0 oy
969 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar 11 haftalık gebeyim ama bundan öz annemin  bile haberi yok . Sebebiyse vereceği tepkiler. Daha ilk gebeliğim ama vereceği tepkiler çok can sıkıcı ve huzur bozucu. Tepkisini kız kardeşim ilk çocuğuna hamileyken ona verdiği tepkiden biliyorum. Sevineceği yerde aferin iyi ... Yedn. Ona bu tepkiyi verince ilerde benim cocugum olursa bana ne tepki verir nasıl söylerim diye korktum hep. Neyse gün geldi bende evlendim ve ilk gebeliğim geçen Tl de konuştuk gece mide bulantısından uyumadm dedm hayırdır yoksa hamile misin iyi halt ettin aferin dedi. Bunun neyi halt yada çok kötü bişeymiş gibi yoksa hamile misin ? Yoksa nedir yani. O öyle deyince hamilelik psikolojisi ile çok kötü ağlamaklı olup  yok deyip inkar ettim. Sonra aradan kaç gün geçti yan komşum yemek getirdi sağolsun.. bundan anneme  bahsettim  yemek getirdi sağolsun diye hayırdır dedi doğum mu yaptın da yemek getirdi. Ne alaka kadın yemek yapmış bi tabakta bana getirip insanlık etmiş dedm. Yok dedi insan ya hamile kadına yemek götürür kokudan rahatsız olur yapamaz diye yada doğum yapmış kadına verir dedi. Hiç biri de değil dedm. Görecez dedi yakın da çıkar kokusu . İyi halt ettin kızım dedi . O öyle deyince gerçekten çok kötü oldum görelim anne dedim. Bu ilk heyecanımı annemle paylaşamadım o hevesi bırakmadı bende. Şuan annem hariç kaynana tarafı herkes biliyor. Onun tavrı bu olunca hiç söyleme meyi düşünüyorum. Karnım çıkınca kendi görüp kendi anlasın . Yanlış mı düşünüyorum acaba ne yapmalıyım söylemeli miyim yoksa kendi mi anlasın

33 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Senin yerinde olsam aynen böyle davranırım. Aslaaaa söylemem. Madem ki canından olma canı bir halt, b.k yemek olarak görüyor bilmesine de gerek yok. 
tarafından
Aynn canım kesinlikle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Neden oyle düşünüyor anlamadım. Anneanne olmayı mi kaldıramıyor :)
tarafından
Aslında anneanne şuan da . Kız kardeşimin cocugu var . Onda da aynı tepkiyi verdi. Bende de tam emin olmadan bile aynı tepkiyi verdi. İstemiyor mu sevmiyor mu bizi anlamadım
tarafından
Tuhaf aslında. Normalde herkes ister torun. İlerde boşanırsin çocuk ayağına dolanır kafasında mi acaba
tarafından
Canım zaten yeni evliyim daha 4 aylık daha ne boşanması yada niye böyle düşünsün evliliğimiz de iyi şükür ama sebebini bnde anlamadım
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Bı sebebi olmalı 

Yaşınız çok mu küçük

Yani bişey olmalı gibi 
tarafından
Yo 26 yaşındayım küçükte değilim. Severek evlendik ve kendilerinin de rızası vardı asla zorlamadım seviyorum illa olsun diye sizde bakın içinize sinerse olsun dedm kendileri de baktı kafalarına yattı eşimi de seviyorlar ama çocuk sıkıntı işte
(3,446 puan) tarafından
Üzüldüm senin için bir kız önce annesi ile paylaşmak ister..rabbim annene merhamet versin torun sevgisi asilasin:)
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Ben olsam söylerdim ne derse desin umrumda olmazdı
tarafından
Benim söylemem onun umrunda değil zaten onun farkındayım da onun söyleyecekleri beni çok kırıyor başka zaman olsa takmamda şuan hormon değişimi sanırım çok duygusalım bunu hak edecek naptım bilmiyorum
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Haklısın ama annen neden çocuk yapmaya karşı sonuçta sen bakacaksın eşinle de iyiysen neresi kötü benimkiler ikinci olacak diye deli gibi seviniyorlar 
tarafından
Şükür iyiyiz canım daha yeni evliyim zaten bi sorunumuz yok eşimi de çok severler yaşım da Küçük değil 26. Ama neden bu kadar sert bilmiyorum. Eminim sonra da öğrenince kızacak neden inkar ettn diye
0 oy
(967 puan) tarafından

Allahım ya insan ne için evlenir evlenip çoğalıp sevgi saygı çercevesinde evliliğini mutluluğunu huzurunu devam ettirebilmek için 

