0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde (1,302 puan) tarafından
Pazara mevlid okutmayi düşünüyorum kızlar ortalama 50kisi olur cocuklarla beraber pilav üstü tavuk yapiliyo genelde ama ne kadar pirinc ve kac tane tavuk alsam yeterli olur ayrica tulumba tatlısı 2ser konuluyo tabaklara kac kilo almalıyım 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kişi sayısına göre tatlıyı hesapla işte bnm 40 küsür kişi vardı 3 kilo pirinç büyük tavuk 2 kiloda nohut aldm Bn zaten çok konmuyo
(1,302 puan) tarafından
Haklısın canim tavugu 1tane artirirsak seninkinden tamamdir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben pirinçle falan uğraşmadım gittim kıymalı pide yaptırdım birde yanına ayran yaninada tatlı parmaklarını yaladılar valla :))))
(1,302 puan) tarafından
Canim bende oyle dusundumde esim sivasli onlarda basit olurmus pide tavuk pilav olmaliymis
Eror verdi beynim vallaaa :((
tarafından
Tavuk pilav daha basit bana göre çokda farklı oluyor bana göre evin ici pirinç tanesi doluyor çocuklar oraya buraya döküyor mis gibi pide valla :)
0 oy
tarafından
Ben dün yaptım 5 kilo pirinçten arttı bile kalabalıktı hatta keşkek yaptık birde tulumbayı da 5 kilo almıştık oda arttı 
(2,931 puan) tarafından
1 tane cok az olur 50 kişiye en az 2 3 olmalı bence
tarafından
Biz 2 tane almıştık 1 tane büyük koyduk yetti yani istiyorsa 2 tanede olabilir tercih meselesi
(2,931 puan) tarafından
50 kişi demis ya o yüzden dedim çünkü ramazan davetinde flan 1tane yapiyorum 3 aileye tam denk geliyo
tarafından
Bizim gelenler 50 kişiden fazlaydı ama yetti bilmiyorum
(2,931 puan) tarafından
Baya bereketliymis sizinki :)
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Tavuk u bilmem kuzum akike kurbanını kesip dağıtmıştım ana bütün tavuktan da baya çıkıyor 4 bütün tavuk alsan 60 kişi net yer fazlası ile benimde 47 kişiydi 5 kg pirinç net yetti 10 tabakta arttı yani 2 kg tulumba yeter 
(1,302 puan) tarafından
Sagol canım dedigin gibi yapayim az olmasinda kalsin
(5,938 puan) tarafından
Evet canim az olup yetmemesindense fazla olsun yenir
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Biz pilav icin hep 1 kilo 10 kisi die hesaplariz canim.ama.tavuk nasil.olur bilmiorm bol.bol alirdik hep bide karisikmtursu veririz biz cok guzel gidio
(1,302 puan) tarafından
Aynen cnm bende pirinci 4 5kilo düşündüm 4.5 tavuk haslansa yeter heralde ya
(1,422 puan) tarafından
Olur herhalde canm surekli mevlut yapan birine sorsan daha iyi bilirler bende hic hatrlamiorm.ne kadr alioduk cok olsunda az olmasin siz kendinizde yersiniz ya da annene kayinvalidene filan verirsn cok kalirsa
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm cnm 25 su bardagi pilav  göğüs olarak alacaksan eri 5 kilo bur olarak 8 kilo al tulumba tatlısı da  4 kilo yeterli olur
(1,302 puan) tarafından
Sagol canımm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hacerhale (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
22 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 116 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ★✿☞ƘƛƦƊЄԼЄƝ☜✿★ (443 puan) tarafından soruldu