecrübe oldu cnm şükür ikinci kızımda gaz sorunu bile yaşamadım uyku sorunu yaşamadım..ilk sezeryan olana indan gerekli cnm kendini toparlayana kadar annen kalır
(606 puan) tarafından
Dimi ilkinde bende annemi istiyorum kayınvalidem umarım kalmak istemez
0 oy
(97 puan) tarafından

Kabus gibi 25 gün tepemdeydi kaygana :angry: ben istemedim zorla geldi

(606 puan) tarafından
Kıyamam ya
0 oy
tarafından
Canim benim annem hastanede bi gece kaldi zagen evlerimiz cok yakin ve calisiyo annem kaynanam 1 hafta yanimda kaldi ama annem varmis gibiydi cnku annem her aksam istrn geldi yemegimizi yapti benle ilgilendi sonra evine yatmaya gitti her aksam geldi eşimde 1 hafta evdeydi dus ve lavba ihtiyacimda esim yardimci oldu zaten 3n gün ayaktaydim kaynanama gerek yok artik iyyim dedim ama 40ina kadar kalacagni soyledi bende surekli soylendim kocamla yanliz kalmak istiyorum falan die gitti sonra :)
(606 puan) tarafından
Seninde iyimis vaa
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Valla ilkinde kv ile birlik oturuyorduk annem başka şehirdeydi Kaynanam kaldi ama eşimde hep kapidaydi özel hst olduğu için her dk girip çıktı.

İkincide gurbetteydik anne de kv başka başka sehirdeler annem geldi yanıma full uyudu yan yatakta bebekle vs ben ilgilendim hep olmasa da olurmuş dedim yani hiçbir şeye faydası dokunmadı.

Şimdi üçüncü olacak ikisini de istemiyorum tek Olcam. Yada samimi bir arkadaşım var çok gelmek istiyor onu alabilirim 
(3,151 puan) tarafından
İnşallah ama benim doğumların hepsi sezeryan. İlk baş biraz zor oluyor sonda çıkana kadar kalkamıyorsun mecbur bebeği birinin alıp vermesi altını değişmesi lazım WC gidince falan odada tek bırakmak istemiyorum çalıp gidiyorlar Allah korusun devlet hst çünkü. Bakalım artık büyük ihtimal arkadaşımla kalırım ama annelere tahammülüm yok hiç vallahi
(606 puan) tarafından
Kız neden annene tahammül yok
(3,151 puan) tarafından
O da faydası olmadı diye :) geldi ya ikinci doğumda sanki o sezeryan oldu yan yatakta uyudu gece boyu bir defa kalkmadı bebeğe hep kendim baktım ettim kendim oturdum kalktım yürüdüm işimi gördüm. Demedikj uyusun da ben bebeğe bakayım altıni alayım falan. Yararı olmadıktan sonra gelse nolacak ki zaten gelesui de yok hiç. Eltin gelsin falan diyor laf arasındaki konuşurken
(606 puan) tarafından
İlla gıcık olur insan öyle olrsa
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle o yüzden teklif dahi etmedim
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Annem kaldı

.
.
.
(606 puan) tarafından
Dimi ana gibisi yok
(2,165 puan) tarafından
Kaynanam da gelodu ama evlerimiz yakın olduğundan dolayı gidiodu hiç kalmadı yanımda zaten kalsa bile asla içtiği bir bardağı bile mutfağa götürmeyen birisi bana yardımcı olacağına daha çok iş çıkarirdi :D o yüzden annem geldi ve ben bebekle ilgilenirken oda ev işleri yemek yaptı sağ olsun
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Gelnimiz kaldı
(606 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Annem kaldı.  Kaynanamda geldi hergün yardmci oldu 
(606 puan) tarafından
Yinede ana gibisi yoktur
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Hastanede bir gece annem . Evde 20 gün kaynanam kaldı 
(606 puan) tarafından
Neden öyle yaptınız annenin kalması daha mantıklı değil mi
(1,465 puan) tarafından
Annem çalışıyor oyuzden kalamadı kaynanam ev hanımı o rahatlıkla geldi
0 oy
tarafından
Ilk doğumum da annem kaldı Daha sonrasında evime gelince Kayınvalidem baktı ikinci doğumda Annem Bilet almış 20 gün öncesinden gelecekti yanıma fakat kızın 1 ay erken doğdu bekleyemedi Onda da teyzem ve eşimin amcasının gelini kaldı yanımda eve geldim kaynanam yine yemek di büyük kızıma bakmak hep o yaptı

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 638 göst.
0 oy
64 cevap 651 göst.
5 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,140 göst.
2 Aralık 2018 Diğer kategorisinde Herşeye rağmen (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 825 göst.
5 Mart 2024 Aile kategorisinde Emsi6y (6 puan) tarafından soruldu