0 oy
982 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar 11 haftalık gebeyim ama bundan öz annemin  bile haberi yok . Sebebiyse vereceği tepkiler. Daha ilk gebeliğim ama vereceği tepkiler çok can sıkıcı ve huzur bozucu. Tepkisini kız kardeşim ilk çocuğuna hamileyken ona verdiği tepkiden biliyorum. Sevineceği yerde aferin iyi ... Yedn. Ona bu tepkiyi verince ilerde benim cocugum olursa bana ne tepki verir nasıl söylerim diye korktum hep. Neyse gün geldi bende evlendim ve ilk gebeliğim geçen Tl de konuştuk gece mide bulantısından uyumadm dedm hayırdır yoksa hamile misin iyi halt ettin aferin dedi. Bunun neyi halt yada çok kötü bişeymiş gibi yoksa hamile misin ? Yoksa nedir yani. O öyle deyince hamilelik psikolojisi ile çok kötü ağlamaklı olup  yok deyip inkar ettim. Sonra aradan kaç gün geçti yan komşum yemek getirdi sağolsun.. bundan anneme  bahsettim  yemek getirdi sağolsun diye hayırdır dedi doğum mu yaptın da yemek getirdi. Ne alaka kadın yemek yapmış bi tabakta bana getirip insanlık etmiş dedm. Yok dedi insan ya hamile kadına yemek götürür kokudan rahatsız olur yapamaz diye yada doğum yapmış kadına verir dedi. Hiç biri de değil dedm. Görecez dedi yakın da çıkar kokusu . İyi halt ettin kızım dedi . O öyle deyince gerçekten çok kötü oldum görelim anne dedim. Bu ilk heyecanımı annemle paylaşamadım o hevesi bırakmadı bende. Şuan annem hariç kaynana tarafı herkes biliyor. Onun tavrı bu olunca hiç söyleme meyi düşünüyorum. Karnım çıkınca kendi görüp kendi anlasın . Yanlış mı düşünüyorum acaba ne yapmalıyım söylemeli miyim yoksa kendi mi anlasın

33 Cevaplar

0 oy
(1,230 puan) tarafından
Niye bu kadar karşı anlamadm annen ?
tarafından
Keşke bnde bi anlayablsem de hak versem. Kendi elleriyle telli duvaklı evlendirdi eşimi de çok severler. Ama cocugumu neden istemiyor bnde anlamadım
(1,230 puan) tarafından
Benim annem böyle yapsa ben mesefami koyarm anlasn diye
tarafından
Koysam da beddua eder. En ufak şeyde ağzı açılır beddua
(1,230 puan) tarafından
Ederse etsin umrumda olmazdı annenin yaptığı saçmalık kesinlikle .Sen anne olmak istemezmisin eşinde baba bu sizin en doğal hakkınız tabiki çocuğunuz olucak annenin böyle davranması son derece saçma ben senin yerinde olsam annemle arama mesfa koyardm.Soylermiydim söylerdim iyi halt ettin gibi bir cevap verirsede tepkimi gösterirdm cevabı mi verirdim
tarafından
Haklısın cnm sonumuz öyle olacak zaten herkes kendi yoluna
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Şey geldi aklıma Firdevs hanım kızının hamile olduğunu duyunca,***** diyoduya 

Anane olmak istemiyodu aslında 

Öyle bişey mi acaba 

Hayırlı olsun canım
tarafından
sağol cnm Halbuki anneanne zaten şuan bir torunu var.
(14,428 puan) tarafından
Sorun ne peki
tarafından
İnan bnde bilmiyorum canım. Rızasız bi evlilik değil rızaları vardı eşimi de severler yaşmda küçük değil 26. Ama sebep ne bnde bilmiyorum insan neden sevinmez torunu olacağına
(14,428 puan) tarafından
Üzülme canım doğunca kucağından indirmez heralde
tarafından
İnşallah cnm tek temennim o
0 oy
tarafından
Ben de evlendiğim için annem tepki göstermişti. 27 yaşındayım ve annem evlenmemi evden gitmemi istemiyordu eşimle tanıştığımı evlenmek istediğimizi önce anneme söyledim aylarca bana küstü kötü kelimeler kullandı. Asla unutmam ama yapacak bir şey yok anne sonuçta. Ama bebeğine tepki gösteriyorsa bir süre sonra de bence. Neden diye sorunca da kırıldığını annene belirt canım. 
tarafından
Walla herkeste ayrı bi dert cnm ah şu analar:) öyle yapcm artık mecbur
0 oy
(6,992 puan) tarafından
Neden böyle bir tepki veriyor o zaman sizi ne halt yemeye doğurmuş tövbe tövbeeeeee.
tarafından
Bak bu iyidi cok mantıklı cevap gibi cevap
(6,992 puan) tarafından
Valla çok sinirlendim canım kusura bakma nasıl anne bu benim annem de ben ikinciyi yapmıyorum diye sana hakkımı helal etmiyorum yaşın geçmeden yap diyor sanki başkasından hamile kalıyorsun.
tarafından
İşte gözünde öyle heralde. Senin de anneyi tebrik eder ellerinden öperim
(6,992 puan) tarafından
Canım benim üzülme ayıp bir şey de yapmıyorsun sen bebeğine odaklan.
0 oy
(378 puan) tarafından
Neden tepki veriyor, evlenir evlenmez hamile mi kaldin hani biraz durmanizi mi istiyordu annen
tarafından
Evet evlenir evlenmez hamile kaldım da canım sonuçta yaşım da küçük değil 26.  Daha önce böyle bi konunun bahsi bile geçmedi biraz daha durun vs . Sebep ne anlamadım
0 oy
(341 puan) tarafından
Benim annemde ablama oyle dawrandi. Bende ewlendim hamile kaldim test yaptim hamileyim dedim. Sus ne hamilesi test yanlıştır  belki adet olursun demisti. 1. Cocugum oldu. Et kokusundan tiskindim hamile misin die sordu yüzünü  asarak halbuki hamile degildim. 

Yeni 2.ye hamileyim bu sefer güldü  sadece saka yapma  dedi snra hayirli olsun demisti 
tarafından
Yine o iyi anlayışlı olmuş :)
0 oy
(833 puan) tarafından
Şuan oğlumda geniz eyi problemi var ve bunun yuzunden sabahlara kadar aglayıp uyumuyorum. Çünkü o rahat uyuyamıyor... Böyle burdan bakınca annen haklı gibi.. Annelik çok zor hele bazen cok acı verici. Ay çol sinirim bozuldu :'(
tarafından
Tm da canım mecburen çocuk olacak sonuçta eşimden yani başkasından değil. Bide sağlıklı mı değil mi bizde bilmiyoruz o tepki niye
(833 puan) tarafından
Zor ya işte acı çekmeyın diye
0 oy
(86 puan) tarafından
Peki merak ettiğim birşey var. Şuan ablanın çocuğuna nasıl davranıyor yani seviyor mu sevmiyormu doğduktan sonra nasl karşıladı bebeği?
tarafından
Eh işte formalite
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Sebebi ne eşini mı sevmiyor ?Yada sen mi çok küçüksün karnında bi meleğe nasıl bunu diyebilir o da bi anne
tarafından
Tam tersi eşimi benden çok sever yaşımda 26. Kendi rızasıyla evlendik ama hamileliğe çok karşı nedense
0 oy
(142 puan) tarafından
kesinlikle söyleme kendi anlasın sana tepki verince asla sessiz kalma ve bebegine de kendinede kötü söz söyletme
0 oy
(205 puan) tarafından
Ben kacarak evlendim ve annem hemen cocuk yapma dedi bende aradan cok gecmeden hamile kaldim annem ogrendigin iyi halt yedin dedi ayni size dendigi gb ama kotu niyetten degil cocugum dogru suan 10 aylik annem oyle bi seviyor ki korkma yani ole demesine bakma sever hemde senden cok sever bebeginj 
0 oy
(7,708 puan) tarafından
Yok artık ya ne biçim insanlar var ya
0 oy
(887 puan) tarafından
Kendi niye yapmış o zaman çocuk o ki çocuk yapmak kötü birşey saçmalamış annen kusura bakma canım sende tavrını koy sınırlarını çiz evet hamileyim de anne olacağım ama gerçekten anne olacağım de o anlar ne demek istediğini 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
1 gün önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Pinkfloyd (772 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 129 göst.
4 gün önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Pinkfloyd (772 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 66 göst.
+1 oy
4 cevap 181 göst.

379,264 soru

11,352,543 cevap

34,824 kullanıcı

...