Hem herkesin kendi öz iradesi neden anneler buna karışıyor kendileri bakıyor gibi bir çok post görüyoruz böyle akşama kadar ya :angel:

tarafından
Farklı yerlerdyz halbuki o ilçede ben ilde aramızda 40 dk var. Kendimde çalışmıyorum. Çocuğuma ben bakcm ona gel bak diyende yok
0 oy
(687 puan) tarafından
Bizim annemiz mi çok merhametli yoksa senin annen gibileri mi anlamadım ki o nasıl konuşma öyle asıl annen iyi halt ediyormuş öyle konuşmakla k.b cmm
tarafından
Walla bnde anlamadım cnm
0 oy
tarafından
Ne kadr tujaf bi annen var evli bi insanin cocugu olmasi kadr dogal ve güzel bsey olabilir mi halt etmek nedr ya kafasinda var sanirim cok yanlis bnce sana öyle davranmasi insan torunu olcak diye sevinir bee gercekten cok tuhaf Allah yardimcn olsn
tarafından
Sağol canım gerçekten bu durum üzüyor beni. Kaynanam sürekli hadi söyle annene oda bilsn sevinsin diyor. Gerçeği bilse bide
0 oy
(5,261 puan) tarafından
İyide annen sen evlenirken kocanla bacı kardeş mi yaşıycanı sanıyordu bu arada hayırlı olsun takma boşver
tarafından
Sağol canım benim. Öyle sanıyodu heralde durum onu gösteriyor:)))
(264 puan) tarafından
:Ddddd
0 oy
(788 puan) tarafından
Canım hep deriz ya Allah'ım hayırlı evlat nasip etdiye  aslında Rabbim anne babanın da hayırlısını versin .bence söyle me
tarafından
İnan bnde hiç bilmiyorum cnm yani yedi yabancının çocuğu olsa bn sevinirim sonuçta bi can ve mutlu olurum ama o niye istemiyo bnde bilmiyorum
(788 puan) tarafından
Canım benim annemde biraz Akis biri ben hamile kaldıgimi öğrenince ağladım ikinci bebeğimde çünkü daha düşün muyordum. Annem niye ağlıyorsun dedi anası belli babası belli dedi   yani annemin öyle demesi içime su serpmisti seni anlaya biliyorum canım annem size sanki pisikolojik baskı uyguluyor
tarafından
Aynn en güzel motive o olmuş sonuçta anası belli babası belli. Senle eşinin kararı ve sizi ilgilendirir. Ama bizimki dediğin gibi psikolojik baskı. En güzel en heyecanlı günlerimi kötü bişeymş gibi gizli saklı yaşıyorum aman annem duyarsa kızar diye
(788 puan) tarafından
Canım kafana takmamaya bak sağlık la kuzunu kucağına alırsın inşallah:)
tarafından
Sağol canım benim Allah razı olsun
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Takma yaa. Sağlıkla al kucağına annen kusura bakma ama biraz değişşk biri
tarafından
Sağol canım benim çok teşekkür ediyorum
0 oy
(264 puan) tarafından
Annenin kesinlikle çocuk konusunda bir travması var ya babandan çekmiş ya çok küçük evlenmiş ya içindekileri yaşayamadan sizi doğurmuş bu yüzden herkes için öyle olacak sanıyor hıncını sizden çıkartıyor
tarafından
Tam tersi canım oda 23 24 yaşında evlenmiş. Babamsa gerçekten melek gibi biri ağzı var mi dili yok o derece zararsız mülayim ve kendi hâlinde biri. Kaynana desen ayrı oturmuş. Bu öfkesi ne bende anlam veremiyorum
(264 puan) tarafından
Diyorum ya farklı hayalleri vardı yapamadı kesin çocuk bakmak ağır geldi demek ki bir şekilde hayatını sevip mutlu olamamış sevgisiz bir kadın demek ki canım kızma ama yani sen mutluysan bırak konuşsun belki de sizi düşündüğünü zannediyor oda böyle
tarafından
O hayatı seviyo da bizi sevmiyo. Sürekli bi hor görme beddua . Ve dahası. Bazı evlat olur saygısızlık eder zulm eder anne baba o zaman beddua eder belki canı yandıgı için. Bende oda yok. Ne saygısızlığım var ne başka bişey. Ama yine de her ağzı açılınca beddua
0 oy
(695 puan) tarafından
Eee gelsin başınızda beklesin o zman ne sacma yasa mutluluğunu doya doya bunlr çok güzel duygular
tarafından
Walla en güzel en heyecanlı günlerimi annemden gizli yaşıyorum sayesinde. Hiç bir hevesim isteğim kalması artık
(695 puan) tarafından
Söyle onun ne düşündüğü ne yaptığı önemli değil solemedikce senin içinde kalıcak rahatlayamicaksn eşinle bugnlerin tadını çıkar geri gelmicek bebişini düşün o hersei hiseder annesi
tarafından
Haklısın canım benim çok sağol walla iyi geldin
(695 puan) tarafından
Rica ederm kendine we bebişe ei bak hep mutlu olun inşallah (:
tarafından
Sağol canım benim Allah razı olsun. Sende kendine çok çok iyi bak hersey gönlünce olsun inşallah
0 oy
(7,839 puan) tarafından
Bu burda okuduğum 2.post oldu 
tarafından
Demekki herkeste olabiliyor canım ama Allah kimseye vermesin Zor
0 oy
tarafından
Aynı seyleri bende yaşadım ilk bebem olduğunda annem tutturdu aldır diye her bebemde öğle dedi şimdi o aldır dediği kızım üniversite okuyor bu bir gururlu benim torunum ben büyüttüm filan .benim ikinci evliliğim ve bir bebem oldu bende hiç söylemedim bir komşu görüp demiş aynı şeyleri gene dedi doğuma geldi diyor hayırlı olsun gelenlere bu bana söylemedi ondan hazırlık yapamadım bende patladım sanki güzel birşey mi diyirsun diye gelen arkadaşta Allah vergisi filan konuştu ama anlamaz .hala arada diyor sen boyna doğur diye .gerek yok ya söyleme bence çokta arama inan insani daha da kötü ediyor boyleleri
tarafından
İşte bize kötüler ama anca millete iyi göstersnler kendilerini. Sanki söylesen hazırlık yapacaktı. Eminim benimkide aynı şeyi diyecek. Bilseler ki gözümüz hazırlıkta değil sadece bir sevinçte. Sevinsinler yeter ya kötü bişey gözüyle bakmasınlar
tarafından
Öğrendiğinde 6 aylıktı üç ayda bir çöp bile almamış ben birşey beklemiyordum zaten sadece tatlı dil olsa yeterdi
tarafından
İşte bahane az mı 3 ay. Dediğin gibi sadece tatlı dil oda bizde o şans yok cnm
tarafından
Maalesef ki öğle sen uzak dur annenden vallA ben huzuru öğle buldum
tarafından
Sonumuz öyle gözüküyor zaten
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Aaa valla ben şok oldum annen ne hakla sana hesap soruyor ki o çocuğu doğuracak bakacak büyütecek olan senson bu kimseyi ilgilendirmez ya valla canım yanlış anlamada annen neden halt ettin  diyor ki yani bide binsanin komşusuna yada burine yemek götürmesinde bir niyet aranmamali bence 
tarafından
İşte midem bulanıyor diye başta bi şüphelendi yok dedim. Sonra yemek gelince iyice tahmin ettiki hani hamiledir yemek yapamıyor komşusu götürüyor. O mantıkla geldi bana ama güzelce sorsa bende evet derim zaten ama her konuyu açışında aferin iyi halt ettn yakında çıkar kokusu deyince benim tüm heves istek moral hepsi gidiyor
(2,671 puan) tarafından
Sen  bence şöyle ona yani onu ilgilendirme ki aksine sevinm su lazım yani anlayamadim anneni
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok doğru davranıyorsun bence asla söyleme herkesi tembihle hatta kşmse ses etmesin doğuma giderken doguma gidiyorum de
tarafından
Zaten kaynana tarafını o şekilde tembihledm sağolsun anlayışlılar ilk müjdeyi benim vermemi bekliyolar .  Tabi müjde sayılırsa. Farklı yerlerde oldugmz için  başka kimse söyleyemez zaten. Onu da dediğin gibi doğuma yakın dycm heralde
0 oy
tarafından
Annenin aklından şüphe ederim kusura bakma seni ve kardeşlerini yaparken ona da  iyi bo.k yedin diyen çok olmuş herhalde sağlıklı düşünen bir birey değil maalesef 
0 oy
(6 puan) tarafından
Sana tek tavsiyemm annende olsa etrafnda negatif dusunceli insana bisey danisma, seni hep asagiya cekiyo mod olarakta , farkli durumlarda bende muzdaribim anne olunca uzak duramiyosn ama ne olursa olsun kulak arkasi yap bu hayat senin 
tarafından
Haklısın cnm o kadar haklısın ki
0 oy
(197 puan) tarafından
Yaa benimde annem öyle. İlk gebeligimde çok sevinme düşürursun dedi. İkinci gebeliğimi herkese dedim bir anneme diyemedim bebeğim öldü kürtaj oldum yanıma geldi buda size ders olsun daha çocuk yapmayın diyor.sogudum annemden resmen o lafı çok zoruma gitti ben canimla uğraşıyorum canımdan can gitmiş ona üzülüyorum kadın iyce bozdu moralimi
tarafından
Ders olsun nedir ya sanki kötü bişey yapmssnda bidaha yapma buda sana ders olsun. Walla yazık ya gerçekten yazık hem sana hem kendime çok üzüldüm şuan
(197 puan) tarafından
İnsanın en buyuk destekçisi annesi olması gerek böyle zamanlarda dimi bende sana üzüldüm canım. Bazen oturup agladigim oluyor neden böyle bennim annem ailem diye
tarafından
Bu konuda aynıyız desene. Şuan anlatck o kadar şey var ki yazmaya kalkınca sadece offf diyebiliyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 63 göst.
+1 oy
4 cevap 176 göst.
+1 oy
6 cevap 206 göst.
29 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Pinkfloyd (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 145 göst.
29 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Pinkfloyd (771 puan) tarafından soruldu

377,923 soru

11,311,750 cevap

34,745 kullanıcı

...