0 oy
636 göst.
Aile kategorisinde (1,165 puan) tarafından
Burda sürekli kayinvalideye ilgili postlar açılıyor. Ciddi sıkıntılar yaşayanlar var belli ki. Ama çoğu kişi annesini yere göğe koyamaz. Peki kayinvalideniz sizin anneniz olsaydı ne yapardınız? Ya da tepki verir miydiniz? Haksizsa haksız hakliysa haklı der miydiniz?

21 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Soyle bir sey var benim annemle kaynanam cok zitlat annem az konuşur kaynanam her seye konusur karışır.  Annem gosterisi sevmez yapmaz yapamaz zaten kaynanamin tek isi gösteriş annem mantıklıdır kaynanam genelde mantıksız konusur. Annem sadeliği sever kaynanam nerde caf cafli seyler onlara bayılır herkese ondan giydirmek ister. Annem ağır  baslidir kaynanam degildir.

Simdi ben annemle büyüdüğüm icin onun doğruları dogru geliyir kaynanam tuhaf geliyor o zaman tam.tersi olurdu kaynanam annem olsa onunla buyusem onun davranışları normal olurdu.  Yetiştirilme sekli bence
(1,165 puan) tarafından
Doğru diyosun nerde yetistigimiz de önemli
tarafından
Ay aynı beni annemle kaynanamı anlatmışsın bazen kaynanam o kadar konusuyor ki artık duymuyorum
tarafından
Aynen her seye karışıyor
-Reklam-
+1 oy
(7,188 puan) tarafından
Doğru bildiğim bir şey varsa bana ters düşüyorsa anama da derim kaynanama da valla.  Allah onlardan razı olsun... 
+1 oy
tarafından
Haksizsa haksiz hakliysa hakli derdim ki kendi anneme de derim. Ama zaten kayinvalidem annem olsaydi ogluna davrandigi gibi davranirdi bana itip kakmazdi arkadan tezgah kurmazdi :)
+1 oy
tarafından
Valla beni kizindan daha cok seviyor onu biliyorum 11 sene oldu bi problemimiz olmadi sukur
(1,165 puan) tarafından
Maşallah size
+1 oy
tarafından
Aman Allah korusun iyikide değil ben annemden memnunum
+1 oy
tarafından
Allah üstümden irak etsin rabbim nasip etmesin yüce mevlaaaaaammmm ay tüylerim diken diken 
+1 oy
tarafından
Annem olsa öyle olmazdı en başta ,annem olsaydı herşeyiyle kol kanat gererdi benim yüzüme güzel gözüküp oğlunu fitlemezdi ,ama aynı şekilde annem olsaydı çok açık sözlüyumdur pat pat sen böyle sen söyle yapiyosun derdim ama kaynanama diyemiyorum bu lafı çok ters şekilde başka zaman karşıma cikariyo
0 oy
(614 puan) tarafından

Ben kaynanamı severim 

Okadar Günahıma girdi ama Bi Anne Olduğu Için Saygım Var Eşimi Dünyaya Getirdi Sonucta

Benim annemde Kaynana Ve Oda Yengemle Çok Iyi Deil supper kaynana Degil yani

Bende kaynana olacam bilemedim ki insan evladını başkasıyla paylaşınca acaba zorundamı gidiyor ben simdi oglumu kim benden cok severse kıskanıyorum 

Allah bilir ben bilemem:angel:

0 oy
tarafından
Zaten teyzem anne yarim o daha cok canimi acitiyo :(
(2,792 puan) tarafından
Üzüldüm şimdi o yaptığından sonra,insan yeğenine bunu yapar mı
tarafından
Yapiyo iste
tarafından
Oglum olurken karsimda gulerek ultrason fotograflarima bakti eve gelince soke soke aldim
(1,165 puan) tarafından
Burda okuduklarima bazen inanamıyorum inan yasmasam da zoruma gidiyo. Bu zulüm yapanlar anne diyorum kim kimin annesi olduğu önemli degil sonuçta anne.
tarafından
Diyecek cok sey var da  nalet olsun iste icimdeki insan sevgisine
0 oy
(48,657 puan) tarafından
çok güzel bir soru derdim canım kendi annemede diyorum bazen gecinemiyoruz ☺️☺️☺️
(1,165 puan) tarafından
Evt ya bende annemle gecinemiyorum bazen:) aslında kayınvalideler de kızlarıyla gecinemiyo çoğu zaman ama gelin olunca gelini ezmek kolay geliyo herhalde
(48,657 puan) tarafından
benim kayinvalidemle sorunum yok uc geliniz benddn onceki iki gelin vermis ayarı heralde ☺️☺️ annem abimle iyi geciniyo ☺️
(1,165 puan) tarafından
İyi bari sana gelene kadar işler rayına oturmuş desene:D
(48,657 puan) tarafından
aynen canim ☺️☺️ bide benim esim biliyor anliyor neyin ne olduğunu bazen sakasina der annem diye demiyorum ama cok ayarsiz halleri var diye ☺️☺️
(1,165 puan) tarafından
Evet hamdolsun benim eşim de anlıyo adaletli o konu da ama bende a kendi ailemin yanlışlarınin farkındayım bende adaletli davranırım. Bence herşeyden önemlisi eşlerin birbirine dürüst ve destek olması. Yoksa bu sorunlar başka türlü aşılmaz malesef. O yaşa gelmiş kadının huyu değişir mi
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Bogardim onu net
(1,165 puan) tarafından
Annen olsa da mı kiz:) sen kayinvalidenin kızı olsaydın farklı olurdu eminim
(2,009 puan) tarafından
Dogru farkli olabilirdi ama yil 2020 yine kaynanadan cekiyoruz iste
0 oy
tarafından
Bütün kötü huylarını yüzüne söylerdim 
0 oy
tarafından
3 yıldır tanıyorum hiç değişmedi. Olduğu gibi birisi. Kendi annem gibi kimse olamaz tabikide sevgi konusunda ama kaynanamı da çok severim birbirimizi kırmadık hiç çok şükür anlaşıyoruz. Ama anlaşmasaydik bile birşey demezdim çünkü eşimi dünyaya getirmis, eşim benim için çok farklı bı insan çok özel benim için. Onun hatrina herşeye susabilirdim
0 oy
tarafından
Benim annem de bi kaynana 2 damadı var bunu neden böyle yaptın paranızı ne yaptınız kızıma niye bunu almadın asla demez demedi de kaynanam da öyle olmayı denesin bence kendi öz çocuklarına bile kocamı evlat mı diyince tabi ki kocamı daha çok seviyorum diyen biri yani öz annem olduğunu düşünemiyorum erkenden evlenir giderdim herhalde
0 oy
(2,214 puan) tarafından
Ben anneminde hatalarini söylerim kayinvalidemin hataları söylemekle bitmez ama bilemiyorum 
(1,165 puan) tarafından
İnsan bu açıdan bakınca biraz zorlaniyo ister istemez.
(2,214 puan) tarafından
Herkesin yanlislari hatalari oluyor annemde birşey yapsa uyaririm yani ama kayinvalidemin haddi hesabi yok hatalarinin ve asla hatasini kabul etmez o yüzden yine anlaşamazdik eminim :)
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Ben derdim, çoğu zaman annemin yanlışlarını da söylerim
(1,165 puan) tarafından
Bende anneme söylüyorum. Ama kayınvalidem baskın birisi o kendi annem olsaydı biraz mesafe koyardım sanki
0 oy
(307 puan) tarafından
Çoğu şey karşılıklıdır annem olabilmesi için annemin verdiği sevgiyi şefkati vermesi gerekiyo doğamız geregi o büyük ben küçük o tecrubeli ben tecrübesiz  onun bana bu duyguları aşılamasi lazim.  farkli bi yuvadan farkli bi kültürden gelmişim adepte olmama yardimci olması gerekir . nasil  annelerimiz biz dogdugumuzda yada biz evlatlarımız doğduğunda  bu dunyaya adepte olana kadar yardımcı olduysak ... Evet ben şansliyim ki ailemden sonra iyi bir aile nasip oldu bana şimdilik (gelecekte ne olur bilemem tabi ki )  Ama malesef herkes ayni değil ve post açıp da  yazanların da boşuna yazdığını düşünmüyorum.. canı yanmasa burda dile gelmezdi bence ki dile gelecek en son yerin buralar gibi yerler olduğunu düşünüyorum.. Yaradan sıkıntıdaki herkesin yardımcısı olsun inşallah ♡
(1,165 puan) tarafından
Ben burda kayinvalideyle ilgili sıkıntıların paylaşılmasında bir abeslik görmedim umarım yanlış ifade etmemisimdir. Sadece bu paylaşımlar üzerinden farklı bı bakısla bakıldığında gelecek cevapları merak ettim
(307 puan) tarafından
Tabi ki de merak etmen çok normal ben seni yargılamadım yazdiklarimda sana itafen yazılmış şeyler degildi tamamen genelleme yaptim yanlış anlamaya mahal vermek istemem canım  sadece cumlelerimin akışı bu yönde ilerledi o kadar  :)
(1,165 puan) tarafından
Anladım canım bende yanlış anlaşılmak istemem çünkü. Gerçekten burda sıkıntıları okudukça sanki ben yaşıyorum. Hatta gidip kayinvalideleriyle konuşasım geliyo.
(307 puan) tarafından
O bende de oluyo ama dua etmekten başka da bisey yapamiyoruz malesef herkesin imtihani farklı napalim
0 oy
(980 puan) tarafından
Mesela anneannem de annem olsun istemezdim.Her şeye bir yorumları vardır O yüzden istemezdim sürekli kavga ederdim kesin.
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Kaynanam annem olsaydı çok üzülürdüm kendi çocuklarına bile bencil kötü olan bir kadın çünkü kızlarını hizmetçi gibi görür her işi onlara yaptırır beş Kr vermez gidin tarlaya çalışın alın der bı şey istediklerinde en küçük kızı birinci sınıfa gidiyor kendileri yatar o çocuk yalnız gider gelir üstü başı pasaklı parasız hiç ilgilenmezler yani iyi ki annem benim annem
(1,165 puan) tarafından
Ne kadar acayip ya sanki kapıda bulmuş çocuklarını.
(2,323 puan) tarafından
Bencil ve kötü kalpli olunca hele bı de tek derdi paraysa bı insanın böyle oluyor
0 oy
(424 puan) tarafından
Ilk başlar kaynanama cok kizardim herseye karisiyo kendi istediğini yaptirmaya calisiyo diye ama evleneli 1 sene oldu simdi anlıyorum hepsi benim icin daha iyisini söylediğini suan karissa kızmıyorum 
(1,165 puan) tarafından
Niyetini anladiysan ve gerçekten iyi niyetliyse ne mutlu sana canim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 96 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Yasminsem (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 936 göst.
30 Eylül 2019 Diğer kategorisinde ✓✓£sm£r✓✓ (1,983 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 398 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu